086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

توصیه‌هایی برای طراحی منوی خوش‌مزه

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

تعیین موقعیت

محل هر مورد غذایی در منوی غذا می‌تواند بر فروش این مورد تاثیر بگذاردبه آن به عنوان سلسله‌مراتب غذا فکر کنیداما مردم اول کجا را نگاه می‌کنند ?

مرکز بالااین که آیا فرمت منو عمودی، افقی باشد و یا شامل چند صفحه باشد ، موقعیت اصلی هر مورد منو یک سوم بالای بوم درمرکز است.

بالا سمت راست. به یاد داشته باشید که افراد عموما از چپ به راست آماده هستند ، بنابراین اگر چشم‌ها ابتدا به آیتم مرکزی متصل شود، گام منطقی به طور مستقیم درست است.

بالا سمت چپ در راستای آیتم شماره1 و2. پس از نگاه کردن کردن به نقاط اصلی،یک خواننده منو عموما تمایل به تغییر بیشتر از یک الگوی خواندن معمولی دارد،که از بالا سمت چپ منوشروع می‌شود و ستون را می‌خواند.

 

پشت منو. یکی از اولین چیزهایی است که بسیاری از مردم وقتی چیزی را دست می گیرند،به پشت آن نگاه می کنند.( این می‌تواند یک مکان کلیدی برای موارد خاص باشد.)

 

در شرایط قرار گرفتن ، در مورد پیشرفت طبیعی دوره‌های آموزشی نیز فکر کنیدمنوی غذا باید مسیری را دنبال کند که از آن غذاهایی که مردم سفارش می‌دهند و در زمانی که بیش‌ترین عمومیت را دارند بخورند.

 

 

 

استفاده از تصاویر

وقتی نوبت به تصاویر می‌رسد،

دو مکتب واقعی در ذهن به وجود می آید، آن‌هایی که واقعا شبیه تصاویر بزرگ و برجسته هستند و آن‌هایی که کلا از تصاویر دوری می‌کننددر هر صورت می‌توانید کار کنید، اما فقط اگر در عکاسی اکشن سرمایه‌گذاری کنید.

شما باید یک عکاس حرفه‌ای را استخدام کنید تا اگر می‌خواهید آیتم‌های غذایی را که در منوی غذا شما خورده می شود، از غذاهای خود استفاده کنید.هر تصویر باید به خوبی نورپردازی شود و از آن عکس بگیرید تا خوش‌مزه به نظر برسداگرمی‌خواهید از عکاسی از مواد غذایی استفاده کنید، به یک یا دو خیمه عکاسی نیاز دارید.

همچنین مراقب استفاده از تصاویر موجود برای طراحی منو باشید.آیتم منو در هنگام نمایش بصری باید دقیقا همان چیزی باشد که شما ارائه می دهید.

 

 

تایپوگرافی

تایپوگرافی عنصری است که به شما در فروش اقلام از منو کمک خواهد کرد. شجاع باشیدو حفظ خوانایی را حفظ کنید.

تایپوگرافی پررنگ می تواند عنصر اصلی "هنر" شما باشد. آرم خود را به طراحی منو اضافه کنید یا یک فونت بزرگ برای حمل اجرای منو انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که مردم باید کلمات را بخوانند تا انتخاب های شما را انتخاب کنند.

یک فونت جدید یا نوشته شده برای منو در نظر بگیرید ،برای هر چیز دیگری استاندارد را در نظر بگیرید.

و به خاطر داشته باشید که از فرمت های گرافیکی استفاده کنید و به صورت استراتژیک  استفاده کنیداین تکنیک‌های تایپوگرافی افراد را درابتدا به موارد خاص در منوی خود جلب می‌کنندمواردی را که رستوران شما به آن‌ها مشهور است ویا برای خط پایین شما مناسب هستند ، مشخص کنید.

 

 

 

ایجاد  یک عنصر خاص

 

این احتمال وجود دارد که منوی شما حاوی نوعی از یادداشت‌ها یا اطلاعات استاندارد باشداین شامل نشانه هایی در مورد مواد غذایی گیاهی، بدون گلوتن، عاری از گلوتن و غیره است یا می‌تواند مقدارطعم یک غذای خاص را نشان دهدیک مجموعه از عناصر و کلیدی خاص ایجاد کنید تا از این موارد برای ذخیره فضا در منوی غذا استفاده کنید و به عنوان یک نشانه بصری عمل کنید.

طراحی یک ستون آیکون که حس مشترک دارد و با اندازه های کوچک کار می کند. سبک کلی طراحی منو را از لحاظ رنگ، وزن و قرار دادن عناصر خاص تقلید کنید. و بیرون از کلیشه های منو فکر کنید شما لازم نیست که از یک طرح فلفل استفاده کنید تا یک آیتم تند را یادداشت کنید. آیکون های سفارشی تا زمانی که متوجه منظور شما شوند، قابل قبول هستند.

 

از انطباق قیمت‌ها آگاه باشید

 

یکی از ترفندهای طراحی منو قیمت گذاری است. بیشتر صاحبان رستوران ها نمی خواهند مراجعین را برای جستجوی منو برای اقلام ارزان قیمت سفارش دهند.

پنج راه برای جلوگیری از اسکن قیمت وجود دارد:

1.از نماد $ در منو استفاده نکنید.
2.قیمت ها را عمودی یا افقی نزنید
3.از قیمت های غیر سنتی استفاده کنید. با استفاده از امتیازات قیمت که شامل یک رقم جایگزین برای دو سنت است (10.5، به جای 10.50 دلار) را استفاده کنید.

4.انتخاب رنگ های ظریف و تایپوگرافی برای قیمت گذاری. به عنوان مثال، اگر متن منو سیاه باشد، یک قیمت خاکستری را در نظر بگیرید تا اهمیت بصری کمتری داشته باشد.
5.آیتم ها را در منو در قیمت از بالا به پایین یا پایین به بالا رتبه بندی کنید. آنها را مخلوط کنید.

 

استفاده از رنگ

این ممکن است ساده به نظر برسد، اما از رنگ استفاده کنیدانتخاب رنگهایی که با نام تجاری و سبک کلی شما مطابقت دارند.

سپس به معانی رنگها فکر کنیدبه عنوان مثال قرمز، اشتها را تحریک می‌کندسبز معمولا با گزینه‌های سالم در ارتباط استآبی تصور می‌شود که اشتیاق خوردن را سرکوب می‌کندبه عنوان یک قاعده کلی، رنگ‌های برجسته و روشن گزینه دلخواه هستند، اماانتخاب رنگ می‌تواند واقعا به نوع رستوران بستگی داشته باشد .

 

سازماندهی با جعبه ها و خطوط

اطلاعات زیادی در مورد منوی غذا وجود دارد، بنابراین نگه داشتن همه آن‌ها یک اولویت استاستفاده از قوانین و جعبه‌ها می‌تواند به نگه داشتن آیتم‌های موجود در منوی غذا کمک کند که گزینه‌های زیادی را شامل می‌شود .

این عناصر طراحی باید برای نشان دادن بخش هایی که برای مصرف کنندگان منطقی باشند، استفاده شود. در حالی که ایده مشترک ممکن است چیزهایی مانند غذاهای آماده، غذاهای دریایی، دسرها و نوشیدنی ها باشد، رستوران های دیگر ممکن است با غذاهای گوشتی در مقابل فقط سبزیجات و یا نوع خاصی غذا گروه بندی کنند. تا زمانی که گروه بندی ها متصل شوند، ابزار طراحی مانند جعبه ها و خطوط می تواند به طور باور نکردنی مفید باشد.

 

طراحی چندین منو

 

یک طرح منو ممکن است کافی نباشدشما به احتمال زیاد به یک منوی فیزیکی برای افراد در رستوران خود نیاز دارید،این می‌تواند شامل چیزی در روی کاغذ، بیلبورد پشت یک صفحه نمایش یا صفحه دیجیتالی برای سفارش باشدبسیاری از مکان‌ها نیز شامل منوها در وب سایت خود نیز هستند؛ برخی دیگر نیز شامل یک منو در فرمت برنامه هستند.

بزرگ‌ترین چیز برای فکر کردن در مورد منو وقتی است که طراحی منو روی سکوها ایجاد می‌شود، تصاویر استدر حالی که شما باید با انتخاب تصویر و استفاده از منوی چاپی مراقب باشید، تصاویر ابزار بسیار خوبی برای گزینه‌های وب سایت و منوی موبایل هستنداین درست است چون یک وب سایت یا منوی برنامه app برای به دست آوردن افراد برای بازدید از ساختمان شما طراحی شده‌استهر چه تصاویر وسوسه‌انگیز بیشتری باشند ، احتمال بیشتری وجود دارد که کسی را به درون خود جلب کنید.

نکته دیگرشامل قیمت نمی‌شودمحدوده قیمت برای منوهای اینترنتی کافی استاین کار به شما کمک می‌کند از مشکلات ناشی از قیمت بد اجتناب کنید زمانی که تغییرات رخ می‌دهند اما هنوز به مردم ایده‌ای از آنچه که هنگام رسیدن آن‌ها انتظار دارند می‌دهد.

 

هر یک گزینه قابل قبول است. اما بیشتر از فقط منوها برای سیستم عامل های مختلف، شما باید در مورد چندین منوها برای هر یک از سیستم عامل ها فکر کنید. اکثر رستورانها، طراحی و گزینه دوم پس از شام را در منوی اصلی دسر نمی شوند. برای موارد ویژه یا موارد مباحثه، ممکن است منو دیگری را که استفاده می کنید داشته باشید. هر یک از این منوهای جایگزین احتمالا همان نگاه و به طور کلی به عنوان طراحی منو اصلی احساس می شود، اما ممکن است فشرده یا چاپی در نوع متفاوتی از کاغذ باشد.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال