086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

مذاکره برای اجاره رستوران

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

زمانی که بودجه دریافت کردید و فرآیند راه‌اندازی یک رستوران را آغاز کردید، باید یک مکان انتخاب کنید. انتخاب مکان مناسب و مکان برای رستوران مهم است زیرا می‌تواند هزینه‌های سربار شما را تحت‌تاثیر قرار دهد. یک مکان گران‌قیمت به حاشیه سود شما کاهش خواهد یافت و یک مکان ارزان در یک نقطه بد، مشتریان را محدود خواهد کرد که وارد رستوران شما می‌شوند. با بسیاری از عوامل که باید در نظر بگیرید، می‌تواند سخت باشد. برای اطمینان از اینکه فرآیند شما به آرامی پیش می‌رود، خرید را در مقابل اجاره یک فضا، انواع مختلف اجاره، و نحوه مذاکره با اجاره برای رسیدن به بهترین نتیجه ، قطع می‌کنیم.

 

خرید یک رستوران در مقابل اجاره یک رستوران

ممکن است فکر کنید بهتر است یک فضا برای رستوران جدید خود بخرید، اما اگر شما تازه شروع کنید، باید تجدید نظر کنید. مطالعات نشان می‌دهد که خرید ساختمان شما تنها در صورتی پرداخت خواهد شد که شما قصد دارید بیش از ۷ سال در همان نقطه بمانید. رستوران‌های جدید هیچ راهی برای فهمیدن این که کسب‌وکار آن‌ها به چه شکل در طول ۷ سال به نظر خواهد رسید ندارند. برای مثال، کسب‌وکار شما می‌تواند آنقدر موفق باشد که نیاز به توسعه یک ساختمان جدید داشته باشید و یا ممکن است بخواهید به قسمت جدیدی از شهر یا شهر خود نقل‌مکان کنید. در نتیجه توصیه می‌کنیم که شرکت‌های جدید فضا خود را اجاره کنند ، زیرا انعطاف‌پذیری بیشتری را فراهم می‌کند.

 

گزینه‌های جایگزین برای خرید یااجاره رستوران

بسته به شرایط و نوع رستورانی که شما باز می‌کنید، چند گزینه برای خرید یا اجاره یک فضای رستوران وجود دارد.

کامیون های مواد غذایی: اگر شما در حال باز کردن یک کامیون مواد غذایی هستید،به جای خرید یا اجاره یک مغازه، به جای آن باید به خرید خود کامیون نگاه کنید.

ساخت یک رستوران جدید: به جای خرید یا اجاره یک فضای موجود، شما می‌توانید زمین بخرید و یک ساختمان جدید بسازید. با اینکه این یک گزینه گران‌قیمت است، به شما این امکان را می‌دهد که رستوران خود را با مشخصات دقیق خود بسازید.

فضای موجود شما: اگر شما یک فضای تجاری دارید و یا می‌خواهید یک رستوران را به کسب‌وکار فعلی خود اضافه کنید، نیازی به خرید یا اجاره یک ساختمان جدید ندارید.

آشپزخانه های مجلل: کامیون های مواد غذایی و یا کسب و کارهای پذیرایی می توانند به جای اجاره دادن یا اجاره یک فضای خاص به فضای اجاره در یک آشپزخانه مجلل نگاه کنند.

 

لیزینگ یک رستوران

پس از اینکه تصمیمی گرفتید که می خواهید فضای رستوران خود را اجاره کنید، باید انواع مختلف قراردادهای اجاره نامه را مطالعه کنید. انواع مختلف اجاره نامه وجود دارد که نحوه پرداخت مالکان خود و هزینه هایی را که توسط شما پرداخت می شود تنظیم می شود و توسط صاحب ساختمان تحت پوشش قرار می گیرد. دو نوع عمده از اجاره وجود دارد که شما باید قبل از ملاقات با وکلا و ملاکان بالقوه تان: اجاره خالص و خالص با آن‌ها آشنا شوید.

 

اجاره ناخالص چیست؟

با اجاره ناخالص، مستاجر هزینه آپارتمان ماهیانه را پرداخت می‌کند و مسئولیت تعمیر و نگهداری، آب و برق و سایر هزینه های عملیاتی را نمی دهد. در عوض، این هزینه ها در اجاره ماهانه ساخته شده است، که از هزینه های غیرمنتظره محافظت می کند.

 

اجاره خالص چیست ?

اجاره خالص شامل هزینه اجاره ماهیانه کم‌تر است ، اما برخلاف اجاره ناخالص، مستاجر مسئول برخی از هزینه‌های عملیات است. این هزینه ها می توانند شامل مالیات املاک، خدمات نگهداری، خدمات پس از فروش و بیمه باشد.هنگام مذاکره با یک قرارداد اجاره، حتما مسئولیت مالی دقیق خود را مورد بحث قرار دهید تا پس از امضای قرارداد با قبوض غیر منتظره‌ای مواجه نشوید.

 

سه نوع اجاره خالص

علاوه بر این، اجاره خالص را می توان به سه نوع تقسیم کرد:

تک: مستأجر مالیات و اجاره ملک می پردازد.

دوگانه: مستأجر مالیات دارایی، بیمه و اجاره را می پردازد.

سه گانه: مستأجر مبلغ خالص مالیات ملک، بیمه و تعمیر و نگهداری و اجاره را پرداخت می کند.

 

مذاکره درباره اجاره

هنگامی که فضای مناسب برای رستوران جدید خود را پیدا کرده اید، وقت آن است که با صاحبخانه و وکلا دیدار کنید تا یک قرارداد را تهیه کنید. هنگامی که با موافقت نامه اجاره موافقت می کنید، همیشه برای شما فضای برای مذاکره و ایجاد تنظیمات وجود دارد، پس در پرسیدن سوالات تردید نکنید و تغییرات در این توافقنامه را پیشنهاد دهید.

 

ملاحظات هنگام مذاکره در مورد اجاره رستوران

در اینجا چندین عامل در هنگام مذاکره در مورد اجاره نامه ذکر شده است:

طول اجاره چیست ? یک اجاره کوتاه‌مدت به شما این امکان را می‌دهد که اگر به فضای بیشتری نیاز دارید ، تغییر مکان دهید، اما یک اجاره طولانی‌مدت باعث خواهد شد که شما یک مکان برای مدتی اقامت داشته باشید. علاوه بر این ، در صورتی که شما برای اجاره طولانی‌مدت نیاز دارید ، مالکان به احتمال زیاد به شما یک معامله بهتر ارائه می‌کنند.

آیا اجاره شامل افزایش سالیانه می شود؟ اگر چنین است، اطمینان حاصل کنید که چقدر صاحبخانه می تواند هر ساله اجاره را افزایش دهد یا ممکن است با هزینه های بالادست پرفشار که به سود شما می خورد، گیر بیاید.

اگر نیاز دارید فضا را تغییر دهید، چه کسی هزینه بازسازی را پرداخت خواهد کرد ?

آیا می توانید این فضا را به صورت زیر بپردازید اگر قبل از اینکه قراردادتان تمام شود، باید ترک کنید؟

 

به دنبال یک محل تجاری برای رستوران رستوران خود می تواند دشوار باشد، به خصوص با عوامل زیادی که در نظر گرفته می شود، مانند انواع مختلف اجاره و مذاکرات با موجر تان. اما زمانی که قرارداد اجاره تان را امضا کردید، آماده اید که بخش جالب شروع کسب‌وکار جدید خود را شروع کنید: طراحی یک طرح آشپزخانه، خرید تجهیزات، استخدام کارکنان، و فراهم کردن فضای غذاخوری تان.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال