086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

۵ استراتژی بازاریابی موبایل برای رستوران‌ها

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

اکثریت مردم دارای یک گوشی هوشمند هستند که باعث می شود استراتژی های بازاریابی تلفن همراه برای رسیدن به مخاطبان مورد نظر بسیار موثر باشند. علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که بسیاری از مشتریان رستوران های مختلف در منطقه خود را آنلاین قبل از تصمیم به جایی که برای رفتن به غذا تحقیقات، که صاحبان رستوران ها یک فرصت عالی برای رسیدن به یک مخاطب علاقه مند از طریق سیستم عامل های تلفن همراه است. ما پنج روش مؤثر برای بازاریابی رستوران های تلفن همراه را به شما پیشنهاد می کنیم تا به مشتریانتان نزدیک شوید و افراد بیشتری را به کسب و کار خود برسانید.

 

بازاریابی موبایل چیست ?

بازاریابی موبایل یک استراتژی است که مشتریان را با استفاده از گوشی‌های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه‌های تلفن همراه از طریق کانال‌های ایمیل، متن، رسانه‌های اجتماعی و برنامه‌های دیگر هدف قرار می‌دهد. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که بازاریابی موبایل مترادف با بازاریابی رسانه‌ای اجتماعی است. در حالی که رسانه‌های اجتماعی بخش عمده‌ای از بازاریابی موبایل هستند، بازاریابی موبایل بسیار بیشتر از ایجاد یک صفحه فیس بوک برای رستوران شما وجود دارد. پنج استراتژی بازاریابی تلفن همراه را بررسی خواهیم کرد که می‌توانید در کنار فعالیت‌های تبلیغاتی رسانه‌های اجتماعی خود از آن‌ها استفاده کنید.

 

 5استراتژی‌های برتر بازاریابی موبایل

روش‌های مختلفی وجود دارند که رستوران شما می‌تواند برای دسترسی به مشتریان موبایل، از بهینه‌سازی حساب رسانه‌های اجتماعی تان برای تبلیغ در گوگل و دیگر موتورهای جستجو استفاده کند. اما ما پنج مورد از مهم‌ترین تاکتیک‌هایی را که هر رستورانی باید بخشی از استراتژی بازاریابی موبایل خود باشد را گردآوری کردیم.

 

1-ایجاد وب سایت رستوران پاسخگو

زمانی که یک مشتری در حال بازدید از رستوران شما است، یکی از اولین روش‌هایی که ممکن است درباره کسب‌وکار شما تحقیق کند، این است که گوگل را بررسی کنید و به وب سایت خود نگاه کنید. در نتیجه مهم است که وب سایت رستوران شما و منو برای خارج شدن از تلفن همراه داشته باشید و تاثیر اولیه خوبی داشته باشید . یکی از بهترین روش‌ها برای بهینه‌سازی وب سایت شما برای موبایل استفاده از طراحی وب مسئول ( RWD ) است.

 

طراحی وب پاسخگو چیست؟

سایت هایی که با استفاده از طراحی وب پاسخگو طراحی شده اند برای کار بر روی تمام دستگاه ها و انواع مرورگر ها طراحی شده اند که نیاز به پردازش و مرور مجدد صفحه را حذف می کند. طراحی وب پاسخگو، تجربه کاربری مشتریان خود را با سرعت بخشیدن به بار صفحات بهبود می بخشد و به آنها اجازه می دهد تا به راحتی به اطلاعات دسترسی داشته باشند بدون اینکه مجددا صفحه خود را اندازه بگیرند. علاوه بر این، گوگل طراحی وبسایت پاسخگو را به عنوان یک عمل خوب در نظر می گیرد و نتایج جستجو را به وب سایت هایی که برای تنظیمات تلفن همراه خود می دهند، ترجیح می دهد.

 

اجرای طراحی وب پاسخگو

راه های متعددی وجود دارد که شما می توانید وب سایت رستوران خود را به تلفن همراه تبدیل کنید. اگر کسب و کار شما یک وب مستر یا تیم طراحی داشته باشد که وب سایت شما را مدیریت کند، می توانید از آنها در مورد اجرای RWD در سایت خود سوال کنید. اگر وب سایت خودتان را مدیریت کنید، می توانید به ابزارهایی مانند Webflow و Macaw نگاه کنید که به شما در ایجاد وب سایت های پاسخگو کمک می کند. اگر چه، با استفاده از این گزینه ها نیاز به دانش HTML و CSS دارند.

 

 

۲. برای برنامه‌های کاربردی رستوران محلی ثبت‌نام کنید

رستوران محلی لیستی از برنامه‌های کاربردی مانند Yelp، TripAdvisor و foursquare را تهیه می‌کند که برای ایجاد کسب‌وکار جدید ضروری هستند. مهم است که اگر شما در یک منطقه توریستی یا شهر بزرگ زندگی می‌کنید، برای این برنامه‌ها ثبت‌نام کنید چون می‌توانند بازدیدکنندگان را به کسب‌وکار شما بیاورند.

شما باید هر چه سریع‌تر این برنامه‌ها را امضا کنید تا بتوانید شروع به جمع‌آوری نظرات و عکس‌های مشتری کنید. یک مجموعه بزرگ از مرور مشتری بر روی برنامه‌هایی مانند Yelp می‌تواند به اعتبار کسب‌وکار شما کمک کند، و یک درجه‌بندی کلی مطلوب می‌تواند به مشتریان بالقوه کمک کند که تصمیم بگیرند از کسب‌وکار شما بازدید کنند.

 

۳. ثبت‌نام برای گوگل کسب‌وکار من

گوگل کسب ‌وکار من یک سرویس رایگان است که گوگل به صاحبان کسب‌وکار اجازه می‌دهد تا یک صفحه تجاری ایجاد کنند که در نتایج جستجوی گوگل ظاهر خواهد شد. این صفحه اطلاعات مانند ساعات کار، مکان، وب سایت، منو و گوگل را نمایش می‌دهد.

از آنجا که این صفحه نتایج جستجو را نشان می‌دهد، ممکن است اولین تعامل یک مشتری بالقوه با کسب‌وکار شما باشد، بنابراین می‌خواهید مطمئن باشید که تمام اطلاعات نمایش‌داده‌شده دقیق است. علاوه بر این ، داشتن یک حساب تجاری گوگل به رستوران شما در جستجوهای محلی کمک خواهد کرد، مثلا اگر کسی در جستجوی " رستوران‌های نزدیک من " باشد، که راهی خوب برای رسیدن به مشتریان بالقوه در منطقه شماست و بازاریابی موبایل مبتنی بر مکان شما را به حداکثر می‌رساند.

 

۴. از برنامه‌های کاربردی تحویل بخش سوم و یا برنامه‌های کاربردی موبایل استفاده کنید.

تحویل به طور فزاینده‌ای رایج شده‌است زیرا بسیاری از مشتریان ترجیح می‌دهند در راحتی خانه خودشان غذا بخورند تا اینکه برای خوردن بیرون بروند. به خاطر افزایش تقاضا، رستوران شما باید گزینه تحویل را ارائه دهد ، اما لزوما نیازی نیست که راننده تحویل خودتان را استخدام کنید. در عوض شما می‌توانید از یکی از خدمات تحویل شخص ثالث بسیار معروف، مانند UberEats یا سایت DoorDash استفاده کنید.

استفاده از برنامه‌های تحویل شخص ثالث به شما کمک می‌کند تا به مشتریان بالقوه خود دسترسی پیدا کنید که می‌خواهند غذای رستوران شما را بدون نیاز به بازدید از محل شما امتحان کنند. علاوه بر این ، بسیاری از این برنامه‌ها ناوگان خود را دارند، بنابراین می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید حتی اگر راننده خود را بر روی کارکنان نداشته باشید.

 

5. از بازاریابی SMS برای رستوران ها استفاده کنید

در حالی که با استفاده از برنامه‌ها و بهینه‌سازی صفحه کسب‌وکار گوگل می‌توانید به مشتریان کمک کنید تا رستوران شما را پیدا کنند، استفاده از بازاریابی SMS می‌تواند به شما کمک کند تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و آن‌ها را تشویق کنید که برگردند. SMS برای " سرویس پیام‌کوتاه " است که عبارت دیگر از SMS است. بازاریابی متن سرویسی است که در آن مشتریان به دنبال دریافت مطالب و متون بازاریابی از کسب‌وکار شما هستند. در اینجا چند راه وجود دارد که رستوران‌ها می‌توانند از بازاریابی SMS استفاده کنند:

مشتریان را در مورد رویدادهای آینده یادآوری کنید.

ارسال اطلاعیه‌های در مورد شروطی که مشتریان شما در هنگام آماده کردن میز آن‌ها به آن‌ها هشدار داده یا آن‌ها را هشدار داده باشند.

آنها را در مورد موارد ویژه محدودیت زمانی و یا آیتم های منو جدید اطلاع دهید.

به مشتریان خود با کوپن و پیشنهادهای ویژه منحصر به فرد خود پاداش دهید تا از آن‌ها برای بازدید از رستوران خود و ثبت‌نام برای بازاریابی SMS تشکر کنید.

مشتریان را در وضعیت تحویل خود، به عنوان مثال وقتی که از آشپزخانه خارج می شود یا زمانی که راننده شما پنج دقیقه فاصله دارد، به روز کنید.

برای موفقیت بازاریابی SMS شما ابتدا باید مشتریان خود را آماده کنید تا ثبت‌نام کنید. شما می‌توانید بازاریابی SMS خود را تبلیغ کرده و از مزایای آن در وب سایت رستوران خود استفاده کنید و همچنین یک کد ۵ رقمی را نیز در نظر بگیرید که مشتریان می‌توانند برای انتخاب به سرویس بازاریابی تان متن را انتخاب کنند. علاوه بر این شما می‌توانید در هنگام پرداخت، مشتریان را از خدمات مطلع کنید. اگر تصمیم می‌گیرید که از بازاریابی متن در رستوران خود استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که تمام کارکنان خانه تان را مطلع کنید تا آن‌ها بتوانند به سوالاتی که مشتریان شما ممکن است داشته باشند پاسخ دهند.

استراتژی‌های بازاریابی موبایل بسیاری وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند تا پایه مشتری و شناسایی برند شما را افزایش دهند. اما مهم‌ترین استراتژی این است که اطمینان حاصل کنید که رستوران شما بخوبی نمایش داده شده‌است، مانند گوگل، برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی، برنامه‌های بازبینی، و خدمات سفارش غذا.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال