086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

نحوه افزایش فروش رستوران

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

اگر در صنعت غذا کار می‌کنید، می‌دانید که این رقابت می‌تواند شما را از بین ببرد. با وجود رقابتهای زیاد و گرایش‌های در حال تغییر، ممکن است سخت باشد که رستوران خود را در خط مقدم ذهن مشتریان نگاه دارید. یک عامل مهم تعادل بین دستیابی به مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود است. سپس سوالات مربوط به این موضوع را مطرح کنید: زمانی که آن‌ها از درب رستوران وارد می‌شوند با مشتریان چه کار می‌کنید؟ و چگونه می‌توانید آن‌ها را بدون تحت فشار گذاشتن خارج کنید؟

بیایید برخی از تکنیک‌هایی را کشف کنیم که شما می‌توانید برای جذب مشتریان جدید از آن‌ها استفاده کنید، و مشتریان دائمی را نگه دارید، و هنگامی که شما یک پایه مشتری عالی دارید، جریان نقدی ثابتی را حفظ کنید.

 

شش راه برای افزایش فروش رستوران:

شما چه یک کسب‌وکار جدید داشته باشید و چه در چند سال گذشته، سه روش اصلی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد: گرفتن افراد جدید از طریق استخدام، گرفتن افرادی که قبلا برای شما کار می کردند، و استقرار بیشتر زمانی که آن‌ها در رستوران خود هستند. اشاره کردن  به هر سه این نکات می‌تواند ساده‌تر از انجام آن باشد، اما با روش درست، کاملا امکان پذیر است. همانند هر هدف، آسان‌ترین راه برای رسیدن به آن این است که مسیر خود را مشخص کرده و هر گام را عملی کنیم. بنابراین، برای افزایش فروش رستوران، شش برنامه مجزا را شناسایی کرده‌ایم:

1. جذب مشتریان جدید به رستوران شما.

2. از استراتژی های نگهداری مشتری برای افزایش وفاداری استفاده کنید.

3. به مشتریان روش‌های مختلفی برای خرید پیشنهاد دهید.

4. تقویت تصویر متحرک خود

5. حداکثر رساندن جدول نرخ گردش مالی خود

6. سرورهای خود را به Upsell آموزش دهید.

 

1-جذب مشتریان جدید به رستوران شما

شما احتمالا اهمیت برداشت اول را می‌دانید. یک مشتری معمولی احتمال بیشتری دارد که یک تجربه از غذا خوردن در رستوران شما را برای یک مشتری جدید تعریف کند. اما، فقط کافی است یک تجربه بد از رستوران شما داشته باشد، یک تجربه فراموش نشدنی برای مشتری می شود. فقط با کمی تلاش شما می توانید با اولین تجربه خود در پذیرایی از مشتریان، راه طولانی را که برای تبدیل آن‌ها به مشتریان وفادار وجود دارد را بدست بیاورد. برای ماندن تمام مراحل را دنبال کنید تا با مشتریان ارتباط برقرار کنید و با آنها ارتباط شخصی برقرار کنید.

 

۲. استفاده از استراتژی‌های حفظ مشتری برای افزایش وفاداری مشتری

اگر شما بطور مرتب به یک کافه محلی، کافه یا رستوران بروید، می‌دانید وقتی که همه ی سرورها نام شما را می‌دانند و از خانواده تان سوال می‌کنند، چقدر حس خوبی است. رفتن به رستوران صرفا برای خوردن غذا است.این یک تجربه اجتماعی می باشد، و برای کسی مناسب است که نیاز به خدمات خوب، یک ارتباط شخصی، و شاید حتی برخی مزایا برای تشویق وفاداری به رستوران شما دارد.

شما ممکن است در مورد هزینه جذب مشتریان جدید در مقابل حفظ وفاداری آن تعجب کنید. در حالی که ممکن است برای رسیدن به مشتریان جدید مهم به نظر برسد، ثابت نگه داشتن مشتریان وفادار شما از جذب مشتریانی که برای اولین بار به رستوران شما می آیند مقرون‌به‌صرفه است. چند عامل در این زمینه وجود دارند، اما یک تبلیغ بزرگ است. برای مثال، یک بیلبورد هزینه بسیار زیادی دارد. در حالی که درست است که یک بیلبورد به صدها یا هزاران فرد جدید نشان داده خواهد شد، اما ممکن است تنها تعداد کمی از مردن از رستوران شما دیدن کنند.

در بسیاری از موارد، شما می‌توانید به مشتریان وفادار خود به عنوان تبلیغات مجانی فکر کنید. کلام دهان یکی از بهترین شیوه های تبلیغات برای رستوران شما می باشد. مردم عموما به تبلیغات پرداختی اعتماد نمی‌کنند، اما به توصیه دوست خود در مورد مکان مورد علاقه برای خوردن اعتماد می‌کنند. این به این معنی است که مشتریان وفادار شما برای موفقیت کسب‌وکار شما ارزشمند هستند و باید با آن‌ها اینگونه رفتار کرد.

 

3- به مشتریان روش‌های مختلفی برای خرید پیشنهاد دهید.

بسیاری از مشتریان احتمالی آینده ممکن است وقت داشته باشند که منتظر یک میز یا حتی برای صرف شام باشند. این جایی است که ابداع راه‌های دیگری که میهمانان می‌توانند سفارش غذای شما را صادر کنند می‌تواند کمک بزرگی به زندگی پر مشغله آن‌ها و سود بیشتر برای شما باشد. چند تکنیک عبارتند از:

یک منوی فرعی جداگانه را به رستوران خود اضافه کنید. با اضافه کردن منوی خروجی به رستوران، شما همیشه می‌توانید فروش را حتی اگر اتاق غذاخوری شما پر از ظرفیت است، انجام دهید.

پیاده سازی خدمات تحویل اگر تحویل قابل اطمینان برای کسب و کار شما امکان پذیر باشد،به مشتریان این راحتی را خواهید داد که مجبور نباشند خانه‌هایشان را ترک کنند تا به رستوران شما بیایند و ازغذایتان لذت ببرند.

وعده های غذایی را در زمان های مختلف روز عرضه کنید. اگر استراحت ناهار را انجام می دهید اما در طول ساعت شلوغی صبحگاهی در خارج از محل کار خود متوجه شلوغی مردم می شوید، پس موارد صبحانه را سریع در نظر بگیرید.

با تکنولوژی کنار بیایید. از سفارش خرید آنلاین برای رزرو یک میز از طریق یک  برنامه استفاده کنید، مشتریان می‌خواهند ببینند که رستوران‌های مورد علاقه شان با تکنولوژی پیش می‌روند. پر کردن فرم آنلاین اغلب راحت‌تر از انجام یک تماس تلفنی برای برخی مشتریان است و بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند در جایی غذا بخورند که خدمات آنلاین را ارائه می‌دهد.

 

4- سرورهای خود را بر روی تکنیک های ارتقا قرار دهید

یک سرور ماهر قادر خواهد بود با صحبت ساده فروش رستوران شما را افزایش دهد. افزایش موثر فروش شما در نهایت مشتری را تحت کنترل تصمیم خود قرار می دهد و باعث نمی شود که آنها برای خرید بیشتر فشار وارد کنند. در عوض، آنها را ترغیب به سفارش بیشتر از آنچه که در اصل در نظر داشتند می کند. وقتی که به کارکنان خود این تکنیک ها آموزش داده می شود ، سه نکته مهم برای پیشرفت شما وجود دارد:

یک آیتم منو را توضیح دهید. اولین فرصت برای upsell کمی بعد از نشستن مهمانان وجود دارد. قبل از اینکه دستور مصرف انجام شود، سرورها را تشویق کنید تا نوشیدنی‌های تخصصی مورد علاقه خود را در منوی غذا توصیف کنند. با اشاره به غذاهای خاص ممکن است مشتری را به اندازه کافی به آن غذا جذب کنید، حتی اگر در ابتدا به خوردن آن غذا فکر نمیکردند، تصمیم می گیرند آن را امتحان کنند.

فرض کنید مهمانان شما یک غذا را بخواهند. شما می‌توانید از همان تکنیک با استفاده از نوشیدنی‌ها نیز استفاده کنید. سرورها به سادگی می‌توانند آیتم‌های موجود در منوی غذا را به عنوان راهی برای کمک به مشتریان در مورد امتحان کردن یکی از این گزینه‌ها توصیف کنند. یک فرصت محبوب دیگر برای upselling این است که از مشتریان بپرسید که آیا می‌خواهند یک غذای اضافی دیگر با وعده غذایی خود داشته باشند. اما اگر شما برای آن طرف اضافی خودتان هزینه کردید، حتما آن را ذکر کنید، تا هنگامی که میهمانان شما آن غذا را دریافت می کنند گیج نشوند.

 

5- حداکثر رساندن جدول نرخ گردش مالی خود

هرچه غذای بیشتری به فروش برسانید، هر چه پول بیشتری به دست آورید، و راه بدیهی برای فروش بیشتر مواد غذایی، خدمت به افراد بیشتر است. این جایی است که حجم معاملات روی میز بازی می‌شود. در حالی که نمی‌توانید کنترل کنید که مهمانان چقدر وقت خود را صرف غذا خوردن میکنند، چند حقه دیگر وجود دارد که می‌تواند کارایی سرویس شما را افزایش دهد. در اینجا چند نکته برای امتحان کردن وجود دارد:

یک سیستم نشستن سازمان‌یافته داشته باشید. کارهایی مثل جایگاه میزبان و رزرو هتل بسیار رایج است که رستوران‌ها از آن استفاده می‌کنند تا بدانند که منتظر چه تعداد مهمان باشند و جریان مشتریان را که از در وارد می‌شوند را مدیریت کنند.

 پرسنل خدمات خود را در برنامه زمانبندی نگاه دارید. دقت کنید که رستوران شما کارمندان کافی داشته باشد تا تمام مشتریان را در اتاق غذاخوری خود پوشش دهد و کارکنان خود را آموزش دهید که به موقع دستورها را انجام دهند و در پایان غذا را فورا چک کنند.

از تکنولوژی به نفع خود استفاده کنید. برخی از رستوران‌ها از سیستم‌های تلفن همراه برای حذف نیاز به سرورها برای راه رفتن و برای ثبت‌نام برای پردازش کارت‌های اعتباری استفاده می‌کنند.

اتاق غذاخوری خود را به روز کنید. بعضی از اتاق‌های غذاخوری طوری تنظیم می‌شوند که مردم بخواهند در آن درنگ کنند. علاوه بر این، نشستن احزاب کوچک در میزهای  کوچک‌تر می‌تواند به شما کمک کند که فضای کافی برای رسیدن احزاب بزرگ‌تر داشته باشید.

منوی خود را جمع و جور کنید. محدود کردن مقدار موارد در منوی شما همه چیز را از مقدار زمانی که مصرف کنندگان صرف غذای خود می‌کنند را به مقدار زمانی که آشپز شما برای آماده کردن هر غذا صرف می‌کند، ساده می‌کند.

 

6-قدرت حضور موبایل خود را تقویت کنید

این یک راز نیست که افراد بیشتری به وب در درجه اول بر روی دستگاه‌های همراه خود دسترسی داشته باشند. مهم نیست که چقدر زمان در وب سایت رستوران خود قرار دهید، اگر برای تلفن‌ها و تبلت بهینه نشده باشد، اکثر مشتریان شما درست از صفحه خارج می‌شوند. دقت کنید که با سرمایه‌گذاری در یک وب سایت که عالی به نظر می‌رسد و به درستی بر روی لوح‌ها، تلفن‌ها و دسکتاپ خود عمل کنید، کار فن‌آوری را به سود خود انجام دهید.

به طور مشابه، سعی کنید حساب‌های وب سایت‌های ارتباط جمعی را برای کسب و کارتان تنظیم کنید و حضوری فعال در اینترنت داشته باشید. اگر زمان کافی برای نظارت بر پیغام‌ها در شبکه‌های اجتماعی ندارید، یکی از مدیران خود را مسئول پاسخ به سوالات قرار دهید.

نکته مهم دیگر در مورد داشتن یک حساب رسانه‌های اجتماعی حرفه‌ای این است که شما می‌توانید برای هر رویدادی که ممکن است میزبانی آن را به عهده بگیرید، تبلیغ کنید. شما می‌توانید از آن برای هشدار به مشتریان استفاده کنید اگر کسب‌وکار شما به طور غیر منتظره‌ای برای قطع برق یا دلیل پیش‌بینی‌نشده دیگر بسته شده‌باشد. البته این یک راه عالی برای برقراری ارتباط با جامعه و انسانیت بخشیدن به برند است. به طور کلی، شما می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی به عنوان ابزاری برای انجام بسیاری از استراتژی‌های حفظ مشتری که در بالا ذکر شد استفاده کنید.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال