086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

وام های راه اندازی رستوران: آنچه شما باید بدانید

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

افراد کمی می‌توانند هزینه های یک رستوران را از جیب خود تامین کنند، و همچنین رستوران‌های جدید هم پیوته در حال راه اندازی هستند، بنابراین این پول از کجا تامین می‌شود؟ برخی از رستورانداران هر چیزی را که دارند، به فروش می رسانند و از منابع شخصی خود برای رستوران خود استفاده می کنند.. دیگران به دنبال شرکای تجاری برای سرمایه‌گذاری هستند. گزینه سوم برای به دست آوردن بودجه از طریق وام‌های رستوران‌ها است، که می‌تواند یک گزینه عالی برای راه‌اندازی رستوران شما باشد. اگر می‌خواهید یک رستوران غیررسمی و یا رستوران باشکوه  را باز کنید، مطالب زیر را بخوانید تا گزینه‌های وام رستورانی را بررسی کنید و اینکه چه چیزی در این فرآیند در نظر بگیرید.

 

تفکیک هزینه‌های راه‌اندازی رستوران

درخواست یک مبلغ هنگفت پول از یک بانک برای سرمایه‌گذاری برای شما بسیار سخت است، پس بهتر است اطلاعات بیشتری بدست آورید. پیش از اینکه سعی کنید بانک را قانع کنید که با پیشنهاد شما موافقت کند مطمئن شوید که چه مبلغی را می خواهید تا بدانید چقدر به آن نیاز دارید. کل بودجه (بودجه و وام شخصی)شما باید هزینه‌های زیر را پوشش دهد:

هزینه تضمین وام - درصد مبلغ وام تضمین شده به وام دهنده پرداخت می شود اگر گیرنده قادر به پرداخت وام کامل نباشد.

بازپرداخت وام به همراه بهره - پول با نرخ درصد به طور منظم برای استفاده از وام پرداخت می شود. نرخ بهره معمولا بین وام گیرنده و وام دهنده مذاکره می شود.

اجاره تجاری - هزینه در هر ماه برای اجاره فضایی که در آن مکان شما قصد دارید رستوران خود را باز کنید.

بیمه خدمات - پوشش و محافظت رستوران شما از زیان‌ها که ممکن است در طی دوره عادی کسب‌وکار از جمله خسارت به اموال، تصادفات و آسیب‌ها، جرم و غرامت کارگران اتفاق بیفتد.

هزینه های مجوز - مجوزهای خاص و هزینه های مختلف بسته به محل شما متفاوت است، اما مجوز های مشترک رستوران شامل مجوز تاسیسات غذایی و مجوز های کسب و کار عمومی است.

دست‌مزد کارکنان و مزایا - دست‌مزد اجباری کارکنان رستوران در سراسر جهان متفاوت است. کارکنان باید حداقل دست‌مزد اداره کاری دولت را دریافت کنند، اما دست‌مزد آن‌ها به اختیار شما به عنوان صاحب رستوران تعیین می شود.

بازسازی‌ها - فضای شما ممکن است فقط به یک رنگ جدید نیاز داشته باشد، یا ممکن است به طور کامل نیاز به تغییر داشته باشد و گاز، آب و خطوط الکتریکی آن باید عوض شود.

تجهیزات آشپزخانه - تجهیزات آشپزخانه را یکی از اولین اقلام مورد مذاکره در جلسه وام خود قرار دهید تا مطمئن شوید که هزینه‌ها پوشش داده شده‌اند، تنها در صورتی که برای مبلغی که در ابتدا برنامه‌ریزی کرده‌اید موافقت نشد. هزینه آشپزخانه جدید رستوران شما براساس اندازه آشپزخانه و رستورانتان تغییر خواهد کرد.

شروع سهام و موجودی - ایجاد یک منو نمونه و برآورد هزینه موجودی مواد غذایی برای رستوران شما. علاوه بر انبار غذا و موجودی شما نیز شامل ظروف، وسایل آشپزخانه، مبلمان و لباس خواهد بود.

سرمایه کاری - در ابتدا، شما باید کمی پول برای پوشش هزینه‌های عملیاتی داشته باشید هنگامی که رستوران شما هزینه‌های بیشتری نسبت به درآمد دارد. سرمایه کاری مقدار پولی است که برای نگه داشتن رستوران به صورت روزانه لازم است. در حالت ایده‌آل، شما ۶ تا ۱۲ ماه هزینه‌های عملیاتی را خرج می کنید تا هنگامی که رستوران شما به سودآوری برسد.

سرمایه بازاریابی - تبلیغات بیشتر برای یک رستوران جدید با استفاده از صحبت کردن بین مردم اتفاق می‌افتد. با این حال، اگر شما  یک برنامه تبلیغاتی برای بازاریابی انتخاب کنید، باید همه ی هزینه‌های آن را در درخواست کل وام خود محاسبه کنید..

 

انواع وام‌های رستوران

عوامل بسیاری هنگام انتخاب بهترین نوع وام رستوران وجود دارند، از جمله باید نرخ‌های بهره، پرداخت پایین، و الزامات وثیقه در نظر گرفته شوند. برای کمک به پیدا کردن وام صحیح برای راه‌اندازی رستوران خود، برخی از محبوب‌ترین موارد زیر را بررسی کنید.

۱. وام تجاری سنتی

اگر می‌خواهید برای یک وام مستقیما از طریق یک بانک درخواست بدهید، باید امتیاز بالایی داشته باشید. اگر شما این مسیر را طی کنید، باید قادر باشید تا شش ماه یا بیشتر برای تایید منتظر بمانید. با این حال، اگر شما برای یک وام بانکی تایید شده باشید، نرخ سود کمتری (بین ۶ تا ۸ درصد)دریافت خواهید کرد که منجر به پرداخت‌های ماهانه می‌شوند.

شما همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید برای یک وام کوتاه‌مدت درخواست دهید یا نه، اما وام‌های بلند مدت معمولا برای شروع راه اندازی مناسب نیستند، زیرا عوامل ناشناخته‌ای هستند که در ابتدای کار از آن‌ها استفاده می‌کنید. زیان بالقوه دیگر این وام‌ها این است که آن‌ها به وثیقه، مانند خانه، وسیله نقلیه و یا دارایی‌های کسب‌وکار نیاز دارند.

در نهایت، در نظر بگیرید که از کجا وام خود را دریافت می‌کنید. بانک‌های بزرگ ممکن است قوانین سخت گیری در مورد وام دادن داشته باشند. از طرف دیگر، یک وام‌دهنده کوچک‌تر که بازار محلی شما را می‌شناسد ممکن است تمایل بیشتری به ایجاد رابطه انطباقی با شما داشته باشد.

مزایای وام‌های سنتی تجاری:

نرخ‌های پایین‌تر

دسترسی بالقوه به مقادیر بالاتر سرمایه

 

معایب وام‌های سنتی تجاری:

باید امتیاز اعتبار بالایی داشته باشد.

باید تا ۶ ماه صبر کنیم.

باید با وثیقه بانک را تامین کنید.

 

درخواست برای یک وام تجاری سنتی

1.کدام بانک را انتخاب کنید که می‌خواهید با آن کار کنید. با نمایندگان چند بانک صحبت کنید و از رفتن به یک بانک کوچک‌تر و محلی نترسید. آن‌ها اغلب برای کسب و کارهایی که تازه شروع به کار می کنند گزینه ی بهتری هستند.

2.اعتبار شخصی و / یا کسب‌وکار خود را به بانک ثابت کنید.

3.برنامه کاری خود را به بانک نشان دهید. این برای وام دهندگان مهم است، بانک باید دقیقا بداند که شما قصد خرج کردن پول را برای چه فعالیتی دارید. آن‌ها همچنین باید جریان نقدی مورد انتظار شما را در عرض ۱ تا ۳ سال آینده ببینند، بنابراین آن‌ها می‌توانند تعیین کنند که آیا شما قادر به پرداخت این وام هستید یا خیر.

4.صبر کنید تا ببینید آیا بانک شما راتایید می کند اگر شما توسط یک بانک تأیید نشدید، چندین بار تلاش کنید. این کمک می کند تا با بانک هایی که عضو آنها هستید و با آنها کار کرده اید اکنون کار کنید، زیرا گاهی اوقات به شما وفادارتر خواهند بود.

 

2. خط کسب‌وکار اعتباری

خط اعتباری مانند کارت اعتباری است. شما می‌توانید با یک مبلغ اعتباری ویژه موافقت کنید، اما تنها برای آنچه استفاده کرده‌اید پول پرداخت کنید. بنابراین اگر با ۱۰۰۰۰۰ دلار اعتبار موافقت کنید و تنها از ۲۰۰۰۰ دلار در ماه اول برای بازسازی استفاده کنید، آنگاه پرداخت ماهانه شما براساس مبلغی است که ۲۰۰۰۰ دلار دارید. همچنین، مانند کارت اعتباری، یک خط اعتباری در حال چرخش است. وقتی پول را کاهش می‌دهید، اعتبار بیشتری برای مخارج آینده خواهید داشت.

این متفاوت است از یک وام مدت دار که در آن منافع فورا پس از پرداخت وام شروع می‌شود. از آنجا که این یک روش انعطاف‌پذیر برای قرض گرفتن پول است، بانک‌ها دارای استانداردهای وام‌دهی بالاتر هستند. در نتیجه، سود بالاتر می‌رود، و شما ممکن است قادر به قرض گرفتن مبلغی به اندازه نیاز تان نباشید.

مزایای خطوط تجاری اعتباری:

تنها هنگامی که پول را قرض می‌گیرید پول جمع می‌شود.

شما می‌توانید به استفاده از خط اعتباری به هنگام پرداخت آن ادامه دهید تا همیشه به سرمایه کسب‌وکار دسترسی داشته باشید.

 

معایب خطوط تجاری اعتباری:

استانداردهای وام‌دهی بالاتر

معمولا نمی‌توانند در مقایسه با سایر انواع وام، پول قرض بگیرند.

 

درخواست برای خط کسب‌وکار اعتباری

1.مانند یک وام کوتاه‌مدت، شما با انتخاب هر بانکی که می‌خواهید با آن کار کنید شروع خواهید کرد.

2.اعتبار شخصی و / یا کسب‌وکار خود را به بانک ثابت کنید.

3.برنامه کاری خود را به بانک نشان دهید و انتظار جریان نقدینگی در عرض ۱ تا ۳ سال آینده را داشته باشید.

4.صبر کنید تا ببینید آیا تایید می‌کنید یا خیر. زمانی که تایید کردید می‌توانید از خط اعتباری که به آن نیاز دارید استفاده کنید.

 

۳. وام‌های کوچک تجاری

اغلب بانک‌های منطقه‌ای و ملی گزینه‌های وام تجاری کوچکی را ارائه می‌کنند. اکثر بانک‌ها وام‌های کوچک تجاری خود را از طریق هم‌کاری با اداره تجارت کوچک ایالات‌متحده (SBA)ارائه می‌دهند.

 

SBA چیست؟

SBA یک آژانس دولتی است که وظیفه حمایت از منافع تجارت‌های کوچک و صاحبان کسب‌وکار را برعهده دارد. SBA با بانک‌ها و وام دهندگان دیگر هم‌کاری می‌کند تا به شرکت‌های کوچک کمک کنند تا بودجه کسب کنند در حالی که تضمین می‌کند که وام دهندگان ریسک زیادی را قبول نمی‌کنند.

SBA تعداد زیادی برنامه سرمایه‌گذاری برای تجارت‌های کوچک ارائه می‌دهد، اما برنامه‌های وام تضمین‌شده آن‌ها بیشتر مربوط به رستوران‌ها هستند. از طریق این برنامه‌ها، SBA دستورالعمل هایی را برای وام ها ارائه می دهد که شرکای وام دهنده SBA آن را ارائه می دهند.دستورالعمل‌های SBA  عبارتند از بازپرداخت تضمین‌شده وام‌ها، که ریسک وام‌دهنده را از بین می‌برد و وام را برای صاحبین کسب و کارهای کوچک قابل‌دستیابی می‌کند.

افراد با اعتبار مرزی (۶۵۰ +)شانس بهتری برای تصویب یک وام تجاری کوچک دارند. علاوه بر این، وام‌های کوچک تجاری نرخ سود پایینی دارند و به متقاضیان اجازه می‌دهد تا کم‌تر از ۲۰ درصد پیش‌پرداخت را پوشش دهند. با این حال، آن‌ها معمولا نیاز به وثیقه دارند.

مزایای وام‌های کوچک تجاری:

نرخ سود پایین

شما می‌توانید با اعتبار مرزی تایید کنید.

 

معایب وام‌های کوچک تجاری:

نیازمند وثیقه

ممکن است طول بکشد تا تایید شود.

 

درخواست برای دریافت وام کوچک تجاری

1.درخواست یک وام SBA را از طریق وام دهنده شرکت کننده درخواست کنید.

2. فرم‌های مشخص را با جزئیات سابقه مالی شخصی خود تکمیل کنید، که توانایی شما برای پرداخت وام را ثابت می‌کند. شما باید همه موارد زیر را ارائه کنید:

اطلاعات شخصی برای هر شریک دیگری که در رستوران شما حضور دارند.

مجوز کسب‌وکار اصلی شما (نه یک کپی)

هر درخواست وام شخصی و یا کسب‌وکار در گذشته

مالیات بر درآمد شخصی و کسب‌وکار شما

رزومه ای برای شما و هر شریک تجاری شما

یک کپی از اجاره تجاری تان

یک کپی از برنامه کاری خود را با توضیح برای اینکه چرا به یک وام SBA نیاز دارید، توضیح دهید.

 

3.این برنامه شما را پردازش می‌کند و مشخص می‌کند که آیا شما کاندیدای خوبی برای این وام هستید یا خیر. معمولا بین ۳۰ تا ۶۰ روز طول می‌کشد تا جواب آن به دست شما برسد.

4.اگر مورد تایید قرار بگیرید، با شما تماس گرفته می شود و صندوق‌های شما پرداخت خواهد شد.

 

وام‌های کوچک تجاری برای رستوران‌ها

متداول‌ترین نوع وام‌ها را می توان در حداکثر ۳۵۰،۰۰۰ دلار اعطا کرد و با پرداخت ماهانه ازاصل و بهره بازپرداخت می شود. این وام‌ها ممکن است برای خرید و نوسازی املاک، خرید تجهیزات و تعمیر و نگهداری تجهیزات و سرمایه کاری پذیرفته شوند.

وام‌ها برای املاک و مستغلات باید در حداکثر ۲۵ سال بازپرداخت شوند؛ وام‌های تجهیزات در عرض ۱۰ سال، و وام‌های سرمایه‌ای به مدت ۷ سال. با توجه به SBA  یک وام رستوران شما باید:

یک سرمایه‌گذاری سود آور باشد.

طبق استانداردهای SBA، کوچک باشد.

در آمریکا واقع شود.

دارایی سرمایه‌گذاری معقولی داشته باشید.

از منابع مالی جایگزین (از جمله دارایی های شخصی) قبل از جستجوی کمک های مالی استفاده کنید.

نیاز به وجوه وام را نشان دهید.

از وجوه قرض گرفته شده برای اهداف صحیح تجاری استفاده کنید.

 

آنچه باید برای دریافت وام رستوران اعمال کنید.

در هنگام شروع درخواست برای هر وام ، ابتدا باید یک برنامه کاری مفصل در محل داشته باشید. به علاوه شما احتمالا به مدارک زیر نیاز دارید:

درخواست وام - از جمله یک میز محتوی را در نظر بگیرید تا بانک دار شما به راحتی بتواند به تمام مدارک شما دسترسی داشته باشد.

پیشینه شخصی و بیانیه مالی - این شامل بیانیه تاریخ شخصی و بیانیه مالی شخصی است.

اظهارنامه سود و زیان - باید در عرض ۹۰ روز از برنامه شما جاری شود و شامل برنامه‌های مکمل از سه سال گذشته باشد.

اظهارنامه‌های مالی نشان‌داده‌شده - یک طرح تفصیلی و یک ساله از درآمد و مسائل مالی، همراه با یک توضیح مکتوب از نحوه برنامه‌ریزی برای رسیدن به طرح شما می باشد.

اسناد مالکیت و وابستگی - لیستی از اسامی و نشانی‌های هر شرکتی که به شما تعلق دارد، یا به طور نسبی، یا کنترل یک علاقه ، از جمله هر گونه ارتباطی که ممکن است با مالکیت سهام، حق رای دادن، یا ادغام کسب‌وکار داشته باشید.

گواهی‌نامه / مجوز کسب‌وکار - باید گواهی‌نامه یا مجوز اصلی شما برای انجام کسب‌وکار باشد.

تاریخچه درخواست وام - ثبت هر کدام از وام‌هایی که در گذشته درخواست داده‌اید.

اظهارنامه مالیاتی درآمد - حتما شامل اظهارنامه مالیاتی شخصی و مالیات بر درآمد فدرال برای سه سال گذشته خواهد بود.

رزومه - شامل یک رزومه شخصی برای هر شریک تجاری

نمای کلی کسب و کار - خلاصه مختصری از رستوران و اینکه چرا به یک وام نیاز دارید.

بسته به میزان پولی که نیاز دارید، نوع رستورانی که می‌خواهید باز شود، و توانایی مالی فعلی تان، می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام وام برای کسب‌وکار شما مناسب است. با آماده‌سازی سخت و یک مفهوم رستوران نویدبخش، می‌توانید بودجه غذاخوری خود را تامین کنید.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال