086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

چگونه یک رستوران راه اندازی کنیم

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

صنعت رستوران با 58 درصد بزرگسالان که حداقل یک بار در هفته غذا می خورند، همچنان در حال رشد می باشد. در حالی که روند تغذیه خدماتی می آید و می رود، مطمئنا بسیاری از مردم همچنان از غذای آماده شده در خارج از خانه لذت خواهند برد.برای شروع یک رستوران کارهای زیادی را باید انجام داد، اما با برنامه ریزی دقیق، می توانید یک کسب و کار موفق در رستوران را شروع کنید.

 

 

چگونه یک رستوران را شروع کنیم

باز کردن یک رستوران نیاز به غلبه بر بسیاری از مشکلات پیش رو دارد. اگر درباره نحوه باز کردن یک رستوران کنجکاو هستید، ما یک راهنمای 10 مرحله ای برای حرکت به شما در فرآیند ایجاد کرده ایم.

 

1.تصور کلی رستوران و برند را انتخاب کنید

هنگام شروع یک رستوران، مهم است که یک مفهوم روشن و نام تجاری برای رستوران خود داشته باشید. مفهوم رستوران شما شامل سبک سرویس رستوران شما، غذای شما و محیط رستوران شما می باشد. این امر با نام تجاری شما هماهنگ است که هویت و شخصیت رستوران شما را تشکیل می دهد. نام تجاری شما نیروی نامشهود پشت مفهوم رستوران شما است و مفهوم رستوران شما نوعی برند شما در عمل است.

اتاق غذاخوری باید براساس برند و مفهوم شما از جو ویژه‌ای برخوردار باشد و با شما ارتباط برقرار کند. این باعث ایجاد تجربه خاطره‌انگیز و پر معنی برای افرادی می‌شود که به رستوران شما قبلا آمده اند. انتخاب یک مفهوم منحصربفرد و کاربردی که یک جمعیت شناختی خاص را هدف قرار می‌دهد از جمله مهم‌ترین عوامل ایجاد مفهوم و برند شما است.

 

2. آیتم های منوی خود را شکل دهید

قبل از اینکه رستوران خود را باز کنید، می‌خواهید برخی مواد غذایی اساسی را که منوی شما از آن استفاده خواهد کرد را تهیه کنید. تصمیم‌گیری در مورد آنچه که در منوی شما خواهد بود هنگامی مهم است که شما بدانید چه تجهیزاتی را نیاز دارید تا مشخص کنید، کارکنان تان را استخدام کنید، و جمعیتی که امیدوارید به آن‌ برسید، همه ی این نکات درباره ی تصمیم شما مهم است.

در این مرحله،آیتم های منو شما لازم نیست به طور کامل طراحی شود و یا دستور العمل های خود را به طور کامل اصلاح کند، مگر اینکه مفهوم کلی شما از موارد خاصی مانند پیتزا تغییر کند. با این حال، شما باید یک ایده درست از هزینه‌هایی داشته باشید که در رستوران خود انجام می دهید. بعد در فرآیند باز کردن رستوران، شما باید منوی خود را مهندسی کنید تا سود را افزایش داده و به طور مداوم منوی خود را به روز رسانی کنید، همان طور که اطلاعاتی را کسب می‌کنید که در آن کدام مواد غذایی به خوبی فروش می رود و یا اینکه کدام کار را انجام ندهید.

 

۳. یک برنامه کسب‌وکار رستوران بنویسید

داشتن طرح جامع کسب و کار هنگام دسترسی به سرمایه گذاران و درخواست برای گرفتن وام‌ برای شروع رستوران ضروری است. آن هم چنین به شما کمک می‌کند که استراتژی خود را توسعه دهید و امکان پذیر بودن جزئیات رستوران را مشخص کنید. در زیر اجزای اصلی یک برنامه کسب‌وکار رستوران آورده شده‌است.

1.خلاصه اجرایی

2.بررسی و توضیح شرکت

3.تحلیل بازار

4.پیشنهادات تجاری

5.مدیریت

6.راهبردهای بازاریابی و روابط عمومی

7.طرح مالی

 

۴. کسب بودجه

برآورد کل هزینه های راه اندازی نیاز شما به شروع رستوران و مقدار مورد نیاز هزینه لازم برای خرید روزانه رستوران خود را تعیین کنید. سپس باید بودجه تعیین کنید و برای سال آینده پیش‌بینی کنید که چقدر بودجه باید در کسب‌وکار رستوران در نظر گرفته شود.

بعد از این، ارزیابی کنید که چقدر پول در اختیار دارید تا به عنوان بودجه راه‌اندازی از آن استفاده کنید، و مشخص کنید که چقدر بیشتر نیاز خواهید داشت. به یاد داشته باشید که هزینه‌های هر کاری که به مجوزی نیاز دارد را در بر داشته باشید. برای گرفتن بودجه برای پوشش هزینه‌های رستوران درخواست کمک به رستوران را در نظر بگیرید.

 

5.یک محل را انتخاب کنید و یک فضای تجاری را اجاره کنید.

هنگام انتخاب یک مکان برای رستوران جدید خود، ویژگی های زیر یکی از مهمترین موارد هستند:

شفافیت و قابلیت دسترسی. نقطه‌ای را انتخاب کنید که توسط کسانی که رانندگی می‌کنند و یا پیاده‌روی می‌کنند، دیده شود. همچنین باید به دنبال منطقه‌ای باشید که پیاده رو داشته باشد. علاوه بر این، در نظر بگیرید که پارکینگ و راحتی دسترسی به وسیله یا اتومبیل وجود دارد.

جمعیت شناختی. اطمینان حاصل کنید که بازار هدف رستوران شما با جمعیتی از این منطقه منطبق است.

هزینه‌های کار و حداقل دست‌مزد. مهم است که اطمینان حاصل کنید که هزینه‌های کاری که در منطقه رستوران خود انجام می دهید به سود شما می باشد یا خیر. همچنین باید یک ایده از کارکنان خود نسبت به جایی که رستوران شما قرار دارد داشته باشید.

رقابت در منطقه. برخی از رقبای نزدیک به رستوران شما می‌توانند به بازاریابی کمک کنند. اما عاقلانه است که به اندازه کافی با انها فاصله داشته باشید تا تضمین کند که مشتریان شما به رستوران دیگری در نزدیکی شما کشیده نشوند.

 

۶. مجوزها

برای باز کردن یک رستوران جدید باید چندین مجوز دریافت کنید. داشتن مشاوره حقوقی در هنگام پر کردن مجوزهای رستوران و مجوز برای اطمینان از کامل کردن هر قدم ضروری ارزشمند است.

 

۷. یک تامین‌کننده تجهیزات و مواد غذایی را پیدا کنید.

یک منبع ثابت و قابل‌اعتماد برای تجهیزات و مواد لازم در قیمت معقول باید ایجاد و حفظ شود تا موفقیت رستوران تضمین شود. یک تامین‌کننده رستوران عمده‌فروشی می‌تواند به شما کمک کند که بسیاری از نیازهای شما را در یک مکان برطرف کند. ما در یک رستوران با کیفیت بالا تخصص داریم و یک تیم از خدمات لازم برای مشتری در تمام‌وقت داریم که در مورد محصولات ما متخصص هستند.

 

۸. چیدمان رستوران را طراحی کنید.

زمانی که یک رستوران را راه اندازی می کنید، باید فکر کنید که چگونه می‌توانید کل چیدمان خود را برای رسیدن به اهداف تعیین‌شده در منوی و تم خود ترتیب دهید. هدف اولیه شما ایجاد یک جریان منظم از پذیرایی تمام مشتریان شما در رستوران است. هنگامی که چیدمان اصلی شما ایجاد شد، می‌توانید اتاق غذاخوری خود را طراحی و تزیین کنید.

 

9.کارکنان مناسب را استخدام کنید

یک قدم مهم برای باز کردن یک رستوران، استخدام پرسنل برای انجام عملیات هر روز در رستوران است. تمام نقش‌ها را در نظر بگیرید که قبل از استخدام پرسنل باید در رستوران خاص شما پر شوند. این می‌تواند شامل مدیریت منابع انسانی و سرپرستان، خرید و نگهداری محصولات، تهیه و ذخیره‌سازی محصولات، تهیه غذا، مواد غذایی، بازاریابی و فروش، روابط عمومی، حسابداری و حسابرسی باشد.

برای کارمندان قدیم و جدید، به دنبال کاندیداهایی با تجربه قبلی و توانایی عالی برای انجام کار و افراد سریع و کارآمد بگردید. همه کارکنان باید با دیگران خوب کار کنند و بتوانند تحت فشار زندگی کنند.

اگرچه این لیست براساس نیازهای منحصربفرد کسب‌وکار شما متفاوت خواهد بود، اما چند موقعیت اساسی وجود دارد که شما احتمالا هنگام باز کردن رستوران خود نیاز به پر کردن آن‌ها دارید:

آشپز اجرایی

مدیر کل

سرآشپز

آشپز اصلی

گارسونها

میزبان

ماشین ظرفشویی

 

10.رستوران خود را تبلیغ کنید

تبلیغات به دلایل مختلف حیاتی است. اول و مهمتر از همه، مشتریان احتمالی باید بتوانند اطلاعات اولیه در مورد رستوران شما را پیدا کنند. ثانیا، آنها باید احساس راحتی کنند تا غذا های جدید شما را امتحان کنند. در زیر چندین راهنمایی برای ایجاد هیجان در اطراف رستوران خود وجود دارد:

از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید. فیس بوک، توییتر و اینستاگرام خود را ایجاد کنید تا اخبار، عکس‌ها را در مورد رستوران خود به اشتراک بگذارید. عکس‌ها و توصیفات باید با برند شما ارتباط برقرار کنند. از جمله تصاویری از مواد غذایی و یا پشت صحنه برای جذب میهمانان احتمالی در نظر بگیرید. دقت کنید که از عکس‌های با کیفیت بالا استفاده کنید.

یک وب سایت جذاب ایجاد کنید. سایت شما باید به راحتی هدایت شود و طرح آن باید نماینده برند شما باشد. اطلاعات اولیه را در مورد رستوران خود، از جمله آدرس، شماره‌تلفن، ساعات، و منو وارد کنید.

یک تبلیغ در روزنامه محلی بنویسید. این به ایجاد آگاهی در مورد رستوران جدید شما کمک خواهد کرد. شما حتی می‌توانید یک داستان مصور را امتحان کنید و یا در یک مقاله به آن اشاره کنید.

یک فهرست پست الکترونیکی ایجاد کنید. هنگام ارسال ایمیل‌های خلاق که با برند شما ارتباط برقرار می‌کنند، استفاده از محتوای مربوطه برای هر گروه از مشتریان ضروری است. برای مثال، ارسال غذا به صورت خاص برای رزرو کردن مشتریان و یا ارسال کوپن‌های تحویل به مشتریان سفارش آنلاین هر دو ایده‌های عالی هستند.

تبلیغ خود را به مهمانان جدید پیشنهاد دهید. به مهمانان جدید که برای اولین بار به رستوران شما می آیند یک نوشیدنی مجانی یا یک دسر کوچک بدهید. مشتریان مهمان نوازی استثنایی شما را به خاطر خواهند سپرد، و احتمال دارد که رستوران شما را به دوستان خود توصیه کنند.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال