086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

فهرست نصب و راه اندازی تجهیزات

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

بنابراین، شما یک قطعه جدید از تجهیزات آشپزخانه تجاری سفارش داده‌اید و اکنون برای تحویل به سایت آماده است. به عنوان خریدار تجهیزات، تمام تکالیف خود را انجام داده‌اید تا اطمینان حاصل کنید که نصب تا جای ممکن به آرامی پیش می‌رود، و این که تجهیزات به درستی از راه دور کار خواهند کرد؟ اگر فکر می‌کنید همه چیز را بررسی کنید، نگاهی به لیست زیر بیاندازید: " باید وظایف را انجام دهید تا مطمئن شوید که زمانی برای نصب تجهیزات جدید وجود ندارد.

1.تحویل اولیه: اگر تجهیزات باید قبل از نصب و توسط یک طرف ثالث به رستوران تحویل داده شوند، اطمینان حاصل کنید که یک نفر آماده و به طور مناسب تجهیز خواهد شد تا تجهیزات را دریافت کند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که یک تبلیغ ایمن موجود است و باید بسته‌بندی را برای هر نشانه‌ای از آسیب چک کنید.

2.زمان نصب: مقدار زمان لازم برای نصب را تعیین کنید و زمان و تاریخ روز را تعیین کنید که برای شما مناسب تر است. تحویل ناسازگاری یا ضعیف سازماندهی تجهیزات می تواند منجر به کابوس فراوانی شود که این نشان می دهد که افراد تحویل مواد غذایی و افراد نصب کننده تجهیزات برای پارک کردن و دسترسی به راهروها و مکان‌های عمومی رقابت می‌کنند. یک کار آماده‌سازی پیش از زمان را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که نصب در چارچوب زمانی توافق‌شده کامل شده‌است و تجهیزات برای استفاده در زمان وعده‌داده‌شده در دسترس هستند.

3.دسترسی به ساختمان: دسترسی آسان به ساختمانی که در آن قطعه جدید تجهیزات نصب خواهد شد وجود دارد؟ آیا در ورودی به اندازه کافی بزرگ است تا تجهیزات مورد نظر را جا به جا کند؟ آیا افراد باید به بالا صعود کرده یا از پله‌ها پایین بیایند تا تجهیزات را وارد ساختمان کنند؟ آیا یک اسکله بارگیری / تخلیه برای کمک به حمل و نقل موجود است؟ اینها همه مسایل و سوالاتی هستند که باید پاسخ داده شوند و به طور مستقیم مربوط به دسترسی به ساختمان هستند.

4.تجهیزات مورد نیاز: بسیاری از قطعات تجهیزات دارای وزن کافی هستند که به یک اسکله یا کامیون بالابر نیاز دارند تا آن‌ها را از وسیله نقلیه تحویل بگیرند. یک جز کلیدی از نصب کارآمد این است که اطمینان حاصل شود که این ابزارهای منطقی موجود هستند یا، اگر نباشند، آنگاه ترتیبات دیگری باید صورت گیرد. با شرکت‌های حمل و نقل کالا و یا فروشنده که تجهیزات را از هر سوالی که در مورد یک گیت بلند دارید خریداری کنید، بحث کنید.

5.ظرفیت آسانسور سرویس (حجم + وزن): تجهیزاتی که نصب شود باید روی یک آسانسور نصب شود تا به نقطه نصب نهایی برسد، پس باید مطمئن شوید که آسانسور ظرفیت کافی برای رسیدگی به تجهیزات دارد. این نیاز به اندازه‌گیری آسانسور (درون حجم + اندازه باز)و همچنین اندازه‌گیری تجهیزاتی که قرار است در آسانسور گذاشته شود، نیاز دارد. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که آسانسور ظرفیت وزن کافی برای رسیدگی ایمن به این مورد دارد. هر آسانسور برای یک حد وزن مخصوص مجاز است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که از آن حد تجاوز نکنید.

6.ابعاد در و راهرو: اگر قطعه جدیدی از تجهیزات بتواند راه خود را از طریق در و چند راهرو پیش از رسیدن به نقطه نصب نهایی خود باز کند، پس مهم است که اطمینان حاصل کنید که دریچه‌های در و راهرو به اندازه کافی بزرگ هستند تا تجهیزات بتوانند به راحتی از آن‌ها عبور کنند (در مورد درها). همچنین باید اطمینان حاصل کنید که راهروهای به اندازه کافی عریض هستند، با حداقل تعداد خم و منحنی‌ها که ممکن است مانع حرکت تجهیزات شوند.

7.تجهیزات قدیمی خارج شده است: اگر تجهیزات قدیمی از محل حذف نشده باشند، چگونه می‌توانید یک دستگاه جدید نصب کنید؟ دقت کنید که آیتم‌های قدیمی را قبل از تحویل تجهیزات جدید حذف کنید. اگر بدانید که تجهیزات جدید به تاخیر می‌افتد، یا اگر به قسمت های آسیب دیده یا گمشده شما دسترسی پیدا کند، ممکن است لازم باشد تجهیزات موجود (قدیمی)را داشته باشید که به یک طرف حرکت می‌کنند، اما اگر این مشکلات ادامه پیدا کند، ممکن است به راحتی از آن استفاده کنید.

8.برنامه‌های سودمند: اعتقاد دارید یا خیر، منفعت نادرست عامل شماره ۱ برای تجهیزات عملیاتی نامناسب در صنعت خدمات غذایی است. برخی از چیزهایی که نیاز دارید از احترام به تاسیسات و نصب تجهیزات جدید آگاه باشید شامل موارد زیر است:

تجهیزات الکتریکی: اطمینان حاصل کنید که ولتاژ و فاز تجهیزاتی که به وسیله سرویس غذا تحویل داده می‌شوند. اطمینان حاصل کنید که نیازمندی‌های عملکردیی تجهیزات نصب‌شده متناسب با خدماتی است که در ساختمان وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که سیم‌کشی و اتصال تجهیز شده با تجهیزات به اندازه کافی بلند بوده و با خروجی الکتریکی سازگار باشند (اگر پلاگ بکار رود).

تجهیزات گاز: اطمینان حاصل کنید که الزامات گاز تجهیزاتی که تحویل داده می‌شود با گاز موجود در تاسیسات مطابقت داشته باشد. گاز طبیعی است پروپان و غیره؟ مطمئن شوید که فشار گاز کافی وجود دارد. فشار گاز که برابر با حجم گاز است که به قطعه تجهیزات می‌رسد، تاثیر مستقیمی بر اثربخشی و کارایی این تجهیزات خواهد داشت. ارتفاع زمین تاثیر عمده‌ای بر عملکرد دارد. در هر ارتفاع قابل‌توجهی بالاتر از سطح دریا، گازی که روی همه قطعات گاز یافته می‌شود باید کالیبره شده و به سمت بلندی که در آن قطعه تجهیزات نصب خواهد شد تنظیم شود.

9.دسترسی به آب: بسیاری از قطعات تجهیزات (مانند بخار، کتری بخار، اجاق‌گاز، اجاق‌گاز، اجاق قهوه، واشر ظرف قهوه و غیره)به آب برای عملیات اصلی خود نیاز دارند. یک جز کلیدی هر نصب مناسب برای این قطعات، اطمینان از این است که منبع آب نزدیک یا ترجیحا در نقطه نصب تجهیزات وجود دارد.

10.فشار آب، مقدار، دما و کیفیت آب: داشتن اتصال آب نزدیک یا در نقطه نصب تجهیزات فقط یک بخش از اجزای آب است.همان طور که مهم است اطمینان حاصل کنید که فشار آب کافی و مقدار کافی آب موجود برای برآورده کردن نیازهای انواع خاصی از تجهیزات وجود دارد. برای مثال، فشار مناسب آب برای شستشوی مناسب ضروری است در حالی که تجهیزات مخصوص پخت‌وپز بخار به حداقل مقدار آب برای مصرف آن نیاز دارد. ممکن است دما نیز مهم باشد، پس قبل از زمانی تصمیم بگیرید که آیا این تجهیزات باید به سیستم‌های آب سرد و یا سرد متصل شوند. بعضی از تجهیزات می‌توانند به سیستم آب‌گرم متصل شوند تا زمان ریکاوری را کاهش داده و عملیات را تسریع کنند. کیفیت آب نیز بسیار مهم است؛ در یک منطقه آب سخت با تجهیزات مانند یک کتری بخار، یک نرم‌کننده آب مورد نیاز است.

11.عمق هود: اگر قطعه جدید تجهیزات تحت یک درپوش نصب شود، باید مطمئن شوید که عمق سرپوش به اندازه کافی مناسب است تا بتواند تجهیزات جدید (حداقل ۱۲ " را از لبه جلویی تجهیزات پخت به لبه جلویی سرپوش بگذارد).

12.الزامات مورد نیاز: هنگامی که قطعات جدید و یا اضافی تجهیزات به یک سیستم هود موجود افزوده می‌شوند، باید اطمینان حاصل کنید که جریان هوای کافی (CFMs)از طریق کاپوت به منظور اطمینان از عملکرد مناسب تجهیزات جدید و نیز قطعات اصلی تجهیزات یافت‌شده در کاپوت، کافی است. عدم انجام این کار اغلب منجر به افزایش سریع سایر مشکلات مرتبط می‌شود.

13.سطح صاف: اکثر قطعات تجهیزات باید بر روی سطح سطحی نصب شوند تا آن‌ها به درستی کار کنند. اگر قطعه جدیدی از تجهیزات بر روی یک میز نصب شده‌باشد، این مشکل به طور معمول خود را نشان نمی‌دهد. اگر قطعه جدیدی از تجهیزات بر روی زمین یک آشپزخانه تجاری نصب شود، باید اطمینان حاصل شود که در سطح سطحی انجام می‌شود، یا تجهیزات دارای پایه های قابل تنظیم (پایه های قابل تنظیم)هستند که می‌تواند به درستی یک‌سان شود. این مشکل اغلب در آشپزخانه یافت می‌شود که فاضلاب کف اتاق طوری طراحی شده‌است که تمام آب کف زمین به این لوله‌ها جریان می‌یابد.

14.الزامات تخلیه: در نزدیکی نقطه بالا، بسیاری از قطعات تجهیزات به تخلیه جریان آزاد نیاز دارند تا تجهیزات به درستی اجرا شوند. اگر یک قطعه از تجهیزات مانند کشتی بخار و غیره نصب شده‌باشد، باید مطمئن شوید که یک تخلیه مناسب نصب شده‌است و در نقطه‌ای قرار دارد که در آن قطعه جدید تجهیزات نصب خواهد شد، یا دسترسی آسان به چنین زه‌کشی وجود دارد. اگر لازم است یک اتصال زه‌کشی انجام دهید، قبل از زمانی که بدانید لوله مسی مورد نیاز است و بر طبق آن برنامه‌ریزی کنید.

15.برگه مشخصات سازنده را بررسی کنید: برگه استاندارد ویژگی را برای هر الزامات نصب خاص که توصیه می‌شود، چک کنید، و یا برای نصب مناسب مورد نیاز است. یک "ورقه مشخصات" عموما می‌تواند از طریق وب سایت تولید کننده به دست آید.

16.تکمیل کارت ضمانت: یک کارت ضمانت کننده را پیدا کرده و آن را پر کنید، یا فروشنده به شما کمک کند آن را پر کنید، و سپس اطمینان حاصل کنید که بلافاصله به سازنده برگردانده می‌شود. ضمانت تجهیزات جز بزرگی از کل دارایی خریداری‌شده و باید تحت درمان قرار گیرد.

17.تجهیزات نمایش تجهیزات از نو آغاز کنید: اگر به درستی نحوه استفاده از تجهیزات را آموزش دهید و مورد توجه قرار دهید، پس باید یک نمایش کامل و کامل از تجهیزات برای مشتری و برای افرادی که در واقع از آن قطعه از تجهیزات استفاده می‌کنند را انجام دهید. اگر شما به طور کامل با استفاده از آن آشنا نیستید، برای یک نماینده از تولید کننده برای انجام یک نمایش کامل در اولین زمان ممکن برنامه‌ریزی کنید. و اگر نیاز دارید که از محصول واقعی مواد غذایی برای شروع، تست و تظاهرات استفاده کنید، دقت کنید که قبل از زمان تدارکات کافی برای محصول (ها)داشته باشید.

18.مواد بسته‌بندی: در نهایت، مطمین شوید که تمام زباله ساخت‌وساز و مواد بسته‌بندی به درستی دفع می‌شوند و هر گونه آسیب ساخت‌وساز تعمیر می‌شود.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال