086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

چهار عامل موفقیت در یک راه اندازی و رشد یک رستوران

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

زمانی که یک کسب و کار رستوران را شروع می کنید و یا مدیریت می کنید، همه جزئیات برای اطمینان از موفقیت شما مهم می باشد. صاحبان رستوران‌ها و کارکنان رستوران‌ها هر روز، کارهای مختلفی از فعالیت های خود کار می‌کنند، از تولید غذاهای لذیذ و ارائه خدمات بی‌عیب و نقص برای به روز رسانی فهرست موجودی خود و کار کردن با یک حسابدار. در زیر مجموعه‌ای از نکاتی برای کمک به شما در رسیدن به اهداف کسب‌وکار رستوران آورده شده‌است.
 
 
 
عوامل رشد و توسعه یک رستوران
 
چه شما یک رستوران جدید راه‌اندازی ‌کنید و یا به دنبال بهبود و ارتقاء رستوران فعلی خود باشید، چهار عامل و یا فاکتور را باید بهبود و کنترل نمایید.
 
 
 
1-کارکنان و نحوه ارائه خدمات مشتری
 
یک مدیر رستوران می گوید: " اگر کارکنان شما در کار خود درجه یک باشند و سرویس خوب به مشتری بدهند، مشتریان یک تجربه عالی در رستوران شما خواهند داشت."
 
برای حفظ سطح بالای خدمات، آموزش کارکنان، تضمین می‌کند که کارمندان شما می‌دانند چطور کار خود را انجام دهند. یافتن کارکنان متعهد و دلسوز یکی از مشکلات و دشواری ها در کار است. چه کارکنان نا متعهد می تواند کسب کار شما را تحت تاثیر سوء رفتار خود قرار دهند. بنابراین شما باید استراتژی برای شناسایی، استخدام و حفظ کارکنان خوب و متعهد داشته باشید. 
 
علاوه بر این، هماهنگی داخلی و رضایت کارکنان نیز برای موفقیت رستوران شما ضروری است. برگزاری نشست‌های تیمی، تاکید بر کار گروهی و کاهش تنش های احتمالی بین کارکنان برای تداوم کار یک رستوران حیاتی است.
 
 
 
2- غذا
 
غذا مهم ترین فاکتور در یک رستوران است. غذا بایست دارای کیفیت عالی و با یک تشریفات خاص سرو شود. سرو غذا با شلختگی و بدون تشریفات و رعایت آداب مناسب حتی اگر کیفیت عالی هم داشته باشد، بر مشتری و تجربه آن از رستوران شما تاثیر منفی می گذارد.
 
کیفیت غذا وابستگی بسیار زیاد به مواد اولیه آن خواهد داشت. بنابراین شناسایی تامین کنندگان مواد اولیه که مواد غذایی با کیفیت ارائه می کنند بسیار مهم و ضروریست. نکته بعدی در کیفیت مواد اولیه، نگهداری و حفظ کیفیت مواد غذایی است. بنابراین باید تمهیدات و تجهیزات لازم برای حفظ کیفیت مواد غذایی از قبیل سردخانه، یخچال، کابینت و .. را تهیه کرد.
 
نکته مهم دیگر در کیفیت غذا استخدام آشپزان ماهر و دارای ذوق و سلیقه است. استفاده از آشپزان بدون انگیزه و بدون خلاقیت و مهارت کافی بر کیفیت غذا و هدر رفت سرمایه گذاری شما اثر منفی خواهد داشت. آموزش مداوم یکی از استراتژی های مهم  برای ارتقاء مهارت آشپزان و کارکنان می باشد که باید با دقت پیگیری و انجام شود.
 
تشریفات سرو غذا و نحوه پذیرایی از مشتریان بسیار حائز اهمیت و مهم است. یک تشریفات خوب می تواند تجربه دلپذیر و خوشایندی برای مشتری ایجاد کند و این باعث تبلیغات رایگان برای شما می گردد. ایجاد حس خاص برای مشتری با رعایت نکات بسیار کوچک و ظریف، اتفاق می افتد. و این باعث ارتقاء برند و نام رستوران شما می گردد.
 
آراستگی محیط و میز غذاخوری، تمیزی ظروف عوامل بسیار مهم و تاثیر گذارهستند زیرا مشتری ابتدا آن را تجربه می کند و بعد غذار را و پذیرایی را
 
 
 
3- بازاریابی
 
در بازار پر رقابت امروز، بازاریابی نکته بسیار مهم در رشد کسب و کار است. معرفی برند، مزیت ها و تبلیغ و ترویج نام رستوران شما کاری است که باید در بازاریابی انجام شود. یکی از اهداف مهم بازاریابی رستوران ایجاد هویت و شخصیت منحصر به فرد برای رستوران شما و برندتان است.
 
از طرف دیگر، تبلیغات شامل این است که چگونه مشخصات و ویژگی های رستوران خود را به اطلاع مشتریان برسانید.
 
به هنگام ورود مشتریان به رستوران تان، برند و هویت رستوران شما باید قابل ‌لمس شما باشد. دکوراسیون، سبک خدمات و موسیقی باید از محیط مورد نظر شما سرچشمه بگیرند و با اوصل و ارزش های که شما دربارهخود گفته اید، ارتباط برقرار کنند و یک تجربه معنی‌دار برای مشتریانی ایجاد کند.
 
امروز گسترش شبکه های اجتماعی بویژه اینستاگرام، هزینه تبلیغات را بسیار کاهش داده است. حتما با برنامه و هدفمند با  اشتراک گذاری رویدادها، عکس‌ها، غذا ها و اتفاقات خوب و قابل توجه در باره  رستوران تان، برای جلب نظر مشتریان استفاده کنید.
 
ارائه تخفیفات و راه اندازی یک سیستم وفاداری مشتریان و تبلیغ و ترویج ان به حفظ مشتریانتان کمک شایانی می کند.
 
 
 
4-وضعیت مالی
 
مدیریت مالی یک کسب و کار بخش مهم آن است. تمرکز بر هزینه ها و مدیریت آنها و تمرکز بر داشتن درآمد پیوسته بسیار مهم است.  
 
یکی از بزرگان بازاریابی رستوران می‌گوید: "همیشه سعی کنید جریان درآمد پیوسته را در طی همه ساعات عملیات حفظ کنید". سپس بر روی افزایش آهسته زمان از طریق پیشنهادهای ویژه، تخفیف، و پیشنهادها کار کنید."
 
راه‌های مختلفی را برای بهبود سود در نظر بگیرید.
 
سعی کنید قیمت غذا و خدمات خود را با بهبود سیستم موجودی و مدیریت خرید مواد غذایی، کاهش دهید.
تلاش برای کاهش هزینه‌های سربار بسیار مهم و حیاتی است. این شامل هزینه برق و انرژی، تجهیزات، اجاره بهاء و ... می باشد.
مدیریت منو در راستای کاهش هزینه های سربار: یک راه حل استراتژیک مدیریت و برنامه ریزی برای داشتن منو های متنوع در طول هفته است. این روش می توان برخی هزینه های سربار را در بخش مواد غذایی، انرژی و کارکنان بطور چشم کیری کاهش داد.
 
 
منبع: واحد بازارپابی شیدپخت
 
تاریخ: 27 خرداد 98
 
نویسنده: عبدلی

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال