086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) کباب پز تابشی، تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل مخترع و اولین تولید کننده کباب پز های تابشی، فر برنج تک پرس، فر جوجه چوبی و ..
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

چگونه ترشی درست کنیم

اخبار و رویداد های شیدپخت

به سادگی مقداری خیار ترد تهیه کنید و آن را خرد کنید ، نزدیکترین طرف را بردارید و مواد ترشی را آماده کنید. خرد کردن و له کردن خیار با یک جسم سنگین باعث شکاف ها و ترک هایی در خیار میشود که باعث میشود آب ترشی به سرعت و بطور موثر به آن نفوذ کند.بدون اینکه مجبور شود طی چند روز بخواهد از طریف پوست ضخیم آن نفوذ کند.
 
خیارشور یک "ترشی سریع" محسوب می شود،که حاوی باکتری های پروبیوتیکی هستند که برای سلامتی شما بسیار مفید هستند و با این حال خوب میباشد،هر چند نکته اینجا این است که خیارهای که خرد کرده ایم را جدا کنیم و خیار شور کنیم تا شما بتوانید در عرض دو ساعت یا کم‌تر، آن‌ را درست کنید و لذت ببرید.
 
 
مواد لازم
 
-4 فنجان سرکه سفید
 
-2 فنجان آب
 
-1 قاشق چایخوری شکر 
 
-1 قاشق غذاخوری نمک
 
-ادویه های مورد نظر شما (فلفل دلمه ای ، دانه گشنیز ، دانه خردل زرد ، حبه سیر ، گیاهان تازه و خشک)
 
-20 تا 25 خیار ترد
 
روش درست کردن آن
 
1. مواد اولیه رو جمع کنید.
 
2. سرکه ، آب ، شکر ، نمک و چاشنی ها را در یک قابلمه بزرگ با هم ترکیب کنید و روی حرارت زیاد جوش بیاورید. گرما را کم کرده و مخلوط را به مدت 10 دقیقه بجوشانید. از روی حرارت بردارید و تا دمای آن خنک شود.
 
3. هر خیار را با استفاده از یک چاقوی تیز به آرامی خرد کنید و با انگشتان خود آن را به تکه های 2تا 4 اینچی تیکه تیکه کنید. شکل آن اهمیتی ندارد ، اما شما می خواهید که تیکه های خرد شده کاملاً بزرگ باشند ، بنابراین اندازه تیکه ها را خوب حفظ کنید.
 
4. تکه های خیار را به طور فشرده در سه شیشه کوچک بریزید. با انگشتان خود فشار دهید تا مقداری از عصاره خیار را بیرون بریزد، که باعث اضافه کردن عطر وطعم شیرین  به آب‌نمک و همچنین امکان جذب بیشتر آن در آب می‌شود. سعی کنید تمام فضای موجود درظرف را پر کنید و تکه‌های خیار را به هر جای خالی که در ظرف میباشد  جای دهید.
 
5. آب‌نمک سرد شده را در داخل شیشه‌های پر شده بریزید،  و سپس در ظرف را آب بندی کرده و آن را ببندید. بهتر است کمی آب نمک در حین آب بندی از بالای ظرف داخل آن بریزد ، تا مطمئن شوید خیارهای بالای ظرف ها کاملاً در داخل ظرف غوطه ور هستند.
 
6. ظرف ها را حداقل دو ساعت قبل از استفاده داخل  یخچال بگذارید.
 
7.بخورید و لذت ببرید.
 

کباب پز تابشی خرید آنلاین کباب پز تابشی - قیمت روز

دیگر اخبار