086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

10 نکته ای که باید درباره طراحی داخلی رستوران خانواده ای بدانید

راهنمای راه اندازی و مدیریت رستوران و فست فود

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

1. روشنایی

روشنایی خوب همیشه نقطه شروع طراحی یک رستوران دوستانه است. هیچ کس نمی خواهد در رستورانی  که در آن روشنایی خیره کننده و شدید است و موجب سردرد می شود، ناهار بخورد، و نه می خواهند در محیطی قرار بگیرند که خیلی سفت و محکم است تا بتوانند به درستی به غذای خود نگاه کنند.

به جای LED های ساده، ترکیبی از لهجه و روشنایی محیط را دنبال کنید. نور آویز که نور راحت برای چراغانی فراهم می کند می تواند بر روی هر میز ناهار خوری آویزان نصب شود، در حالی که مناطق و لابی های مرکزی می تواند توسط LED های عمومی روشن شود، و فضای پذیرایی از قبیل پذیرش می تواند از داشتن وسایل منحصر به فرد تزئینی منحصر به فرد به عنوان جاذبه های کانونی بهره مند شوند.

اهمیت راه حل های روشنایی طبیعی را به جای مصنوعی نادیده نگیرید،اما همیشه با توجه به پوشش پنجره و تنظیمات صندلی در کنار پنجره، اطمینان حاصل کنید که مهمانان راحت هستند. گاهی اوقات نور خورشید خشن که منعکس کننده پنجره ی آفتاب می شود، می تواند خسارت هایی را متحمل کند؛ بنابراین پوشش پنجره های خوب و گنجاندن برگ های سبز در جایی که لازم باشد، می تواند راه های موثر برای کنترل این روشنایی باشد.

           

 

2. مبلمان

از آنجا که یک رستوران خانوادگی به تمام اعضای خانواده ها - از جمله پدربزرگ و مادربزرگ و همچنین خانواده های کوچک و فرزندان نوجوان و دیگران اهمیت می دهد، مهم است که آنها از مبلمان مورد استفاده شما آگاه باشند.استراتژی های طراحي داخلي رستوران های خانواده ای ، هميشه از لحاظ ظرافت و زيبايی اطراف، برای راحتی بيشتر و بهترين تجربه ناهار خوری ممکن است.

در یک رستوران خانوادگی مبلمان براق، امروزی و گوشه دار یک نکته جالبی است. نه تنها باعث می شود در معرض خطر بیشتری برای آسیب قرار می دهد، بلکه می تواند از لحاظ جسمی برای مشتریان ظریف تر نیز ناراحت کننده باشد. در عوض، هنگام انتخاب مبلمان، تعادل راحتی و زیبایی را انتخاب کنید، اطمینان حاصل کنید که میزها دارای لبه های تیز نیستند و صندلی ها برای بزرگسالان و کودکان یکسان هستند.

 

3. طراحی سبز

طراحی داخلی رستوران باید همیشه سلامت مهمانان را احیا کند و محیط خوبی داشته باشد. این به این معنی است که محیط زیست باید همیشه احساس تازه، غذا باید سالم باشد و زباله ها باید به درستی مدیریت شوند. عناصر طراحی سبز مانند دیوارهای هیدروپونیک و گیاهان داخل سالن می توانند یک طرح تازه و خیره کننده برای کل طراحی داخلی ارائه دهند. شما حتی می توانید تجهیزات ذخیره انرژی را برای کاهش صورتحساب برق، صرفه جویی در انرژی و ایجاد یک فضای زیبا در همان زمان معرفی کنید.

 

 

4. طرح بندی

ترتیب و چیدمان مبلمان یک جنبه بسیار مهم است که در طراحی داخلی رستوران خانواده ای مورد توجه قرار می گیرد. بچه ها تمایل دارند همه جا را اجرا کنند، بنابراین طرح باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند حتی شیطانی ترین مشکل سازان را جای دهد. حداقل فاصله بین دو میز ناهار خوری توصیه می شود که 3 فوت باشد اما این استاندارد را به حدود 4-5 فوت گسترش دهید تا فضای اتاقتان را تنظیم کنید. به این ترتیب، به این ترتیب، خانواده های بزرگ به اندازه کافی برای حرکت به راحتی در اختیار داشته باشند، و بچه های سرگردان می توانند به صورت آزادانه حرکت کنند بدون اینکه دست به کارهای دیگر بزنند.

 

 

5. حمام های خود را جدا کنید

از لحاظ برنامه ریزی فضایی، همیشه باید اطمینان حاصل کنید که حمام های شما در قسمت جداگانه ساختمان طراحی شده اند. محل باید متمرکز باشد،اما همچنین به طور کامل پنهان شده باشد. هیچ خانواده یا شخصی دوست ندارند در گوشه ای قرار بگیرند که در آن یک نفر یا هر فرد دیگر دائما در حال باز کردن یا بسته شدن درب حمام است و داشتن یک منطقه حمام کاملا پنهان، یکی از رایج ترین مشکلات موجود در طراحی رستوران است. بنابراین، مکان های جداگانه ای برای حمام باید در طراحی داخلی رستوران واقعا موفق باشد و انجام شود.

 

 

6. تم های بی رنگ و یا کودک دوستانه

از آنجایی که مشتریان رستوران مرکزی اغلب تلفیقی از انواع مختلفی از سنین است که از بچه ها و نوجوانان تا بزرگسالان و نسل های قدیمی تر تشکیل می شود، مهم است که یک موضوع خنثی را انتخاب کنید. به طور کلی، منطقی است که موضوع خاصی برای چنین جمعیتی پراکنده وجود نداشته باشد تا اطمینان حاصل شود که طراح داخلی طراحی رستوران خانواده که به تمام سنین و نسل ها علاقه مند است.

اگر تصمیم بگیریم موضوع را انتخاب کنیم،از تجدید نظر و محدودیت های هر کدام آگاه باشید. چیزی روشن است و نوجوان تنها می تواند بچه ها را جذب کند، در حالی که لهجه های گوتیک یا سبک های باز بیشتر نوجوان محور هستند و یک طراحی با ظرافت، زیبا و جذاب بزرگسالان را جذب می کند. با این حال، ترکیبی از هر سه در صورتی که به درستی اجرا شود، می تواند مناسب کاربران شما باشد. این می تواند تمام سه جنبه را در یک فضای واحد به چالش بکشاند، اما یک طراح ماهر و با تجربه، قطعا می تواند آن را به طرز ماهرانه ای مدیریت کند.

 

 

7. طراحی گرافیک و بازاریابی

سبک طراحی های گرافیکی خود، از جمله آنهایی که در منو و سایر گراف های محیط برجسته شده اند، یکی دیگر از عوامل مهم در طراحی فضای داخلی رستوران است. اطمینان حاصل کنید که نام تجاری شما بسیار قدیمی نیست. مرکز زمین بهترین راه برای رفتن است و کمک خواهد کرد که یک سبک را ایجاد کنید که باعث می شود مشتریان شما به اندازه کافی راحت باشند تا دوباره از استقرار خود بازدید کنند.

 

 

8. تأکید بر ارگونومی

هنگام طراحی استقرار خود، صرفا تضمین آسایش مهمانان خود را متوقف نکنید. یک طراحی رستوران به طور کامل ارگونومیک و کاربر پسند همچنین از آسایش فیزیکی و روانی کارکنان برخوردار است. این رسیدگی ها ممکن است شامل قرار دادن راهروهای بزرگ بین میزها یا شامل پاساژ های پنهان و خطوط اتصال سریع برای خدمات باشد. جريان آشپزخانه به طور طبيعي بايد به فرآيند پخت و پز بستگي داشته باشد و ناحيه حمل و نقل بايد از خارج پنهان شود. علاوه بر این، زبان بدن و طیف وسیعی از موقعیت های مشتری بالقوه راحت باید در طراحی و قرار دادن مبلمان مورد توجه قرار گیرد. فقط پس از آن می توانید طراحی داخلی رستوران خود را واقعا ارگونومیک در نظر گرفته شود.

 

 

9. رنگ ها و مواد

رنگ ها و مواد مورد استفاده در سراسر رستوران، داستان روایت خود را بیان می کنند. هر سبک طراحی داخلی شما نیاز به یک پشت صحنه دارد که باید به تجربه مشتری اضافه شود. رنگ ها و مواد چیزی است که داستان را به محیط تبدیل می کند. این دو جنبه طراحی همچنین مسئول ایجاد یک محرک هستند؛ شما نمیتوانید یک طرح رنگی را انتخاب کنید که اشتهای او را خنثی کند. معمولا رنگ های گرم مانند قرمز و بورگوندی در فضاهای رستوران برای به حداکثر رساندن اشتیاق مدافعان استفاده می شود و این نیز در مورد طراحی داخلی رستوران خانواده ای مناسب است. شما باید در یک روایت مربوطه به موقعیت خود کار کنید و و ترجمه ی آن از طریق بهترین رنگ و انتخاب موادی که شما می توانید.

 

 

10. ظرفیت صندلی ، میز و چیدمان انعطاف پذیر

چیزی که در مورد مدیریت یک رستوران خانوادگی مهم است این است که شما هرگز نمی دانید که خانواده های بزرگ چه اندازه جا برای استقرار خود نشان می دهند. بنابراین، لازم است که یک طرح ناهار خوری انعطاف پذیر را جایگزین کنیم. اطمینان حاصل کنید که اکثر طرح های  ناهارخوری شما شامل طرح چهار نفره است. این اندازه میز مخصوص می تواند حداقل تعداد افراد را نگه دارد، اما می تواند با میزهای چهارگانه دیگری نیز ترکیب شود تا یک میز بزرگ تر را ایجاد کند. با استفاده از این روش می توانید طراحی داخلی رستوران خود را بسیار انعطاف پذیر کنید و شما می توانید تعداد زیادی از مشتریان را در یک زمان کمی با صرفه جویی در چند میز دوباره مرتب کنید.

اینها تنها چند راه طراحی داخلی رستوران خوب است که می تواند یک تجربه بهتر و مناسب تر برای مشتریان شما ایجاد کند. در CAS، طراحان ما به خوبی از تاثیر حتی کوچکترین جزئیات آگاه هستند و ما متخصص در مدیریت تدارکات و پایان کارکردی و زیبایی شناسی پروژه های طراحی هستیم. بنابراین، ما به خوبی آگاه هستیم و مراقب همه جنبه ها هستیم، مهم نیست که چقدر بزرگ یا کوچک، به منظور ارائه بهترین خدمات و طرح ها به مشتریان هستیم.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید آنلاین کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال