086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

5 نکته در مورد نحوه مدیریت موثر رستوران

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

وظایف کارکنان را مشخص کنید

اگر کارکنان شما نمی دانند که چه انتظاری از آنها دارید، پس همه چیز واقعا می تواند گیج کننده باشد. شما باید مطمئن شوید که کارکنان شما همه وظایف و مسئولیت های خود را می دانند. هر 3 تا 6 ماه، کارکنان خود را چک کنید تا اطمینان حاصل کنید که تجهیزات، آموزش و زمان کافی برای تکمیل این وظایف وجود دارد. شما می توانید از روش های زیر برای برقراری ارتباط این وظایف با کارکنان خود استفاده کنید:

 

لیست وظایف شغلی آن ها را بر روی تابلو نصب کنید.

کتابچه راهنمای کارکنان در یک محل در مکان قابل دسترسی به راحتی ذخیره شود.

پوسترها و یا کارت های مربوط به مسئولیت های هر نقش، از سرآشپز تا کارگر را مشخص کنید.

با حصول اطمینان از این که این وظایف را به کارکنان خود تحویل داده اید، شما نباید هر جزئیات کوچکی را که به شما اجازه می دهد "عکس بزرگ" از رستوران نشان دهد، در اختیار داشته باشید. شما همچنین می توانید جلسات هفتگی یا ماهانه داشته باشید که در آن هر نگرانی برای بحث و حل و فصل مطرح می شود. بدون شک می توان گفت که تمام کارکنانی که به رستوران می آیند باید برای نقش خود آموزش ببینند.

 

با مشتریان صحبت کنید

به عنوان یک مدیر رستوران، شما فقط با کارکنان خود کار نمی کنید، همچنین کار میکنید تا مشتریان را خوشحال کنید. شما باید بیشتر از همه از خدمات مربوط به مشتری آگاه باشید. سعی کنید چند بار در طول تغییر خود در جداول مشتریان بازدید کنید و با تجربه خود آنها را بررسی کنید. اگر شما بارها و بارها با پاسخ های بصورت مکرر روبرو می شوید، این موضوعی است که شما باید بلافاصله انرا اصلاح کنید. از مشتریان خود بپرسید که آنها چه تغییری در منو دارند، اگر آنها موارد ویژه ای را تجربه کرده اند یا اگر از برنامه وفاداری خود آگاهی داشته باشند. حتی کوچکترین مکالمه به مشتریان شما مربوط می شود که به آن اهمیت می دهید!

 

 

نترسید،اما سست هم نباشید

هیچ کس دوست ندارد یک متخصص Sargent، اما یک مدیر رستوران سست می تواند اخبار بد برای مشتریان و خط پایان کسب و کار را طلسم کند. شما باید تلاش کنید که یک سطح متوسط برای شما و کارکنان شما در رابطه با سبک مدیریت خود پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که هر کس اشتباه می کند و هر کس "روز خاموش" را دارد. اگر شما اجازه دهید خیلی چیزها را با خود ببرید، قیمت را در دست می گیرید. آرام باشید ولی در مورد تکمیل وظایف، دعوت کردن، و دقیق بودن شرکت کنید.

 

یک روز در کنار کارکنان کار کنید

در صورت امکان هر روز یک یا دو ماه در کنار هر یک از شاگردان کار کنید، بنابراین می توانید ببینید که چگونه آنها کار می کنند. انجام این کار به شما اجازه می دهد هرگونه نقص در کارهای روزانه خود را شناسایی کنید. شما می توانید ببینید که آیا وقت کافی برای انجام وظایف خود دارند یا اگر ممکن است کمی کمک اضافی یا زمان بیشتری نیاز داشته باشند. شما باید قادر به انجام هر یک از وظایف در درون ذات باشید تا بتوانید کسی را اختصاص دهید.

 

الگویی برای کارکنان خود باشید

کارکنان شما می خواهند به کارشان احترام بگذارند، اما اگر آنها متوجه شوند که شما اهمیتی نمی دهید، آنها هم نخواهند داد. شما باید یک الگو برای کارکنان خود باشید. سعی کنید اولین کسی باشید که در رستوران است و آخرین شب در اطراف است. کارکنان شما تصور نمی کنند که زمان دقیق دیر رسیدن مهم است، و شما احساس می کنید که کار می کنید زمانی که تمام روز را می بینید، مهم است. نشان دهید که حتی اگر شما مدیر هستید، به همان اندازه سخت کار می کنید.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال