086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) کباب پز تابشی، تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل مخترع و اولین تولید کننده کباب پز های تابشی، فر برنج تک پرس، فر جوجه چوبی و ..
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

کباب پز تابشی شیدپخت

کباب پز اتوماتیک تابشی، کباب پز آسانسوری سالاماندر (آسانسوری)،کباب پز ریلی، کباب پز خانگی

شیدپخت مخترع اصلی کباب پز تابشی و بزرگترین تولید کننده و صادر کننده کبابپز تابشی در 20 مدل مختلف برای رستورانها، آشپزخانه های صنعتی، فست فود ها، کبابی ها، جگرکی ها و دو مدل کباب پز خانگی است.

کباب پز تابشی چیست؟

کباب پز تابشی دستگاهی است جهت پخت کباب با روش تابش حرارت توسط اشعه مادون قرمز به عمق گوشت، که به دلیل مزایای فراوان مورد استقبال مدیران رستوران ها و سر آشپزان ماهر قرار گرفته است. کباب پز تابشی بر خلاف کباب پز های ذغالی و گازی چدنی دارای حرارت یکنواخت و قابل نفوذ به لایه های داخلی کباب است. کباب پز تابشی با گاز طبیعی شهری و گاز مایع (کپسول) کار می کند و راندمان حرارتی 90 درصد دارد. این راندمان بالا باعث کاهش چشم گیر مصرف گاز و افزایش سود آوری و بهروری اقتصادی می گردد.
کباب پخت شده با این کباب پز بسیار آبدار و مغز پخت و مشتری پسند است و به دلیل پخت صدر در صدی گوشت، سالم و بهداشتی است.
کباب پز تابشی برای اولین بار توسط شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت طراحی و ساخته شده و به نام شرکت شیدپخت به عنوان اختراع ثبت ملی گردیده است.

ویژگی ها و مزایا

به دلیل حرارت بالا و نفوذ به عمق گوشت، سرعت پخت با کباب پز تابشی بالاتر است. همچنین به دلیل عدم نیاز به تنظیم آتش توسط آشپز، کار با آن ساده و کم زحمت تر می باشد. نکته بسیار مهم دردر این نوع کباب پز، بدون دود بودن آن است. این کباب پز به دلیل عدم ریختن آب و روغن کباب بر روی سطوح داغ، اصلا دود نمی کند و این یعنی آشپزخانه شما نیاز به فن سانتریفیوژ ندارد.

کباب پز تابشی چگونه کار می کند

در کباب پز تابشی جهت پخت کباب، حرارت از بالا به پایین تابیده میشود، در کباب پز شیدپخت، سرامیک های مشعل بر اثر سوختن گاز سرخ شده و باعث تابش حرارت 300 درجه بصورت یکنواخت تا عمق 45 سانتیمتر می گردد. نفوذ حرارت به عمق گوشت باعث پخت کامل و ایجاد یک لایه بر روی کباب شده و موجب آبدار شدن کباب و خوش طعم شدن آن می گردد.

سینی کباب پز ریلی تابشی مشعل تابشی مشعل تابشی
قلاب و زنجیر کباب پز اتوماتیک تابشی میز کباب پز آسانسوری تابشی میز کباب پز ریلی تابشی

مدل ها

کباب پز های شیدپخت در 4 مدل اصلی تولید می گردد.

کباب پز اتوماتیک کریستال کباب پز خانگی بدون دود خط پخت اتوماتیک کباب کوبیده

کباب پز ریلی کباب پز  سالاماندر آسانسوری کباب پز رومیزی کوچک

قسمت های اصلی کباب پز

کباب پز های تابشی دارای یک شاسی فولادی که به روش الکترو استاتیک رنگ آمیزی شده اند و بدنه آن از ورق استیل 304 ساخته می شوند. این کباب پز ها دارای مشعل تابشی جهت تولید حرارت لازم هستند و سیخ های کباب بر روی میز کار (مدل های دستی) و یا قلاب (مدل های اتوماتیک) قرار می گیرند. در مدل سالاماندر یک شلف و یا گریل وجود دارد که بر روی آن ماهی و استیک پخته می شود.

مزایای و ویژگی ها کباب پز های شیدپخت

نام گذاری کباب پز های تابشی شیدپخت

کباب پز های ساخت شرکت خلاق دما گستر اراک بر اساس دریاچه ها، سنگ های قیمتی نامگذاری شده اند. لذا مشتیان محترم بخاطر داشته باشند کباب پز های متفرقه را بنام کباب پز های شیدپخت خریداری ننمایند.

انواع کباب پز های شیدپخت

کباب پز تابشی اتوماتیک

Automatic Kebeb Cooker Machine

لتلقایی الاشعاع

نقش و اهمیت کباب پز در رستوران و آشپزخانه صنعتی

کباب کوبیده و انواع دیگر کباب ها، جایگاه ویژه ای در منو رستوران های ایرانی دارد. به همین دلیل کباب پز از تجهیزات اصلی تجهیزات رستوران و آشپزخانه صنعتی است که برای پخت و کباب کردن گوشت استفاده می شود. کباب پز صنعتی قابلیت پخت انواع کباب کوبیده، چنجه، برگ، سلطانی، بختیاری، جوجه کباب در تعداد بالا و سرعت مناسب دارد. کباب پزهای صنعتی که به فر کباب نیز مشهور است در گذشته بوسیله ذغال و با توسعه شبکه گاز طبیعی، اکنون از گاز برای پخت کباب استفاده می کنند.

کباب کوبیده

انواع کباب پز مورد استفاده در رستوران ها و آشپز خانه های صنعتی

معایب کباب پز های ذغالی و گازی چدنی

در گذشته از ذغال برای پخت کباب استفاده می شد اما عوارض و زیان های پخت کباب با ذغال و هزینه بالا آن و سوخت ارزان گاز باعث تولید کباب پز های رستورانی گازی گردید. کباب پز های چدنی اولین نوع کباب پز گازی بودن که در رستوران ها استفاده می شد. عدم کیفیت کباب، مصرف زیاد گاز از معایب این نوع کباب پز است. در کباب پز های ذغالی و گازی از نوع چدنی به دلیل موضعی بودن شعله و حرارت ، کباب مغز پخت و آبدار به سختی بدست می آید و معمولا رویه کباب سوخته و مغز آن گوشت خام است که این مسئله برای سلامت مصرف کننده بسیار خطرناک است. در سال 78 با اختراع کباب پز تابشی توسط آقای غلامرضا کربلایی، تحول نوینی در پخت کباب در رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی در ایران رخ داد.

منقل تابشی کباب پز چدنی گازی منقل کباب ذغالی