086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

مصاحبه اختصاصی خبرگزاری ایرنا با مدیر عامل شرکت خلاق دماگستر

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

کباب پز تابشی گازی سالاماندر در اراک اختراع شد

اراک - کباب پز تابشی گازی سالاماندر توسط گروه مخترعان شرکت خلاق دماگستر اراک اختراع شده و با شماره 13202الف-89در سازمان ثبت مالیکت های صنعتی ایران به ثبت رسیده است.

مدیرعامل شرکت خلاق دماگستر اراک روز پنج شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا گفت: این کباب پز با بکارگیری فناوری انحصاری اختراع شده و ویژگی بارز آن صرفه جویی محسوس انرژی و کیفیت مطلوب پخت است.

ˈغلامرضا کربلاییˈ افزود: در این کباب پز نحوه انتقال حرارت از محوطه احتراق به نقطه مورد نظر به وسیله انتقال حرارت تابشی و بدون هیچ واسطه ای با سرعت و شدت بالا انجام می شود و توسط صفحه های سرامیکی با کیفیت مطلوب حرارت تابشی برای پخت تامین می شود.

وی اضافه کرد: سوخت گاز از طریق یک شیپوری کوچک وارد محفظه اشتعال کباب پز شده و با فشار در جریان گردش درون محفظه با هوا مخلوط شده و با سوختن، سطح گداختگی را روی سرامیک های نسوز منتقل می کند.

مدیرعامل شرکت خلاق دماگستر اراک ادامه داد: در وسایل گرمایش تابشی به ازای یک متر مکعب گاز وارداتی به محفظه اشتعال اختلاط با شش متر مکعب هوا رخ می دهد ولی در سیستم تعبیه شده در کباب پز اشاره شده هر یک متر مکعب گاز با یازده متر مکعب اکسیژن توان اختلاط داشته و این مهم باعث می شود که بیش از 90 درصد سوخت گاز به تابش و انرژی تبدیل شود.

کربلایی توضیح داد: این اختراع تنها کباب پز دارای استاندارد تجهیزات سازنده آشپزخانه ها در ایران است که زیر 10 درصد هدر رفت انرژی دارد و با توجه به قانون هدفمند کردن یارانه ها در صرفه جویی انرژی سرآمد است.

مدیرعامل شرکت خلاق دماگستر اراک اظهار داشت: استاندارد راندمان حرارتی در تجهیزات حرارتی تابشی 55 تا 60 درصد است اما در کباب پز تابشی پدالی این راندمان 90 درصد است.

وی یادآور شد: هر یک متر مکعب سوخت گاز در این کباب پزهای تابشی به 9 هزار کیلوکالری بر ساعت انرژی تبدیل می شود.

کربلایی افزود: گروه مخترعان این شرکت متشکل از چهار نفر به مدت دو سال بر روی این کباب پز پدالی کار تحقیقاتی انجام داده و 600 میلیون ریال نیز صرف این تحقیقات شده است.

مدیرفنی شرکت خلاق دماگستر اراک گفت: این کباب پز تابشی پدالی با برند ˈشید پختˈ طراحی شده و ظرفیت تولید یکهزار دستگاه از آن در سال وجود دارد.

ˈوحید ولی اللهیˈ افزود: بکارگیری هیترهای صفحه سرامیکی گازی در این کباب پز موجب می شود که انتقال حرارت از محصولات احتراق به کباب از بالا انجام شده و از سوختن چربی روی آتش، دود و بوی بد جلوگیری می شود.

وی گفت: با توجه به حذف سوخت فسیلی از این کباب پز شرایط بهداشتی و ارتقای کیفیت پخت حاصل شده و با تعبیه سینی آب در زیر کباب پز علاوه بر مرطوب نگه داشتن محفظه پخت و جلوگیری از خشک شدن کباب، چربی های ریزشی گوشت نیز برروی آب جمع شده و به راحتی تمیز می شود.

وی افزود: این کباب پز هر ساعت قادر است 150 تا 750 سیخ کباب را بسته به نوع و اندازه دستگاه با استفاده از انرژی تابشی بپزد.

ولی اللهی توضیح داد: گروه مخترعان دماگستر، پیش از این کباب پزهای دستی و تمام اتوماتیک را اختراع و به تولید انبوه رسانده اما در کباب پز تابشی سالاماندر، بهره بردار با فشار آوردن بر میز دستگاه تعبیه شده دستگاه امکان دسترسی آسان به فضای پخت را پیدا کرده و با تعبیه جک و بخش های مکانیکی حرکت عمودی و افقی کباب پز حاصل می شود.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال