086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

تاریخچه سرخ کن

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

برای اولیــــن بار در سطح دنیا، سرخ كردن مواد غذایی در منطقه خاورمیانه صورت گرفت. تاریخ معینی برای اثبات این امر در دستـرس نیست ولیانسان‌ها  از حدود 4000 سال پیش مشغول

به سرخ كردن مواد غذایی بوده‌اند.

 

شیرینی رومی را می‌توان از اجداد شیرینی دونات امروزی نام برد. در آن زمان مواد اولیه شیرینی را با قاشق در روغن حیوانی ریخته و سپس به اشكال گوناگون تزئین می‌كردند.

حدوداً بین 1200 الی 1300 سال پیش، تكنیك سرخ كردن از چیــن به ژاپن آورده شد و از آنجایی كه روغن ماده‌ای گرانبها بود، فقط در معابد بوداییاز آن استفاده می گردید.

در قرن 8 الی 14 میلادی در كتب فرهنـگ عرب نیز به استفاده از چربـی گوسفندی جهت سرخ كردن مواد غذایی اشاره شده است. سپس به زودیفرهنگ استفاده از سرخ كردن مواد غذایی بوسیله روغن در سرتا سر جهان رواج یافت.

 

سرخ كردن امروزی:

با توجه به آنكــه سرخ كردن مواد غذایی، سالم محسوب نمی‌شود و ممكن كه طعم خوبی نیز نداشته باشد، ما با محصولات خود ( سرخ کن امپریال - تصفیه روغن ویتو – تستر روغن ویتو ) قادربه دستیابی روشی شده‌ایم كه به طور غیر منتظره‌ای طعم خوشمزه‌ای به غذا می‌دهیم.

با دستیابی به دمای پخت موردنظر با سرعت خیلی زیاد، قادر به جلوگیری از پخت و جذب بیش از حــد روغن توسط موادغذایی شده‌ایــم. همچنین سطح ترد غذا باعث حفظ رطوبت مواد غذایی شده و از خشك شدن آن جلوگیری می‌نماید.

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال