086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

منوی پیتزا در فست فود

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

تاریخچه پخت انواع اولیه پیتزا به بیش از ۳۰۰۰ سال پیش در یونان ، ایران وچین برمیگردد، هنگامی که مارکوپولو برای اولین بار این غذا را از چین به قاره اروپا و کشور ایتالیا برد سیر صعودی تکمیل این خوراک محبوب توسط مردم ناپل و رم سرعت گرفت بطوریکه امروزه مردم جهان ایتالیا را زادگاه اصلی پیتزا میدانند.
احتمالا منوی پیتزا جزو قدیمی ترین و محبوب ترین خوراک هایی است که در رستوران ها و فست فودهای دنیای امروز عرضه می شود؛ این سابقه و محبوبیت جهانی منوی پیتزا را به متنوع ترین منوی مجموعه های غذایی امروزی تبدیل کرده.
پیتزای سبک ناپوپولیتن قدیمی ترین سبک پخت پیتزایی می باشد که نام خودرا از شهر ناپل ایتالیا وام گرفته و شیوه پخت سنتی آن در یونسکو ثبت گردیده.
پیتزا از چهار ماده اولیه اصلی شامل : خمیر ، سس ، تاپینگ و پنیر تشکیل شده که تاپینگ ها می توانند انواع مواد پروتئینی ( گوشت قرمز،مرغ،ماهی و غیره ) ، انواع فراورده های پروتئینی (سوسیس ، کالباس ،بیکن وغیره) و انواع سبزیجات می باشد.
 
انواع پیتزا
 
سبک های مختلف پیتزا عمدتا براساس محل ابداء ، مواد تشکیل دهنده ، شکل ظاهری (ضخامت خمیر،مقدار پنیرو مقدار تاپینگ) به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که در زیر تعدادی از محبوب ترین این سبک ها را مشاهده می فرمایید.
 
• پیتزاهای سبک ناپولیتن
 
پیتزاهای سبک نیویورکی
پیتزاهای سبک کالیفرنیایی
 
پیتزاهای سبک شیکاگو
 
پیتزاهای سبک کالزونه
 
پیتزاهای سبک سیسیلی
 
پیتزاهای سبک  استرومبولی
 
 
 
مراحل آماده سازی در منوی پیتزا
 
 
مواد تشکیل دهنده تاپینگ  پیتزا عمدتا شامل  مواد پروتئینی (گوشت,مرغ,ماهی و غیره) ،فراورده های پروتئینی (سوسیس ، کالباس و غیره) ، انواع پنیر ، انواع  سبزیجات وانواع  سس ها می باشد.
فرآورده های پروتئینی مثل سوسیس و کالباس جزو پرکاربردترین محصولات مورد استفاده در منوی ساندویچ می باشند و برای نگهداری آنها در این مرحله از آماده سازی نیاز به یخچال و فریزر در انواع مختلف می باشد.
قسمت اعظم پروسه هایی که در مرحله آماده سازی مواد پروتئینی تاپینگ پیتزا صورت می پذیرند مربوط  به موادی چون گوشت و مرغ می باشد که بطور کلی شامل مراحل شستشو ، برش ، مزه دار کردن ، استراحت و دپو کردن می باشد.
محصولات مرتبط با مرحله آماده سازی
انواع یخچال
انواع فریزر
تاپینگ
دستگاه خمیر پهن کن 
دستگاه مخلوط کن
دستگاه کالباس بر
دستگاه خلال کن 
دستگاه چرخ گوشت 
میکسر اسپیرال 
میزکار فریزر دار
میزکار یخچال دار
میز کار
تخته کار
سینک دو لگن
 
پخت
اساسا پیتزا به علت عدم وجود دستگاه های نگهدارنده جهت سرو در مرحله بعد از پخت خوراک سریع به حساب نمی آید ولی بعلت محبوبیت زیاد , منوی پیتزا جزو فراگیرترین منوهای فست فودی قلمداد می شود که با پیشرفت روز افزون تکنولوژی پخت و سریعتر شدن روند پخت انواع پیتزا, این خوراک امروزه در زمره غذاهای سریع به حساب می آید.
عمدتا فرهایی که امروزه برای پخت پیتزا در سراسر دنیا استفاده می شوند از یکی از سه منبع اصلی گاز,الکتریسیته یا هیزم استفاده می کنند, پیشرفت سیستم پخت باعث شده در بعضی موارد فرها از دو یا هر سه این منابع هم استفاده کنند. 
محصولات مرتبط با مرحله پخت
فر صندوقی
فر ریلی
فر پخت چندمنظوره
فر هیزمی

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال