086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

تمیز کردن کباب پزها

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

متخصصان سلامت عمومی هشدار می‌دهند که سیم‌های نازک برس تمیز کردن میله‌های منتقل درروی شبکه‌های باربی کیو(کباب پز) گیر می‌کند و درنهایت به گوشت‌های کبابی می‌چسبند. اگر ندانسته آن‌ها را ببلعیم، می‌تواند گلو و راه گوارش فرد را پاره کرده و منجر به جراحت‌های تهدیدآمیز بالقوه زندگی شوند. افرادی که می‌خواهند از برس‌های سیمی استفاده کنند مطمئن شوند که برس سالم است و پس از تمیز کردن باربی کیو(کباب پز) با حوله خیس روی آن را مجدداً تمیز کنند و سپس قبل از پخت سرتاسر باربی کیو را وارسی کنند.
 
اگر می‌خواهید باربی‌کیو(کباب پز) و یا منقلی که در آن کباب درست می‌کنید را به مدت طولانی کنار بگذارید باید بدانید که تمیز کردن آن به صورت اصولی، کار بسیار مهمی است. این نوع از نگهداری، نه تنها باعث می‌شود که دفعه‌ی بعد کباب شما عاری از هر گونه باکتری و میکروب باشد، بلکه عمر دستگاه شما را بالا می‌برد. پس قبل از اینکه کباب‌پز خود را جمع کرده و آن را تا فصول دیگر کنار بگذارید، مطمئن شوید که مراحل زیر را طی کرده‌اید و کباب‌پزتان کاملا تمیز شده‌ باشد.
 
تمیز کردن توری‌های کباب پز
بهترین زمان برای تمیز کردن غذاهای سوخته و چربی از روی توری‌های کباب پز، زمانی است که کباب‌پز هنوز داغ است. پس بهتر است کباب‌پزخود را روشن کنید و بگذارید برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه گرم شود. حال آن را خاموش کنید و با استفاده از بُرس مخصوص کباب‌پز، غذاهای چسبیده را بسابید تا کَنده شوند. وقتی که توری خنک شد، آن را خوب بشویید تا چربی‌های مانده نیز از بین بروند. توریِ بالایی را فراموش نکنید البته اگر کباب‌‌پزتان در قسمت بالا هم توری دارد. بعد از اینکه توری‌ها خشک شدند، به آن‌ها روغن مخصوص اجزایِ کباب‌پز بزنید تا در طول زمستان سالم بماند و سرما آن را خراب نکند. امیدوارم این راهنمایی‌ها به درد شما خورده باشد.
 
تمیز کردن شعله پخش‌کن، برنر (قسمت مرکزی کباب پز) و لوله‌های گاز کباب‌پز
مهمترین قسمت کباب‌پز، محفظه‌ی زیرِ توری‌های آن است زیرا چربی و غذایی که از توری‌ها چکه می‌کند، در این قسمت می‌ریزد و باید به خوبی تمیز شود. شعله پخش‌کن‌ها، قطعات مثلث شکلی هستند که بالای قسمت مرکزی کباب پز قرار دارند. برای تمیز کردن شعله پخش‌کن، باید آن‌ها را در بیاورید و چربی و غذای مانده‌ی رو آن را به خوبی تمیز کنید. بعضی از کباب‌پز‌ها، برنر و لوله‌های گاز، جدا شونده دارند. برای اینکه نگران لانه سازی حشرات در این لوله‌ها نباشید، سر این لوله‌ها را ببندید. در هنگام تمیز کردن برنر و لوله‌های گاز، حتما آن‌ها را چک کنید که گرفتگی و یا سوراخی نداشته باشند چون گرفتگی آن‌ها ممکن است باعث ایجاد آتش سوزی شود و بسیار خطرناک است. البته توجه داشته باشید که باید لوله‌های گاز و برنر را دائما تمیز کنید؛ نه فقط وقتی می‌خواهید کباب‌پز را کنار بگذارید. قبل از درآوردن برنر و لوله‌های گاز حتما به دفترچه‌ی راهنمای کباب‌پز نگاه کنید تا طریقه‌ی درست درآوردن آن‌ها را متوجه شوید؛ در‌آوردن و یا اتصال نادرست این قسمت‌ها بسیار خطرناک است پس مواظب باشید.
 
تمیز کردن چربی قطعات داخلی کباب‌ پز
در حین پخت غذا، خورده‌ی مواد و چربی‌ها می‌توانند داخل محفظه‌ی کباب پز بریزند و چون دور از دسترس هستند، نمی‌توانید به خوبی آن را تمیز کنید. بهترین راه برای تمیز کردن محفظه‌ی کباب‌پز این است که با بُرِس مخصوص کباب‌پز، مواد اضافه را از این محفظه جمع کرده و آن‌ها را از سوراخ پایینِ کباب‌پز بیرون بریزید. می‌توانید قسمت‌هایی که از جنس فولاد زد زنگ ساخته شده‌اند را با شوینده‌های مخصوص فولاد و یک تکه پارچه‌ی زبر تمیز کنید. بهتر است برای تمیز کردن کباب‌پز از شوینده‌های مخصوص فر استفاده نکنید زیرا ممکن است به سطح کباب‌پز شما آسیب برسانند، البته باید در مصرف این مواد دقت کنید زیرا ترکیبات شیمیایی آن‌ها برای ریه بسیار مضر است. برای تمیز کردن کباب‌پز‌های ذغالی می‌توانید از یک تکه پارچه‌ی نیز استفاده کنید و داخل محفظه‌ی کباب پز را تمیز کنید البته حتما قبل از تمیز کردن توجه داشته باشید که تمام خاکستر داخل محفظه را خالی کرده باشید زیرا این خاکستر‌ها ممکن است در زمستان باعث نم کشیدن کباب‌پز شما شوند.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال