086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

ایده های منو رستوران

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

سطوح منوها

اول، منو لیستی از پیشنهادهای رستوران با قیمت های ذکر شده است. اما منو رستوران خیلی بیشتر از آن است و دارای یک تابع بازاریابی بزرگ است.

همه چیزهایی که باید در مورد یک رستوران بدانید باید در منو یافت شود.

از آنجا که تقریبا 90٪ مشتریان هنوز نمی دانند که چه میخواهند بخورند وقتی وارد رستوران می شوند و 85٪ از آنها به لیست منو تقریبا برای 5 دقیقه به دقت مشاهده می کنند، می توان گفت که منو از نظر روانی بسیار موثر و کارامد می باشد.

هنگامی که شما در حال جستجو برای ایده های منو رستوران جدید هستید،باید در مورد وظایف مربوط به منو که باید رعایت کنیم کمی فکر کرد مانند: دستیار انتخابی، فروشنده اضافی، مشاور برای فروش و ...

این "فروشنده خاموش" به طور تصادفی اتفاق نمی افتد - باید به طور استراتژیک برنامه ریزی شود. منوهای خوب باید برای مطابقت با گروههای خاصی از مشتریان، افرادی که ذرآمد متوسط دارند و کسانی که پولدار هستند، طراحی شود. اگر منوها به عنوان یک ابزار بازاریابی مورد استفاده و درک قرار گیرد، می توانند طی یک فصل رفت و آمد مشریان را افزایش دهند و بازدید کنندگان بیشتری را به رستوران شما برسانند.

 

منو همچنین باید در مورد برخی از پیشنهادات و فرصت های اضافی، مانند امکان اجاره سالن برای رویدادهای مختلف، سازمان غذا خوردن، سمینارها و دوره هایی که می تواند در این مرکز برگزار شود، برنامه ویژه ای برای فروش و غیره، را نیز در اختیار شما قرار دهد. همچنین منوی باید دارای یک مرجع برای وب سایت و صفحه فیس بوک (لینک یا کد QR)، مقالات و نظرات از روزنامه ها و وب سایت های مهمان نوازی و آگهی با پیشنهاد ویژه باشد.

 

ساختار منو خوب

اولین چیزی که که باید در هنگام ساختار منو انجام شود این است:

محتوای منو را ایجاد کنید - پیشنهاداتی که در منو گنجانده شده است.

سپس متن همراهی بیاید.

و در پایان - طراحی منو.

شما باید این موارد مهم را بشناسید:

سمت راست منوی همیشه بیشتر از سمت چپ یکی می شود.

متون خوب در منوها بر ویژگی این انتخاب تأکید دارند.

اولین و آخرین غذا داخل صفحه ی منو در بخش هایی از غذاهای معمولی سفارش داده شده است.

ایده های منو و طراحی

محتوا فرم منو را تعیین می کند - فرم ممکن است توسط محتوای مشخص نشده باشد. اما قطعا فرم مشخص کننده اثر منو است. بنابراین به دقت ایده های طراحی را برای منو رستوران بخوانید. منوها بخشی از تبلیغات بازاریابی هستند. آنها باید با وب سایت، کارت های کسب و کار، بروشورها، تصاویر، ارائه ها و بیلبوردها هماهنگ شوند. سازگاری در طراحی، رنگ، فونت و لوگو برای تشخیص و تصویر رستوران مهم است. منوهای تغییر پذیر استاندارد، یک شکست کامل هستند. لذت خرید غذا و منو باید مشتریان را تحریک کند. اجازه ندهید تصمیم برای تغییر طراحی منو تنها برای گذاشتن منوی "قدیمی برای جدید" ساخته شود. البته، اگر لازم باشد، به طور کامل مطالب منو را تغییر دهید.

 

طراحی حرفه ای منو

برای طراحی منوی رستوران خود، یک طراح گرافیک حرفه ای را پیدا کنید اگر بتوانید آن را با استفاده از قالب های منو ایجاد کنید. عنوان منو و ماده ای که از آن ساخته شده است، باید نوع و کیفیت رستوران شما را نشان دهد. منوهای دست نوشته نشان می دهد که این رستوران سنتی است و مشتریان می توانند از رستوران محلی شما لذت ببرند.منو شامل تصویر و عکس و بسته به سبک رستوران می باشد، اما مطمئنا آگاه باشید که این عناصر گرافیکی می تواند سود بالاتری از 15٪ را به شما بدهد. اما در همان زمان هرگز فراموش نکنید:

• منوها باید به وضوح قابل خواندن باشد

• حتی در شرایط نور ضعیف، برای افراد مسن یا افراد کم بینایی

• توجه به اندازه قلم، فونت و کنتراست.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال