086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

پیش بینی فروش و تجزیه و تحلیل

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

پیش بینی فروش شما استانداردهای هزینه های رستوران، سود و رشد شما را تعیین می کند. اگر قادر به ارائه یک پیش‌بینی خوب درباره درآمد پیش‌بینی‌شده خود از سه سال اول عملیات نیستید، برخی سرمایه گذاران قصد دارند هر گونه پول را به کسب‌وکار شما واریز کنند. علاوه بر این ، محاسبه پیش‌بینی‌های مالی تان به شما کمک می‌کند که پرسنل واقعی و برنامه‌های عملیاتی برای کسب‌وکار خود را شکل دهید. در حالی که پیش‌بینی فروش و تجزیه و تحلیل فروش می‌تواند مشکل باشد، با تحقیق و حدس تحصیل‌کرده، این می‌تواند ساده و بدون دردسر باشد.

 

پیش‌بینی فروش چیست ?

پیش‌بینی فروش فرآیندی است که در آن شرکت‌ها فروش آتی خود را براساس داده‌های فروش تاریخی، رونده‌ای اقتصادی و یا تحلیل بازار ارزیابی می‌کنند. پیش‌بینی فروش مهم است زیرا به کسب‌وکار شما اجازه می‌دهد تصمیمات آگاهانه اتخاذ کرده و عملکرد را پیش‌بینی کنند که برای سرمایه گذاران بالقوه مهم است.

اگر یک کسب‌وکار قبلی داشتید، می‌توانید از داده‌های فروش از استقرار قبلی برای پیش‌بینی فروش جدید استفاده کنید، اما رستوران‌های جدید باید آنالیز بازار و تحقیق رقیب را انجام داده و یک تخمین بزنند. شما می‌توانید پیش‌بینی فروش را در هر هفته، ماهانه، فصلی یا سالانه ایجاد کنید. اما، وقتی شما برای اولین بار یک رستوران را شروع می‌کنید، می‌خواهید فروش خود را برای سه سال اول برای هر سرمایه‌گذار احتمالی پیش‌بینی کنید.

 

روش پیش بینی فروش

برای اینکه فروش خود را برای سه سال اول به اتمام برسانید ، باید میزان ترافیک خود را در یک سال تخمین بزنید، سپس فروش واحد خود را مشخص کنید و در نهایت آن‌ها را با قیمت‌هایی که شارژ می‌کنید ضرب کنید. این به میزان درآمد کلی شما برابر خواهد بود.

سپس، شما باید هزینه‌های سربار رستوران خود را مانند اجاره و قبض‌های مصرفی و هر گونه هزینه‌هایی که در حال انجام است را از درآمد کلی کم کنید. اگر این پیش‌بینی‌ها شما را در نقاط منفی رها می‌کنند، باید هزینه‌های کسب و کار خود را تجدید نظر کرده و مشخص کنید که آیا پول خود را خرج کرده‌اید و یا پول خود را برای غذا و یا اجاره محل اجاره کرده‌اید که بسیار گران‌قیمت است.

 

توصیه‌هایی برای ایجاد پیش‌بینی فروش

 

در اینجا برخی از تکنیک‌های پیش‌بینی فروش دقیق آورده شده‌است:

فروش‌های واحد ماهانه رستوران را تخمین بزنید. بنویسید که چند واحد می‌خواهید هر ماه فروش داشته باشید. زمانی که این کار را زیر پا بگذارید، تا جایی که ممکن است خاص باشید و شامل چند واحد از هر شی در منوی خود باشید که فکر می‌کنید به فروش خواهید رفت.

پیش‌بینی‌های مربوط به محصولات جدید را پیش‌بینی کنید. اگر شما داده‌های فروش از رستوران یا کسب‌وکار قبلی نداشته باشید، باید فروش خود را تخمین بزنید. شما می‌توانید این کار را با انجام حدس‌های تحصیلکرده براساس تجربه قبلی که در یک رستوران کار می‌کنند و یا تحقیق درباره رقبا در منطقه انجام دهید.

عوامل خارجی را در نظر بگیرید. عوامل زیادی برای پیش‌بینی فروش شما، به خصوص در صنعت رستوران وجود دارد. به عنوان مثال، شما می‌توانید انتظار داشته باشید که زمان‌های دور از تعطیلات پر مشغله تر از همیشه خواهد بود. و موقعیت خود را در نظر بگیرید. اگردر نزدیکی یک دانشگاه هستید، می‌توانید انتظار داشته باشید که فروش در طول تابستان و پایان زمستان کاهش پیدا کند.

قیمت خود را پروژه کنید. زمانی که یاد گرفتید که منوی غذایی خود را قیمت‌گذاری کنید ، می‌توانید قیمت خود را مشخص کنید. این شامل ضرب کردن قیمت یک بشقاب با تعداد واحدهای فروخته‌شده و سپس انجام این محاسبه برای هر غذایی در منوی خود می‌شود. سپس با جمع کردن همه این اعداد، درآمد کلی خود را پیدا خواهید کرد.

 

تجزیه و تحلیل بدون شکست

بعد از اینکه درآمد کلی و پیش‌بینی فروش خود را تثبیت کردید، می‌توانید به یک آنالیز حتی تجزیه و تحلیل تبدیل شوید، که یک قدم مهم در باز کردن یک رستوران جدید است.

 

تجزیه و تحلیل بی نظیر چیست؟

تجزیه و تحلیل یک تکنیک مورد استفاده در تجارت است که هزینه‌های ثابت و متغیر را با درآمد مقایسه می‌کند تا مشخص شود که چه تعداد محصول نیاز دارید تا سود حاصل کنید. این مرحله به شما ایده‌ای از این مساله خواهد داد که آیا کسب‌وکار شما سودآور خواهد بود، یا اینکه آیا شما باید گزینه‌های خود را تجدید نظر کنید و ببینید کجا می‌توانید هزینه‌ها را کاهش دهید . علاوه بر این ، تجزیه و تحلیل حتی به حفظ هزینه در چک کمک می‌کند، و سرمایه گذاران را نشان می‌دهد که شما یک برنامه بازی محکم دارید.

 

چگونه یک تجزیه و تحلیل بدون شکست انجام دهیم

برای انجام تجزیه و تحلیل تجزیه و تحلیل ، به اطلاعات زیر نیاز خواهید داشت:

 

هزینه‌های ثابت در هر ماه: این هزینه‌های ثابت صورتحساب هستند که ماه به ماه نوسان نمی‌کنند. هزینه‌های ثابت چیزهایی مثل اجاره، قبض‌های مصرفی و حقوق هستند.

میانگین هزینه در واحد: میانگین هزینه برای هر واحد هزینه مصارف مورد استفاده در یک آیتم منو خاص است. هنگامی که شما این اعداد را برای هر یک از آیتم های منو خود اضافه کرده اید، همه آنها را با یکدیگر ترکیب کرده و با تعداد آیتم های منوئی که شما پیشنهاد می دهید برای پیدا کردن میانگین هزینه های خود را برای هر واحد تقسیم کنید.

میانگین قیمت هر واحد: شما باید قیمت متوسط خود را در هر واحد از زمانی که قیمت منوی خود را ایجاد کردید ، بدانید.

 

هنگامی که این اعداد را پیدا می کنید، می توانید از یک فرمول برای تعیین نقطه شکستن خود به صورت ماهانه استفاده کنید. برای اینکه این را آسان تر درک کنیم، از مثال استفاده کنیم. بگذارید بگوییم هزینه های ثابت شما 1800 دلار در ماه است، شما هزینه متوسط را برای هر واحد از $ 1 و میانگین قیمت شما برای هر واحد 3 دلار است. برای پیدا کردن نقطه ناپایداری شما، شما باید هزینه های متوسط خود را برای هر واحد ($ 1) از قیمت خود را برای واحد (3 دلار) تفریق کنید و سپس هزینه های ثابت خود را تقسیم کنید. (1800 دلار) در این مثال، شما می توانید 900، که تعداد واحد هایی است که شما برای فروش سود نیاز دارید، به پایان برسانید. اگر شما کمتر از 900 واحد را فروختید، رستوران شما با خرابی کار خواهد کرد و اگر بیش از 900 تومان به فروش برسید، سود خواهید برد.

break-even analysis

 

در سمت راست، شما می‌توانید فرمولی را که برای محاسبه زمان استراحت خود نیاز دارید، و همچنین فرمول نوشته شده با استفاده از مثال بالا پیدا کنید.

پیش‌بینی فروش و تجزیه و تحلیل حتی در هنگام راه‌اندازی یک رستوران جدید مهم هستند ، زیرا به شما ایده‌ای از اینکه آیا در مسیر صحیح هستید یا اگر نیاز دارید اعداد خود را تنظیم کنید ، به شما می‌دهند. داشتن یک تجزیه و تحلیل قوی و حتی تحلیل فروش نیز می‌تواند سرمایه گذاران بالقوه را ترغیب کند تا در رستوران شما خرید کنند. و مطمئن شوید که حتی بعد از اینکه کسب‌وکار شما باز شد ، فروش خود را نیز پیش‌بینی کنید، پس شما میزان دقیقی از رشد کسب و کار خود را به دست آورده‌اید و این میزان سودآوری است.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال