086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

ایجاد یک دفتر راهنمای کارمندان

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

نوشتن دفتر کار کارمند شما هنگام باز کردن یک رستوران جدید مهم است. این رفتار کارگران شما را دیکته می کند و به آنها می آموزد که چگونه این رستوران به طور داخلی عمل می کند. درک کارکنان از این کتاب، اطمینان حاصل می کند که آنها چگونه رفتار خود را در کار درست انجام می دهند، مدیریت را از پاسخ دادن به سئوالات یکبار دیگر باز می دارد، و از نظر قانونی از رستوران ها در صورت اختلاف در مورد سیاست های رستوران محافظت می کند.

 

چیزهایی که باید در ذهن داشته باشید

کتاب‌های راهنمای کارمندان برای همه است. هر فردی که برای رستوران شما کار می‌کند مسئول دانستن اطلاعات در دفترچه راهنمای شما میباشد، بنابراین همه باید آن را بخوانند. این به معنای نوشتن قوانین و سیاست‌ها در زبان ساده است و ممکن است به معنی فراهم کردن نسخه‌های چندزبانه، بسته به حوزه و نوع رستوران شما باشد.

این اسناد قرار نیست پوشش داده شوند. زمانی که یک کارمند می‌خواهد چیزی بداند، به آن بخش مراجعه خواهند کرد. این به این معنی است که اطلاعات باید به راحتی پیدا شوند. گنجاندن جدولی از محتویات، جدول‌ها، تصاویر، و نقشه راه خوبی برای قابل‌دسترس کردن اطلاعات است.

همه چیز تغییر می کند این سند به طور مداوم با قوانین و سیاست های رستوران تغییر خواهد کرد. لازم به ذکر است که کارمندان شما باید کتابچه راهنمای آخرین اطلاعات را در اختیار داشته باشند تا همه کارکنان مطلع باشند. 

هنگامی که سوالاتی در ذهن پیش می آید، برای کارمندان مهم است که کتابچه راهنمای را به عنوان یک منبع اطلاعات تشخیص دهند. علاوه بر دادن یک نسخه کپی از آن  در زمانی که استخدام می‌شوند، ایده خوبی است که یک کپی در آشپزخانه، اتاق استراحت، یا سایر مناطق معمولی که کارمندان شما در آن ملاقات می‌کنند، داشته باشند. نگه داشتن آن در فضای باز همه را تشویق می‌کند که کتابچه راهنمای کارمندان را به عنوان منبعی که می‌تواند زمانی که یک سوال در ذهن آنها وجود دارد از آن کتابچه  مشورت بگیرند.

 کتاب‌های راهنمای کارمندان بدون شک مدارک بسیار مهم هستند، اما نمی‌توانند همه چیزهایی که کارمندان باید بدانند را شامل شوند. مهم‌ترین اطلاعات باید گنجانده شوند و کتابچه راهنمای همچنین باید به خواننده بگوید که در کجا می‌توانند منابع اطلاعاتی خاص بیشتری را پیدا کنند. داشتن آموزش منظم، ضمیمه، یا کتاب دیگر مطالب مرجع یک روش مطمئن برای تضمین دسترسی کارکنان به تمام اطلاعاتی است که آن‌ها نیاز دارند.

 

بخش های کتاب راهنما

 

مقدمه / نامه خوش آمدی:

بسیاری از کتاب‌های راهنمای کارمندان با یک نامه شروع می‌کنند تا از اعضای جدید استقبال کنند و آن‌ها را به فلسفه شرکت معرفی کنند. این مکان خوبی برای بیان شرح رسالت و ارزش‌های مهم است. داشتن این موضوع در کتابچه راهنمای به کارکنان این امکان را می‌دهد که بدانند برای شرکت مهم هستند.

 

تذکر / قدردانی:

 

داشتن کارمندان و تبدیل به سند قانونی که در آن نوشته شده و درک می‌کنند، برای اطمینان از اینکه آن‌ها محتویات آن را می‌دانند مهم است.

شما باید در مورد هر گونه سیاست‌های ضد دولتی صحبت کنید که ممکن است برای تضمین عدالت در استخدام و ترفیع مقام خود داشته باشید. باید بیانیه ای باشد که شما یک فرصت برابر کارفرما هستید و براساس عواملی مانند نژاد، جنسیت، جهت گیری جنسی، سن، معلولیت، اصالت ملی، اطلاعات ژنتیکی، و یا مذهب در انطباق با کمیسیون فرصت شغلی برابر تبعیضی قائل نیستید.

مطمئن شوید که خوانندگان می‌دانند که کتابچه راهنمای هیچ ارتباطی با قرارداد استخدام ندارد. برخی از مکان‌ها قوانین ویژه‌ای در مورد این که چگونه این اطلاعات باید نمایش داده شوند دارند. قوانین استخدام محلی و ایالتی خود را بررسی کرده و یا از وکیل استخدام برای اطلاعات بیشتر سوال کنید.

 

ساعت کاری / حقوق و دستمزد:

این بخش باید همه چیز مربوط به پرداخت و ساعت را پوشش دهد. این می تواند یکی از موارد زیر باشد:

حقوق و دستمزد

 برنامه ریزی

 زنگ تفريح

زنگ زدن

غرامت کارگران

 

مزایا:

هر کدام از مزایایی که کارکنان برای کار در رستوران خود دریافت می‌کنند را توضیح دهید.

بیمه - هر چند بیمه در صنعت غذا رایج نیست، شما باید هنوز توضیح دهید که چه نوع بیمه‌ای (پزشکی، دندان‌پزشکی و غیره)برای کارکنان در دسترس است.

زمان صرف شده - توضیح دهید چه تعطیلاتی ،  چند روز بیمار، مرخصی زایمان، وجود دارد.

سیاست - برای رستوران‌ها بسیار رایج است که یک غذای رایگان یا تخفیف در طول شیفت خود به کارکنان بدهد. در صورت امکان، آنچه که کارکنان وعده غذایی دریافت می‌کنند را در نظر بگیرید.

مقررات: هیچ مدیری نمی‌خواهد یک کارمند را مجازات کند، اما گاهی اوقات لازم است که اقداماتی انجام شود. داشتن سیستمی به جای اقدام انضباطی، از کارمندان در برابر رفتار ناعادلانه محافظت می‌کند و مدیریت را از ادعاهای ناعادلانه مجازات حفظ می‌کند. بسیاری از کسب و کارها از یک سیستم امتیازی استفاده می‌کنند، با تجاوزات مرتبط با نقاط و نقاط به دست آوردن اقدامات انضباطی مختلف.

 

ظاهر:

در اینجا جایی است که باید دقیقا مشخص کنید چه چیزی مناسب است و لباس مناسب برای کار نیست. این شامل سوراخکاری، خالکوبی، ناخن، مو، موهای صورت، کد لباس / لباس و کفش است. ایده خوبی است که عکس هایی از آنچه که مناسب و نامناسب است را شامل شود تا کارکنان شما درهم نباشد.

 

رفتار:

علاوه بر اقدامات مرتبط با وظایف شغلی آن‌ها، کارکنان شما باید بدانند وقتی در محل کار هستند چگونه عمل کنند. اجازه دادن به کارکنان در مورد آنچه که می‌توانند انجام دهند و نمی‌توانند انجام دهند و عواقب آن چه هستند برای هر کسب‌وکار که به درستی اجرا شود، ضروری است. این بخش باید پوشش داده شود:

حضور

  تغییر شیت

  فناوری / سیاست تلفن همراه

 

استانداردهای ارتباط:

عدم ارتباط منجر به اصطکاک و مشکلات در محل کار خواهد شد. برای جلوگیری از این امر، اگر یک کارمند یک مساله داشته باشد، بر باز بودن و صداقت تاکید دارد. همچنین توضیح دهید چه کسی باید با کسی در مورد یک مشکل خاص صحبت کند. ارتباط باید یک انتظار باشد و کارمندان باید برای بحث در مورد هر موضوعی که ممکن است بدون اینکه ترس از تاثیرات داشته باشند، آزادانه صحبت کنند.

 

سیاست های پول نقد:

پول نقد یک روش معمول برای پرداخت انعام و صورتحساب کامل در رستوران است. داشتن روش هایی برای اینکه چگونه کارمندان باید پول را اداره کنند، به سرقت، زیان، و بی‌دقتی آسیب وارد می‌کند. برخی چیزها را می‌توانید در نظر بگیرید:

گزارش

تعادل ثبت پول نقد

 

آزار و اذیت:

آزار و اذیت در انواع مختلف صورت می گیرد و می تواند در هر محیط ای رخ دهد. داشتن یک سیاست آگاهانه و قطعی باعث ایجاد یک محیط کاری مطمئن برای همه کارکنان می شود. اطمینان حاصل کنید که تعاریف و قوانین مربوط به آزار و اذیت را شامل می شود،  و اگر کسی احساس می‌کند که مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند چه کار باید بکنید.

 

سلامت و ایمنی:

برای ایمن نگه داشتن کارکنان و مشتریان، بخشی از چگونگی رسیدگی به وضعیت‌های مرتبط با سلامت می شود (فردی که در حال غش است، یک جراحت باز و غیره). داروهای خاصی که مورد نیاز می باشد باید در دسترس قرار بگیرند و در اطراف قابل ‌مشاهده باشند. همچنین باید علاوه بر آموزش اولیه، جلسات ایمنی منظم برگزار کنید تا کارمندان شما بتوانند در مورد موضوعات مهم ایمنی قرار بگیرند.

دستورالعمل‌های اضطراری:

در مورد سرقت، آتش‌سوزی، بلایای طبیعی و یا سایر موارد اورژانسی، دستورالعمل‌های ایمنی را در محل قرار داده‌اند. آماده‌سازی در چنین شرایطی حیاتی است و کارکنان شما باید بدانند که در صورت وقوع آن چه باید بکنند. این اطلاعات باید در چندین مکان در اطراف ساختمان به علاوه دفترچه راهنما ارسال شود.

 

نتیجه‌گیری

کتاب‌های راهنمای کارمندان مطالب مرجعی برای کارمندان شما هستند که تمام اطلاعات مهم را که باید بدانند ارائه می‌کنند. بین کتابچه راهنمای کارمندان تان، آموزش‌ها و منابع مکمل اطلاعات مانند پوستر، جزوه‌ها و ویدیوها، کارمندان شما همیشه رویه‌های مناسب و سیاست‌هایی را خواهند دانست.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال