086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

نکات مربوط به حسابداری رستوران

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

 

در حالی که در حال اجرای یک رستوران ممکن است با استعداد آشپزی و علاقه به مهمان‌داری آغاز شود، تنها می‌تواند سود را از طریق دفترداری مناسب به دست آورد و حفظ کرد. یک استراتژی کسب‌وکار، سازمان و نیروی اراده برای حفظ سوابق حسابداری دقیق، عوامل مهمی در تعیین این مساله هستند که آیا رستوران شما زمین را ترک خواهد کرد یا نه. برای درک بهتر این رستوران، نکات و پیشنهادها این رستوران را بخوانید و سعی کنید تا جایی که تصور می‌کنید موفق شوید.

 

نکات مربوط به حسابداری رستوران

حسابذاری رستوران یکی از مهم‌ترین جنبه‌های اداره کردن یک رستوران است، اما فکر کردن به مدیریت حسابهای خود و بایگانی کردن در ابتدا بسیار دشوار است. حتی اگر مهارت کافی برای اعداد ندارید، مفهوم حسابداری رستوران نسبتا ساده است اگر شما متعهد شوید که سازمان‌یافته و دقیق باشید.

چند دلیل اساسی وجود دارد که چرا شما باید بر روی حسابداری رستوران خود نگاه داشته باشید:

برای اینکه بدانید در کجا پول خود را خرج می‌کنید

پی‌گیری اینکه چقدر پول خرج می‌کنید را دنبال کنید

درک کنید که درآمد شما از کجا می‌آید

ببینید که چقدر پول برای کسب سود دارید

در زیر برخی نکات مربوط به حسابداری رستوران آورده شده‌است که توصیه‌های اساسی برای حسابرسی دقیق ارائه می‌دهند تا شما بتوانید همه این اطلاعات را در مورد کسب‌وکار خود به آسانی در دسترس داشته باشید.

 

1-از دیگران و همکاران خود بپرسید.

یکی از اولین مکان‌هایی که شروع به کار کردن با حسابداری رستوران شما می‌کند این است که از سرآشپزهای دیگر بپرسید که چطور سوابق حسابداری خود را اداره می‌کنند. دانستن اینکه چگونه یک هم‌کار یا دیگر متخصصان صنعت به یک رستوران نزدیک می‌شوند، ممکن است بینش داشته باشند که چطور باید کتاب‌ها و سوابق خود توجه کنید.

توصیه های سایر رستوران های موفق می تواند به شما در تعیین اینکه آیا آمادگی خود را برای رسیدگی به مسائل مربوط به حسابداری خود دارید یا خیر، یا اینکه آیا شما باید یک شرکت خارجی را استخدام کنید، به شما کمک کند.

 

2-با حسابداری خود دقیق باشید.

تنها راه برای دانستن این که آیا در رنگ قرمز یا سیاه هستید، این است که حساب دقیقی از تمام پول حاصل از رستوران خود داشته باشید. این ممکن است منطقی به نظر برسد، اما بسیاری از نگرانی‌های مالی ناشی از عدم تخصیص به حسابرسی دقیق هستند.

شما باید مقادیر دقیقی از پول را برای تمام هزینه‌ها و همه درآمد ثبت کنید. کنار یا پایین گذاشتن چند سنت یا دلار می‌تواند در طول یک هفته یا ماه افزایش یابد و بر خط پایین تان تاثیر بگذارد.

 

3-هزینه‌ها را درک و پی‌گیری کنید

دو دسته وجود دارد که شما می‌توانید تقریبا هر هزینه‌ای را وارد کنید: هزینه‌های اولیه و هزینه‌های ثابت. هزینه اولیه به اکثر هزینه‌های رستوران شما از جمله مواد غذایی، نوشیدنی‌ها، استخدام افراد، مالیات و منافع اشاره دارد. شما باید مراقب هزینه‌های اولیه خود باشید تا مسائل مربوط به حسابداری را پی‌گیری کنید و زمینه هایی برای کاهش هزینه‌ها و افزایش سود پیدا کنید.

هزینه‌های ثابت هزینه‌هایی هستند که یا تغییر نمی‌کنند و یا هیچ کنترلی روی تغییر ندارند. این شامل اجاره یا وام مسکن، هزینه‌های تجهیزات، بیمه‌ها، مجوزها، و سایر هزینه‌های عملیاتی می‌شود. این هزینه‌های ثابت معمولا تعداد کمی از هزینه‌های رستوران شما را تشکیل می‌دهند.

نگهداری سوابق میزان صرفه‌جویی در هزینه‌های اولیه و هزینه‌های ثابت یک قدم ضروری در تعیین این است که چقدر پول نیاز دارید تا هر هفته درآمد داشته باشید و حتی سود داشته باشید.

 

4-حفظ مسیر درآمد

پی‌گیری میزان درآمد شما به همان اندازه مهم است که دفترداری و هزینه‌های خود را بدانید. دارای سوابق حسابداری برای نشان دادن میزان درآمد شما از فروش مواد غذایی، فروش کالا، و یا تامین شغل است.

افزایش درآمد هفتگی تان می‌تواند باعث شود به نظر برسد که کسب‌وکار شما در حال از دست دادن پول است. به همین ترتیب، افزایش درآمد شما می‌تواند باعث هزینه‌های افراطی شود، زیرا شما با یک بودجه دقیق کار نمی‌کردید. بهترین راه برای اجتناب از این مساله این است که به طور منظم مقادیر دقیق درآمد را ثبت کنید.

 

5-بیانیه سود و زیان را ایجاد کنید

اظهارنامه سود و زیان یک رستوران یا P & L، تمام اطلاعات حسابداری رستورانی را که در یک سند مختصر سازمان دهی شده نگه می‌دارد. شما می‌توانید یک P & L را سفارشی کنید تا متناسب با نیازهای خاص کسب‌وکار شما باشد.

این بیانیه یک ابزار موثر برای پی‌گیری درآمد شما، هزینه‌های غذا، هزینه‌های کار و هزینه‌های عملیاتی است. اگر این روشی است که شما انتخاب می‌کنید کتاب‌ها و رکوردهای شما را سازمان دهی کنید، توصیه می‌شود که تفکیک کاملی از تمام هزینه‌ها و درآمد برای سهولت درک ارائه دهید.

اگر چه بهتر است دقیق باشد و از آنها به صورت هفتگی استفاده کنید، می توانید P & L های ماهیانه یا سالیانه را به دلخواه خود بسازید و به همان اندازه و یا به اندازه جزئیات کمی که شما فکر می کنید ضروری باشد، تولید کنید.

 

6-از نرم افزار حسابداری رستوران استفاده کنید

نرم افزار حسابداری رستوران شامل نرم افزار مالی و سیستم های فروش (POS) می باشد. این برنامه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا به شما کمک کنند تعداد موجودی و معاملات خود را به سرعت و با دقت سازماندهی کنید.

قبل از انتخاب یک نرم‌افزار حسابداری برای رستوران خود تحقیق کنید. بسته به نرم‌افزار، شما می‌توانید کارهای دیگری مانند مدیریت دست‌مزد، گزارش فروش و روش‌های پرداخت انجام دهید.

 

7-یک حسابدار استخدام کنید

 

حسابداری رستوران می‌تواند به سرعت برای مدیریت رستوران‌ها بسیار پیچیده شود. اگر به توانایی خود اعتماد ندارید و یا زمان کافی برای دفترداری دقیق و کامل ندارید، استخدام یک حسابدار را در نظر بگیرید.

حسابداران و شرکت‌های حسابداری مستقل زیادی وجود دارند که متخصص در خدمات رستوران‌ها از جمله:

حسابداری

مشاوره مالی

پیش بینی های کسب و کار

مدیریت حقوق و دستمزد

 

8-لیست حقوق و دستمزد را در نظر بگیرید

اگر تصمیم بگیرید که منابع مالی رستوران خود را مدیریت کنید، هنوز هم حقوق و دستمزد را در نظر بگیرید. این به این دلیل است که مسائل مربوط به مسئولیت و هزینه های مجازات بالا در خط برای اشتباهات در حقوق و دستمزد وجود دارد.

یک فرد یا شرکت با تجربه را برای رسیدگی به قوانین محلی حول الزامات نیروی کار استخدام کنید. به عنوان یک صاحب کسب و کار، شما نمی توانید زمان لازم برای ادامه این تغییرات را داشته باشید.

 

نرم‌افزار حسابداری رستوران

نرم‌افزار حسابداری رستوران می‌تواند به شما کمک کند تا حسابهای خود را مدیریت کرده و ثبت کنید. رفتن با نرم‌افزار درست می‌تواند به شما کمک کند در دراز مدت پول پس‌انداز کنید.

 

نرم‌افزارهای مالی

 

نرم‌افزار مالی برای ساخت یک رستوران ساده و کارآمدتر برای شما به عنوان صاحب کسب‌وکار طراحی شده‌است.

زمانی که یک نرم‌افزار حسابداری مناسب برای رستوران خود انتخاب می‌کنید، ویژگی‌های زیر را در نظر بگیرید:

-آنلاین در دسترس از طریق گوشی های هوشمند و یا کامپیوتر

-آسان برای استفاده برای کسی که تجربه کمی ندارد.

-با توجه به میزان گردش مالی بالا در صنعت، اطمینان حاصل کنید که اضافه کردن و حذف اعضای کارکنان در لیست حقوق کار آسانی است.

-به سیستم POS شما متصل می شود.

برنامه‌های زیر برخی از سیستم‌های نرم‌افزاری محبوب امروزی در بازار هستند:

مایکروسافت داینامیک GP: به شما امکان کنترل امور مالی، موجودی و اطلاعات کسب و کار را در ابزارهایی می دهد که ایمیل و تقویم شما را با اطلاعات، گزارش ها و نرم افزار مدیریت کسب و کار ترکیب می کند.

Quickbooks: یک ابزار برنامه ریزی مالی را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد درآمد مورد انتظار خود را وارد کنید و به شما نشان می دهد که هزینه‌های راه‌اندازی تان چقدر است. سپس، شما می توانید یک گزارش کامل از اطلاعات هزینه خود را دانلود کنید.

Wagepoint: به شما کمک می‌کند روند صدور چک‌های پرداختی را خودکار کنید و با استفاده از مبالغ مالیاتی کارفرما و میزان مالیات کارفرما موافقت کنید.

Sage ۵۰:  به شما کمک می‌کند تا قبوض، موجودی، بانکداری، حقوق و مالیات و همچنین پرداخت کارت اعتباری را مدیریت کنید.

سیستم‌های فروش

سیستم‌های فروش (POS)سیستم‌های کامپیوتری هستند که برای ثبت سفارشات و تکمیل تراکنش های پرداخت استفاده می‌شوند. زمانی که نوبت مدیریت حسابها و بایگانی شما می‌رسد، برخی از سیستم‌های POS به شما این امکان را می‌دهند که تعداد موجودی، هزینه‌های کار، و روش‌های پرداخت و نیز گزارش‌ها فروش را پی‌گیری کنید.

برای اینکه یک رستوران سود آور باشد، به بیش از یک مفهوم جامد و آشپز با استعداد نیاز دارد. غلبه بر هزینه های موجود، موجودی و درآمد، کلید تبدیل سود است. با این نکات در زمینه حسابداری، شما می‌توانید سوابق مالی خود را سازمان دهی کرده و درک بهتری از تصویر مالی خود داشته باشید. در نهایت، سازمان و دقت کلیدهای دفترداری موثر هستند.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال