086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

10 نکته برای صرفه جویی در انرژی برای رستوران ها

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

با افزایش قیمت انرژی و منابع طبیعی رو به کاهش، رستوران‌ها باید در نظر داشته باشند که مصرف انرژی خود را تطبیق دهند و فکر کنند که سازگار با محیط‌زیست هستند.  بسیاری از متخصصان خدمات غذایی روش‌های حفاظتی را برای دهه گذشته اتخاذ کرده‌اند و مصرف انرژی و هزینه‌های خود را به شدت کاهش داده‌اند. در اینجا، اطلاعاتی را در مورد اهمیت کاهش استفاده از انرژی و همچنین برخی از نکات حفاظت از انرژی که به هزینه‌های پایین‌تر کسب‌وکار شما و کمک به محیط‌زیست کمک خواهد کرد، مشخص کرده‌ایم.
 
 
 
فواید سبز شدن:
 
در حالی که برخی از صاحبان رستوران‌ها ممکن است حفاظت از انرژی را به عنوان مانع یا مزاحمت تلقی کنند، مزایای سبز شدن شامل هزینه‌های کم‌تر، بازاری برای مشتریان عاشق زمین، و احساس مثبت درباره بازگشت به محیط‌زیست است.
 
چیزهای زیادی در مورد داشتن یک کسب‌وکار وجود دارد که احتمالا شما نمی‌توانید آن را کنترل کنید، مانند هزینه محل، سرویس دهنده آب و برق تان، یا هزینه‌های مصرفی تان. با این وجود، می‌توانید استفاده از گرما، نورپردازی و آب را تا حدودی کنترل کنید. رستوران‌های سازگار با محیط‌زیست اغلب کاهش قابل‌توجهی در قبض‌های برق و آب خود می‌بینند که می‌تواند کمک بزرگی برای راه‌اندازی کسب‌وکار قدیمی باشد. ستاره انرژی ادعا می‌کند که رستوران‌ها می‌توانند تا ۳۰ درصد هزینه‌های انرژی خود را با استفاده از تجهیزات کارآمدتر ذخیره کنند.
 
همچنین مزایای بازاریابی برای فعالیت‌های آگاهانه نیز وجود دارد. به دلیل افزایش آگاهی محیطی، مشتریان از رستوران‌ها قدردانی می‌کنند که استفاده مجدد و بازیافت را کاهش می‌دهند، بنابراین از آن به نفع شما استفاده می‌کنند! با توجه به انجمن رستوران ملی (NRA)، ۵۸ درصد از مشتریان به نفع رستوران‌ها هستند، و این تعداد به رشد خود ادامه می‌دهند چون مصرف کنندگان از روش‌های سبز آگاهی بیشتری دارند.
 
 
 
۱۰ نکته مهم حفاظت از انرژی
 
 می‌تواند ساده‌تر از آن باشد که شما حتی فکر آنرا بکنید.پروتکل‌های جدید را در آشپزخانه تان معرفی کنید و یک رستوران سازگار با محیط‌زیست شوید! در اینجا ۱۰ نکته برای حفظ انرژی در کسب‌وکار خود آورده شده‌است.
 
 
 
-1از تجهیزات واجد شرایط استفاده کنید.
 
از فرها تا یخچال و فریزر،تجهیزات رستوران به برق نیاز دارند. بسیاری از تولید کنندگان تجهیزاتی را ارایه می‌کنند که بخشی از انرژی مدل‌های دیگر خود استفاده می‌کنند و تغییر به این طرح‌ها می‌تواند باعث صرفه‌جویی هزاران دلار در هر سال شود. فراموش نکنید که در تجهیزات حمام و محل های نشیمن نیز از تجهیزات صرفه جویی در انرژی استفاده کنید.
 
 
 
2-تجهیزات خود را تمیز نگهداری کنید.
 
اگر وسائل خود را تمیز نگه ندارید و یا به طور مرتب آن را سرویس نکنید، این کار احتمالا کار شما را بعدا سخت تر می کند. همچنین، از سیستم‌های تصفیه آب برای جلوگیری از رسوب و رسوبات معدنی در هر وسیله‌ای که از آب استفاده می‌کند، استفاده کنید.
 
 
 
۳. مصرف آب را کاهش دهید.
 
تجهیزاتی را بخرید که به شما کمک می‌کند تا آب را مانند دریچه ای پیش از استفاده از آن تمیز کند که کم‌تر از یک گالن آب در هر دقیقه استفاده شود. مطمئن شوید که لوله‌های دارای نشتی تعمیر شده اند و کارکنان خود را تشویق کنید که آب را بین چرخه‌های شستشو و یا هر زمان دیگری که به طور مداوم از آن استفاده نمی‌کنند، خاموش کنند. علاوه بر این، شما می‌توانید ببینید که چقدر می‌توانید با ارائه آب به مشتریان که درخواست آن را می‌کنند، صرفه‌جویی کنید.
 
 
 
۴. از نورپردازی موثر انرژی استفاده کنید.
 
 
 
LED،هالوژن، و لامپ کم‌مصرف چند گزینه‌ای هستند که از قدرت کمتری استفاده می‌کنند. فراموش نکنید که چراغ‌های داخل حمام و محل نشستن و همچنین آشپزخانه تان را تعویض کنید.
 
 
 
5. کاهش مصرف گرما.
 
 این ممکن است برای یک رستوران دشوار باشد که درآن گرما یک ضرورت مطلق باشد، اما شما می توانید با کاهش دمای آب مصرف انرژی خود را کاهش دهید. طبق گفته NRA، درجه حرارت شستشوی اجاق گاز در صنعت خدمات مواد غذایی حدود 140 درجه فارنهایت است. دو مورد، مورد نیاز برای منطقه خود را بررسی کنید، سپس درجه حرارت آب خود را بهینه کنید، بنابراین از آب هایی که دمای آنها بالا است استفاده نکنید. شما همچنین می توانید خشک کن دست با استفاده از انرژی که از عناصر گرما استفاده نمی کنند درحمام خود بکار ببرید.
 
 
 
۶. کاهش درجه‌حرارت محیط در آشپزخانه تان.
 
 استفاده از اجاق های القایی و تجهیزات القایی اغلب باعث کاهش گرمای هوا در آشپزخانه تجاری می‌شود. کوره های خنک کننده کمک می کنند هوای گرم و بخار را از آشپزخانه خود بیرون بیاورید و تهویه مطبوع نقطه می تواند به سرعت بخش های کوچکی از تجارت شما را خنک کند.
 
 
 
7. تجهیزات بی رویه و روشنایی را خاموش کنید.
 
صرفه جویی در انرژی را می توان به آسانی مانند روشن کردن یک کلید باشد. این ممکن است ساده به نظر برسد اما رستوران‌ها هزاران دلار در ماه هدر می‌دهند چون تجهیزات اضافی را بدون استفاده روشن میگذارند. زمانی که استفاده ای از سرخ کن ندارید آنرا خاموش کنید و زمانی که دوباره شروع به کار کنید دستگاه را روشن و گرم کنید. از تایمر برای نورپردازی در فضای باز استفاده کنید، و یا حتی لامپ‌های هوای آزاد خورشیدی را امتحان کنید که خودشان می‌توانند شارژ شوند.
 
 
 
۸. چیدمان آشپزخانه خود را کارآمدتر کنید.
 
اگر فر شما کنار فریزر شما قرار دارد، تجهیزات شما سخت‌تر از آن چیزی که باید باشد کار می کند. تجهیزات گرمایش و سرمایش مجزا، و واحدهای مشابهی را تحت سیستم تهویه یک‌سان قرار دهید.
 
 
 
۹. به کارکنان خود آموزش دهید.
 
علاوه بر خرید تجهیزات موثر انرژی، کاهش هزینه‌ها بر روی شانه شما و اعضای پرسنل شما قرار دارد. برای اینکه با برنامه جدید خود موفق شوید، برای تیم تان مهم است که دستورالعمل ها را درک کنید. ملاقاتی برای بحث در مورد پروتکل جدید داشته باشید، و پست های یادآوری را در بالای سینک خود، بعد از تعویض چراغ، و هر جای دیگری در آشپزخانه تان ارسال کنید.
 
 
 
10. با شرکت کمپانی خود تماس بگیرید.
 
 آنها می توانند به شما ارزیابی بدهند که چقدر انرژی مصرف می کنید و هزینه آن چه مقدار است. هنگامی که این اطلاعات را دارید، می توانید اهداف واقع بینانه را برای کسب و کار خود تنظیم کنید و برنامه ای برای حفظ یک برنامه صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشید.
 
 
 
با استفاده از این نکات، شما شروع به دیدن فواید قابل‌اندازه‌گیری رنگ سبز خواهید کرد که به رستوران شما کمک می‌کند ضایعات را کاهش داده و پول پس‌انداز کنید. مشتریان آگاه از زمین از تلاش شما برای حفظ انرژی لذت خواهند برد و محیط‌زیست هم همینطور خواهد بود!
 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال