086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

چگونه یک کمپین موفق بازاریابی را اجرا کنیم؟

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

کوپنها بخش مهمی از صنعت رستوران هستند و می‌توانند به مشتریان جدید برای رستوران شما کمک کنند و یا مشتریان سابق را تشویق به بازگشت کنند، که به افزایش فروش رستوران شما کمک می‌کند. با این حال، برخی صاحبان رستوران‌ها ممکن است نسبت به استفاده از کوپن‌ها، محتاط باشند، زیرا کوپن‌ها می‌توانند رستوران شما را در معرض خطر از دست دادن سود قرار دهند. برای یاد گرفتن مزایا و معایب استفاده از کوپن‌ها و نحوه اجرای یک فعالیت بازاریابی موفق، به مطالعه ادامه دهید.

 

مزایا و معایب ارائه کوپن در رستوران شما

اگر مطمئن نیستید که رستوران شما باید کوپن‌ها را تبلیغ کند، ما برخی از مزایا و معایب بالقوه را ذکر کرده‌ایم.

 

مزایای استفاده از کوپن ها

دلایل بسیاری وجود دارد که رستوران‌ها می‌توانند با استفاده از کوپن‌ها بهره‌مند شوند. در اینجا چند تن از مزایا برای ارائه کوپن‌های مشتریان وجود دارد:

-کوپن ها مشتری های جدید را به رستوران شما می رسانند.

-ارائه کوپن می تواند مشتریان فعلی را مورد علاقه خود نگه دارد و به مشتریان سابق کمک کند.

-تخفیف و کوپن یک راه عالی برای ایجاد علاقه و راه اندازی موارد جدید در منو هستند.

-مشتریان ممکن است از دورتر سفر کنند و به رستوران شما بیایند تا از یک کوپن رستوران شما استفاده کنند.

 

معایب استفاده از کوپن ها

با اینکه بازاریابی کوپن برای بسیاری از رستورانها خوب است، اما برخی جنبه‌های منفی نیز وجود دارد. در اینجا برخی از معایب استفاده از کوپن‌ها برای خرید از رستوران یا رستوران شما وجود دارد.

-کوپن ها به معنی تخفیف برای غذا شما است که سود شما کاهش می یابد. زیرا رستوران ها دارای حاشیه سود کم هستند.

-برخی از وبسایت هایی که کوپن ها را ارائه می دهند، مانند Groupon می‌توانند بخشی از سود خود را به دست آورند. در نتیجه، ممکن است در طولانی‌مدت سود آور نباشد مگر این که کسب‌وکار جدیدی را به همراه داشته باشید.

 

چگونه یک کمپین تبلیغاتی را اجرا کنیم؟

بسیاری از موسسات خدمات غذا کوپن‌ها را ارائه می‌کنند، اما همه رستوران‌ها از این کوپن‌ها استفاده نمی‌کنند. با برنامه‌ریزی فعالیت‌های کوپن، شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که رستوران شما بیش‌ترین سود را از هر کوپن بگیرد. اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید چگونه کوپن‌های خود را توزیع و تبلیغ کنید، باید تصمیم بگیرید که چه نوع کوپنی را بدهید و چقدر می‌توانید غذای خود را تخفیف دهید و باز هم سود کنید.

انواع مختلف کوپن ها

کوپن ها در چندین نوع مختلف اعم از تخفیف های ثابت و تخفیف های "خرید یکی برای دریافت یک رایگان" استفاده می شود. همه این ها گزینه های مناسب برای موسسات خدمات بهداشتی هستند، اما بعضی از آنها برای شرایط مختلف بهتر است. در نتیجه، باید قبل از تصمیم گیری، باید نوع کوپنی را که مناسب نیازهای رستوران شما باشد استفاده کنید.

کوپن های ثابت: کوپن‌های ثابت به مشتریان شما تخفیف خواهد داد، از جمله پنج یا ده دلار تخفیف کلی. این گزینه مناسبی برای اغلب عملیات سرویس غذا،به خصوص رستوران ها با منوهای ارزان قیمت است. برای حفاظت از سود خود، بسیاری از کوپن‌های نرخ ثابت کم‌ترین هزینه را دارند. برای مثال، شما می‌توانید پنج دلار از قبض خود بگیرید، اما فقط اگر بیش از ۳۰ دلار مشتریان خرج کردند.

تخفیف مبتنی بر درصد این نوع کوپن شامل تخفیف مواد غذایی خود به عنوان یک درصد، مانند 15 یا 20 درصد است. کوپن های مبتنی بر درصد نیز برای رستوران ها با قیمت مناسب ایده آل هستند. از آنجا که مشتریان بر درصد تمرکز می کنند، فکر می کنند که آنها پول زیادی را صرفه جویی می کنند، در حالی که واقعا فقط چند دلار صرفه جویی می کنند.

کارت‌های وفادار: در حالی که یک کوپن یا تخفیف سنتی وجود ندارد، کارت‌های اشتراک گزینه تخفیف ایده‌آل هستند. کارت‌های اشتراک به مشتریان اجازه می‌دهد تا برای هر بار که از محل شما بازدید می‌کنند، تمبر و برچسب جمع‌آوری کنند و به آن‌ها اجازه دهند که در نهایت به یک غذای رایگان یا مورد منوی غذا کار کنند. این نوع کوپن برای رستورانها جذاب است، زیرا باعث می‌شود مشتریان شما برگردند و خریدهای خود را انجام دهند. کارت‌های اشتراک اغلب در مکان‌هایی مانند قهوه یا بستنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

نحوه توزیع کوپن های شما

زمانی که تصمیم گرفتید کدام نوع بازاریابی کوپن را اجرا کنید، باید کوپن‌ها را به مشتریان احتمالی خود تحویل دهید. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید کوپن‌های توزیع‌شده را توزیع کنید. در اینجا چند روش مشهور وجود دارد که می‌توانید کوپن‌های خود را به مشتریان خود تحویل دهید:

Groupon: Groupon یک وب سایت محبوب است که مشتریان تخفیف های مختلفی برای فعالیت های مختلف ارائه می دهند و یک بخش فعال برای موسسات خدماتی وجود دارد. در حالی که تبلیغات در Groupon می تواند رستوران شما را به بسیاری از مشتریان بالقوه جدید نشان دهد،وب سایت می‌تواند سود شما را کاهش دهد، که می‌تواند آن را برای رستوران‌ها جذاب‌تر کند.

رسانه های اجتماعی: توزیع کوپن های شما از طریق حساب های رسانه های اجتماعی شرکت شما یک گزینه عالی است زیرا شما آنها را به طور مستقیم به مشتریان وفادار می فرستید که می دانید رستورانتان را می بینند.

تبلیغات چاپی سنتی: در حالی که تبلیغات چاپی و کوپن‌های چاپی کم‌تر از گزینه‌های آنلاین محبوب هستند، هنوز راهی خوب برای رسیدن به جامعه تان است. مطالب چاپی و چاپی می‌تواند به روزنامه‌ها و مجلات محلی و نیز خبرنامه ها و کتاب‌های کوپن که توسط اتاق بازرگانی محلی چاپ می‌شود، باشد. توزیع چاپ نیز برای موسسات خدماتی که یک جامعه قدیمی‌تر را خدمت می‌کنند، ایده‌آل است، زیرا مشتریان مسن‌تر به احتمال زیاد به دنبال کوپن‌های در روزنامه‌ها و مجلات هستند.

 

کوپن ها یک راه عالی برای به دست آوردن مشتری های جدید، تشویق مشتریان گذشته به بازگشت و حفظ مشتریان وفادار خود هستند. در حالی که بسیاری از موسسات خدمات غذایی از کوپن ها برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کنند، از همه ی آنها به طور موثر استفاده می کنند. با فکر کردن در مورد نوع کوپن و کانال توزیع برای کسب و کار شما مناسب می باشد، می توانید اطمینان حاصل کنید که کمپین بازاریابی کوپن شما موفق می شود.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال