086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

تعیین اهداف کسب‌وکار برای رستوران شما

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

زمانی که یک رستوران داشته باشید، همه جزئیات برای اطمینان از موفقیت رستوران شما مهم می باشد. در هر روز، صاحبان رستوران‌ها و کارکنان رستوران‌ها روی انواع مختلفی از فعالیت های خود کار می‌کنند، از تولید غذاهای لذیذ و ارائه خدمات بی‌عیب و نقص برای به روز رسانی فهرست موجودی خود و کار کردن با یک حسابدار. در زیر مجموعه‌ای از نکاتی برای کمک به شما در رسیدن به اهداف کسب‌وکار رستوران آورده شده‌است.

 

شناسایی اهداف کسب و کار از طریق 4 عنصر اصلی رستوران

چه شما یک رستوران را راه‌اندازی ‌کنید و یا به دنبال راه‌هایی برای بهبود رستوران فعلی خود باشید،از طریق عناصر اصلی رستوران خود، جای خوبی برای شروع است. در زیر چهار ستون مشترک از یک رستوران آورده شده‌است که می‌تواند به شما در شناسایی اهداف کسب‌وکار خود کمک کند.

 

1-کارکنان و خدمات مشتری

کورتنی از شهر لوتوس به رسانه ها می گوید: " اگر کارکنان شما در کار خود درجه اول باشند و سرویس خوب به مشتری بدهند، مشتریان به نوبه خود یک تجربه ناهار عالی خواهند داشت."

برای حفظ سطح بالای خدمات، داشتن آموزش با کیفیت بالا، تضمین می‌کند که کارمندان شما می‌دانند چطور کار خود را انجام دهند و احساس اعتماد به نفس کنند.

دشواری در یافتن کارمندانی که به رستوران شما متعهد هستند می‌تواند مانعی برای رسیدن به اهداف کسب‌وکار رستوران باشد. بنابراین توسعه استراتژی‌هایی برای نگهداری کارکنان و استخدام اعضای اختصاصی کارکنان مهم است.

علاوه بر این، هماهنگی داخلی و خرسندی کارکنان شما نیز برای موفقیت رستوران شما ضروری است. میشل زیمرمن، تاکید می‌کند که برگزاری نشست‌های تیمی مثبت و خوش بین تیم، تاکید بر کار گروهی، و تسکین تنش بین کارمندان برای عملیات مداوم یک رستوران حیاتی است.

 

2- غذا

نوع غذا، کیفیت مواد تشکیل دهنده و ارائه غذا، کلیدی برای یک رستوران پرطرفدار است.

زیمرمن اشاره می‌کند که استفاده از استانداردهای سازگاری با کیفیت، کیفیت تهیه غذا و پیدا کردن یک تامین‌کننده مواد غذایی سازگار با کیفیت، باید در مراحل آغازین باز کردن رستوران شما ایجاد شود.

از جمله مهم‌ترین اهداف چای خوری امرسون،همیشه تلاش می‌کرد تا محصول را بهبود بخشد. به همین ترتیب زیمرمن اضافه می‌کند که به روز رسانی منوی غذا تضمین می‌کند که رستوران‌ها رقابتی و مدرن باقی بمانند.

3-بازاریابی

بازاریابی به ترویج و فروش محصولات رستوران شما اشاره دارد و شامل هر دو علامت تجاری و هم تبلیغات است. هویت، شخصیت شما شامل برند شما است. از طرف دیگر، تبلیغات شامل این است که چگونه اطلاعات مربوط به رستوران خود را به مشتریان ارسال می‌کنید.

برند و مفهوم رستوران شما باید قابل‌لمس به هنگام ورود مشتریان به رستوران شما باشد. دکوراسیون، سبک خدمات، و پخش موسیقی باید از محیط مورد نظر شما سرچشمه بگیرند و با شما ارتباط برقرار کنند و یک تجربه معنی‌دار برای مشتریانی ایجاد کنید که در رستوران شما غذا خوردند.

زیمرمن می‌گوید: " با اصرار بر این که هدف رسانه‌های اجتماعی در صنعت رستوران را نمی توان اغراق کرد، و تبلیغات همیشه یک هدف است." ایجاد فیس بوک، تویتتر و اینستاگرام برای به اشتراک گذاری اخبار، عکس‌ها، و نمایش مشخصات عمومی در مورد رستوران شما یک راه عالی برای جلب کردن مهمانان و مطلع کردن مشتریان از اخبار رستوران شما است.

فهرست‌های پست الکترونیکی، برنامه‌های وفاداری، تبلیغات در روزنامه محلی و یک وب سایت جذاب همگی از انواع تبلیغات محبوب هستند.

 

4-وضعیت مالی

از شروع رستوران تا فروش سالانه، وضعیت مالی رستوران شما تضمین می‌کند که می‌توانید به عملکرد خود ادامه دهید، همچنان سودآور باقی بماند و رشد کند.

زیمرمن می‌گوید: "همیشه سعی کنید جریان درآمد پیوسته را در طی همه ساعات عملیات حفظ کنید". سپس بر روی افزایش آهسته زمان از طریق پیشنهادهای ویژه، تخفیف، و پیشنهادها کار کنید."

راه‌های مختلفی را برای بهبود سود در نظر بگیرید.

1-سعی کنید قیمت کالاهای فروخته‌شده را با بهبود سیستم موجودی خود کاهش دهید.

2-  Rozsas بر اهمیت تلاش برای کاهش هزینه‌های سربار تاکید می‌کند. این شامل ارزیابی هزینه لامپ‌های استفاده‌شده یا قیمت ماشین ظرفشویی و تجهیزات در صورت نیاز می‌باشد. لوتوس همچنین مجددا قراردادهایی را با خدمات مختلف ارزیابی می کند.

 

اهداف تجاری به مرحله رستوران بستگی دارد

زیمرمن اظهار می‌دارد: "اهداف برای صاحبان رستوران‌ها در طول زمان تغییر می‌کنند". او می‌گوید برای تازه واردان، اجازه می‌دهد که مشتریان بالقوه در مورد رستوران جدید شما بدانند. از سوی دیگر، یک رستوران با بیش از ده سال ممکن است در مورد باز کردن مکان‌های اضافی یا انشعاب به مکان‌های مختلف مانند بازارهای کشاورزی یا فروشگاه‌های خرده‌فروشی برای ارائه محصولات غذایی مارک شده رستوران فکر کند.

 

اهداف رستوران باید جامع باشند

Rozsas توضیح می‌دهد که ترکیبی از غذا، کارکنان و محیط برای رستوران او ضروری است. اگر من بالاترین کیفیت را داشتم، بهترین غذاها را درست می کردم و حمام کثیف یا سرور داشت که در بهترین حالت متوسط بود، مهم نبود. من رستوران خود را به عنوان یک مقصد تلقی می‌کنم، نه فقط یک مکان غذا."

 

تعیین اهداف رستوران S - M - R - T

حالا که به برخی نواحی فکر کرده‌اید که در آن رستوران شما می‌تواند بهبود یابد، وقت آن است که اهداف تجاری عملی را توسعه دهید. چه شما صاحب رستوران یا مدیر رستوران هستید، اهدافی را ایجاد کنید که SMART هستند (خاص، قابل‌اندازه‌گیری، مرتبط و به موقع)به شما قدرت رسیدن به اهداف تان را می‌دهد. در زیر ما به حروف اختصاری SMART می‌رسیم که در اصل توسط جرج تی ساخته شده‌است.

 

خاص

هدف شما باید یک نتیجه دقیق مورد نظر را شناسایی کند. باید روشن و مشخص باشد. این به تشریح مراحل لازم برای رسیدن به هدف کمک می کند. در زیر نمونه هایی از اهداف خاص است.

افزایش فروش رستوران در طول سال گذشته همیشه هدف قهوه امرسون بوده است. برای اینکه این کار را مشخص کنید، سعی کنید با یک هدف دقیق هفتگی و یا ماهانه کار کنید.

بهبود تعامل اجتماعی رسانه، همانطور که ارایه‌شده توسط زیمرمن، باید یک هدف در حال پیشرفت باشد. یک هدف مشخص را تعیین کنید، از جمله افزایش ۵۰ درصدی در اینستاگرام و توئیتر.

کاهش زباله مواد غذایی یک هدف مهم زیست‌محیطی است. بیش‌ترین مقدار غذای هدر رفته را انتخاب کنید، و مواد غذایی را در پایین یا کمتر از مقدار مصرف خود در رستوران تهیه کنید.

 

قابل‌اندازه‌گیری

اگر معیارها را تعیین کرده باشید، می توانید به راحتی پیشرفت خود را ارزیابی کنید. برای هر هدف باید اندازه گیری کمی یا کیفی انجام دهید. در زیر نمونه هایی از اهداف قابل اندازه گیری هستند.

در سال جاری به میزان ۸۰،۰۰۰ دلار فروش افزایش داشته‌است، ۵۰ درصد افزایش در رسانه‌های اجتماعی و ۲۰ درصد کاهش در زباله غذایی همگی راه‌های کمی برای اندازه‌گیری پیشرفت شما هستند.

یک نمونه از یک هدف کیفی، پرورش خدمات مهمان‌نوازی بیشتر است. شما می‌توانید چندین عامل قابل‌اندازه‌گیری و کیفی را برای اندازه‌گیری این هدف بگنجانید: هر گارسون باید از یک عبارت آغازین برای مشتریان استفاده کند که انرژی بخش باشد، گارسونها باید منوی غذا را خوب بدانند، و هنگام جمع کردن غذا و تمیز کردن میزها، آداب خاصی را استفاده کنند.

 

دستاورد

هدف شما باید کسی باشد که شما و کارکنان تان را هل می‌دهد، اما این کار هنوز واقع گرایانه و قابل‌دستیابی است. در زیر توصیه برای ایجاد اهداف قابل‌دستیابی است.

اگر شما در حال حاضر ۱۵۰۰۰ دلار در هفته تولید کنید، هدف ۳۰،۰۰۰ دلار در هفته اول سال ممکن است غیر واقعی باشد.

به طور کلی، سعی کنید با اهداف افزایشی کوچک شروع کنید تا از غرق شدن جلوگیری کنید.

اهداف قابل دستیابی نیز دستاوردی هستند که می توان با توجه به وضعیت مالی فعلی رستوران خود انجام داد. به عنوان مثال، اگر یکی از اهداف شما برای انجام تعمیرات و یا تعمیرات بزرگ باشد، زیمرمن پیشنهاد می کند انتظار داشته باشید تا درآمد در رستوران شما بالا باشد نه کم.

Rozsas می‌گوید: " اگر من به طور مداوم در شرایط فعلی حضور نداشته باشم ،به اهداف خود دست نیافته ایم." زیمرمن به یاد می‌آورد: " به مالکان رستوران یادآوری می‌شود که در حال حاضر باقی بمانند، به نیازهای رستوران خود فکر کنند، و یک موضع ثابت و فعال در بهبود تجارت خود داشته باشند."

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال