086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

دستورالعمل برای آموزش سرور رستوران

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

صرف‌نظر از اندازه یا سبک رستوران شما، پرسنل ، چهره هر موسسه غذا خوری را نشان می‌دهند. این افراد با مشتریان خود در طی یک بازدید تعامل خواهند داشت و تعاملات مثبت می‌تواند راه درازی در جهت کسب اطمینان از بازگشت سرمایه گذاران داشته باشد. استخدام کارمندان مناسب برای کار از ابتدا همیشه ایده‌آل است، اما معرفی یک برنامه آموزشی ساختاری می‌تواند سود سهام بزرگی برای رستوران شما پرداخت کند. دستورالعمل‌های زیر برای آموزش کارگزار رستوران به ایجاد پرسنل آگاه کمک خواهد کرد و باید به عنوان نقاط آموزشی اصلی برای همه کارکنان باقی بماند.

 

1.آداب معاشرت

این روزها، سرورهای رستوران ملزم به انجام بیش از "خدمت با لبخند" هستند و آداب معاشرت صحیح شامل احترام به مهمانان خانوم ، نشان دادن وضعیت بدنی مناسب و خودداری از خوردن یا نوشیدن در حین پذیرایی از مهمانان است. این نکات خاص در آداب غذا خوردن ما به عنوان یک مقاله مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یک کارگزار ایده‌آل اجتماعی و جذاب و همچنین مودب و قابل دسترس است. با اینکه " آموزش بهترین مهارت‌های اجتماعی ممکن است دشوار باشد، با این وجود، سرورهای شما باید با این وجود تشویق شوند تا مشتریان احساس خوشایندی داشته باشند. مهمان ها به دنبال یک کارمند منتظر با نگرش مثبت، روحیه شاد و تمایل به تطبیق دادن هر گونه درخواست از آغاز غذا تا پایان هستند.

یک سرور استثنایی در خواندن شخصیت مشتریان شما عالی است. گاهی اوقات به این معنی است که قادر به خواندن کامل غذا، موارد خاص و غیره است و گاهی اوقات مهمان ها به دنبال خدمات رمانتیک و دست‌نخورده هستند. این وظیفه سرورها می باشد که این را تشخیص دهد و مطابق آن عمل کند.

به منظور آموزش پیشخدمت، باید به کارمندان جدید فرصت دهید تا تکنیک خود را از طریق استفاده از تمرینات نقش بازی کردن، بازیابی تمرین کنند. با این روش، انواع تعاملات مشترک را می توان در عرض چند دقیقه به دست آورد. علاوه بر این، این روش می‌تواند اعضای جدید پرسنل را با پاسخ‌های درست به شکایات یا مشتریان ناراضی آماده کند.

 

2.ظاهر

یک یونیفرم غیر مرتب می‌تواند به عنوان یک پرچم قرمز برای هر تعداد از مهمانان جدید باشد. حضور لکه‌ها، چروک‌ها و چین نشان‌دهنده بی‌توجهی به ظاهر حرفه‌ای است. اعضای خود را تشویق کنید که در تمام اوقات مراقب لباس‌های سرور خود باشند. هم چنین به داشتن یونیفورم اضافی و تمیز در صورت تعویض لباس نامناسب که نیاز به تغییر دارد کمک می‌کند.

سعی کنید بطور واضح تمام استانداردهای ظاهر و انتظارات را هنگامی که کارمندان جدید کار می‌کنند، تعریف کنید. این شامل یونیفورم، مو، جواهرات، سوراخ کردن صورت و ناخن‌های انگشت نیز می‌شود. این جزئیات کوچک هستند، اما یک تمرکز بزرگ برای هر برنامه آموزشی پیشخدمت هستند. این کار را به عنوان یک اولویت برای بحث در مورد این چیزها در طول آموزش سرور انجام دهید و الزامات کد لباسی را به راحتی در دفترچه راهنمای کارمندان در دسترس قرار دهید.

 

3. آگاهی از منو

به همان اندازه که ظاهر و معاشرت اهمیت دارد، دانش کاری رستوران و خدمات غذایی آن هم مهم است. حتی بیشترین توصیفی از منوها هنوز نیاز به توضیح بیشتری از زمان دارند، و پرسنل شما باید تا حد امکان با منوی غذا آشنا باشند. بهترین پرسنل خدمت باید قادر باشند نه تنها با جزئیات هر یک از موارد منو توضیح دهند، بلکه پیشنهادها خود را ارائه دهند و هر گونه برنامه ویژه روزانه را با راحتی حفظ کنند و به سوالات مشتریان شما پاسخ دهند.

استخدام پرسنل جدید با این دانش مهم ممکن است به عنوان یک کار، دلهره‌آور به نظر برسد. اما می‌تواند در واقع خود را به برخی بازی‌های سرگرم‌کننده و ساده حفظ کردن در حین آموزش در رستوران کمک کند. به عنوان مثال، کارمندان با تجربه تر می‌توانند دیگران را در موارد کلیدی و مواد مربوطه خود امتحان کنند. کارمندان جدید خود را به چالش بکشید و آن‌ها را به خوبی حفظ کنید و در صورتی که به یک سوال مشتری نمی‌توانند پاسخ دهند، اطمینان حاصل کنید که آن‌ها بدانند چه کسی باید به سوال مشتریان پاسخ دهد.

 

4.دانش چیدمان رستوران

رضایت مشتری می‌تواند تا حد زیادی به دو چیز یعنی سلیقه و کارایی بستگی داشته باشد. انجام این کار دشوار است اگر سرورهای شما از سریع‌ترین مسیرها به سمت آشپزخانه بی‌خبر بمانند، علاوه بر سایر قسمتهای مهم رستوران مانند اتاق‌های نگهداری، دستشویی و خروجی اضطراری. در طی آموزش پیشخدمت، باید مسیرهای کلیدی را برای مهم‌ترین بخش‌های ساختمان مشخص کنید. علاوه بر این، کارکنان شما همیشه می‌خواهند از محیط آگاه باشند. این می‌تواند شامل محل یا مکان پر تردد باشد که می‌تواند حاوی یک یا دو نقطه کور برای سرورها باشد که سینی‌های پر از غذا را حمل می‌کنند.

 

۵. دانش چشم‌انداز رستوران

مفهوم و تاریخچه رستوران شما مهم هستند و به طور معمول بخش بزرگی از عملیات روزمره باقی خواهند ماند. دقت کنید که کارکنان تان این را تشخیص دهند و می‌توانند با پس‌زمینه رستوران شما، ویژگی‌های سرشناس یا حتی دستاوردهای تاریخی صحبت کنند. یک برنامه آموزشی موثر سرور هر یک از این جزئیات را پوشش خواهد داد. اگر این مفهوم به اندازه کافی منحصر به فرد باشد که مشتریان جدیدی را به محل شما وارد کند، اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما این توانایی را دارند که به سوالات پاسخ دهند و حتی جزئیات و اطلاعات بیشتری را ارایه دهند.

 

6.آموزش مداوم

بسیاری از این رهنمودها، مانند چیدمان و منوی رستوران شما ممکن است در طول زمان تغییر کند، بنابراین مهم است که از تمام این نکات آموزشی به عنوان بخشی از جلسات آموزشی مداوم برای تمام سرورها استفاده کنید. با اجرای یک برنامه آموزشی در حال پیشرفت، شما این فرصت را برای افزایش بهره‌وری، به روز رسانی سیاست‌های مربوط به مقررات جدید صنعت، و بهبود رضایت شغلی در یک حوزه کاری که اغلب در گردش کارمندان بالا است، دارید. برخی چیزهای ویژه که باید بخشی از دوره‌های طولانی‌مدت را تشکیل دهند عبارتند از:

یادگیری منوی غذا محبوب‌تر، ارزان‌تر، گران‌قیمت و غیره است.

کسب اطلاع از موارد ویژه هفتگی یا روزانه

فروش مهمان ها در اشتها و یا دسرهای مختلف

پیدا کردن تعادل مناسب زیاد و بیش از حد تعامل با مهمان ها در میز آن‌ها

بهبود آگاهی و مهارت‌های چند وظیفه‌ای

مطالعه شخصیت / نگرش‌ها و تعیین دقیقا کدام یک از انواع خدمات

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال