086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

چگونه یک کسب و کار پذیرایی را شروع کنیم

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

کار تدارکات اغلب یک گزینه ایده‌آل، انعطاف‌پذیر برای باز کردن و راه‌اندازی یک رستوران است. کسب و کارها به شما اجازه می‌دهد که آزادی خلاقانه اجرا کردن یک عملیات بدون قید و شرط استاندارد و یا یک برنامه سخت را به شما می‌دهد. علاوه بر این، آن‌ها اغلب به سرمایه شروع کم‌تر و ریسک مالی کم‌تر از یک رستوران کامل نیاز دارند. اگر در نظر دارید یک کسب‌وکار غذا را شروع کنید، بخوانید تا بیشتر در مورد این بخش مواد غذایی اطلاعات کسب کنید.

 

قبل از شروع کسب‌وکار پذیرایی شما

قبل از اینکه شما شروع به خرید تجهیزات یا تهیه یک طرح کسب و کار کنید، مهم است که بدانید چه چیزی یک کسب و کار غذا را منحصر به فرد می کند. در عین حال، کارکردن یک کسب و کار غذا نیاز به ریسک و هزینه های مالی کمتر نسبت به باز کردن یک رستوران دارد و در عین حال به شما آزادی خلاق را ارائه می دهد. بسیاری از صاحبخانه ها می توانند به راحتی یک فضا یا تجهیزات را اجاره کنند، اگر کار شما در سمت کوچک باشد، کارکنان خود را از دست می دهند و غذای خود را برای آشپزی برای شمارش معکوس که قبلا شناخته شده است، کاهش می دهد.

متناوبا، تهیه یک رویداد اغلب شما و غذای شما را در محیط کنترل‌شده تری نسبت به رستوران قرار می‌دهد. زمانی که صاحب رستوران هستید، هر شب غذا را در همان آشپزخانه آماده می‌کنید و در همان اتاق ناهار خوری خدمت می‌کنید. با شغل‌های سرویس‌دهی شده، شما یا در حال آماده‌سازی غذا در یک آشپزخانه اجاره‌ای و یا در سایت هستید. در طی این رویداد، شما و غذا در اختیار فضای محل، امکانات رفاهی، آب و هوا، و کارکنان قرار دارید که ممکن است با آن‌ها کار نکنید.

همچنین مهم است که چه نوع کسب و کاری را که به دنبال کردن آن هستید، در نظر بگیرید:

1.رویداده‌ای شرکتی: کنفرانس‌ها، احزاب کوکتل، جلسات کارکنان

2.اجتماعات اجتماعی: عروسی، جشن‌ها، رویداده‌ای خیریه، جشن تولد

3.استفاده شخصی: پخت غذا در خانه شخصی برای یک گردهمایی کوچک یا شب یا تدارک غذا قبل از زمانی که مشتریان بتوانند به خانه بروند و بعدا گرم کنند.

زمانی که تصمیم گرفتید که یک شرکت تولید کننده برای شما مناسب است، از مراحل زیر برای رسیدن به یک شروع موفق استفاده کنید.

 

1.قرار گرفتن در معرض تجربه

همانند هر گونه سرمایه گذاری در کسب و کار، به یک تجربه خاص برای موفقیت در راه اندازی یک کسب و کار نیاز دارد. قبل از باز کردن کسب و کار خود، برای یک شرکت پذیرایی که قبلا تاسیس شده است کار کنید. در حالی که تحقیق در مورد آنچه شما نیاز دارید و نحوه عملکرد آن مفید است، آن را با تجربه و راهنمایی های کسب شده از طریق یک کارگر مقایسه نکنید.

اگر برای شرکت تولید کننده کار می‌کنید، این کار شدنی نیست، داوطلب برای برنامه‌ریزی وقایع در مقیاس کوچک برای افرادی که ممکن است آن‌ها را بشناسید، داوطلب شوید. میزبان یک مهمانی تعطیلات برای دوستان و خانواده و یا آماده‌سازی یک ناهار کلیسا برای یک جمعیت کوچک است. کار کردن در مقیاس کوچک‌تر ابتدا به شما این امکان را می‌دهد که مشکلات بالقوه را پیدا کرده و ثابت کنید و فیدبک صادقانه از افراد بخشنده به دست آورید.

 

2.یک مفهوم انتخاب کنید

ایجاد یک مفهوم یا موضوع محکم می‌تواند قابلیت کار کردن کسب‌وکار را افزایش دهد. سعی کنید مفهوم خود را بر روی چیزی متمرکز کنید که به آن علاقه دارید و یا، با این حال، در مورد آن احساساتی باشید. اگر همیشه عاشق آماده‌سازی یک صبحانه بزرگ در تعطیلات آخر هفته هستید، آن را تبدیل به یک ایده با موضوع صبحانه کنید که می‌توانید هر زمان از روز آن را ارائه دهید. سایر مفاهیم می‌توانند شامل غذاها، ساندویچ غیررسمی، دسرها،غذاهای آرامش‌بخش، و یا هر ایده‌ای که جهت کسب‌وکار شما را می‌دهد باشد.

زمانی که موضوع را انتخاب می‌کنید، مهم است که به شناخت جمعیتی که در حال خدمت هستید، فکر کنید، چطور می‌خواهید خدمات خود را قیمت‌گذاری کنید، و اگر می‌توانید به تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تم خود دسترسی داشته باشید.

 

ایجاد یک منوی

منوی خود را قبل از اینکه به فضاهای کاری و تجهیزات نگاه کنید، ایجاد کنید. فهمیدن این که چه نوع غذایی برای پخت‌وپز خواهید داشت به این معنی است که شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چه تجهیزاتی، لوازم، و فضا که شما نیاز دارید تا محصولات خود را با موفقیت آماده کنید.

در حالی که مهم است که به موضوع و مفهوم خود پایبند باشید، باید یک منو با قابلیت انعطاف پذیری برای طیف گسترده ای از سلیقه ها، تنظیمات و محدودیت های غذایی داشته باشید. مجموعه ای از پیشنهادات را ایجاد کنید که برای مثال، بدون گلوتن، لبنیات و یا کربوهیدرات کم باشد. و اگر آیتم های منوی شما به ویژه تند باشد، حتما گزینه های کمی تند و یا تند را نیز ارائه دهید.

هنگامی که منوی شما ایجاد می شود، تعیین کنید که چگونه اقلام یا بسته های رویداد خود را قیمت گذاری کنید. مهم است که یک منوی نمونه تهیه شده و قیمت گذاری قبل از ملاقات با مشتریان بالقوه خود، کشف شود.

 

تست کردن منوی شما

سعی کنید مفهوم منو و غذا را در سناریوهای کوچک و بدون فشار آزمایش کنید. جمع کردن دوستان و خانواده با هم، یا پیشنهاد آشپز برای یک گردهمایی کوچک.

حتما از مهمانان خود درخواست کنید که نظرات خود را بیان کنند. شما حتی می‌توانید مداد و کاغذ فراهم کنید تا هر کسی افکار خود را بدون نام بنویسند. هنگامی که با موفقیت به جمعیت خود خدمت کردید و بازخورد دریافت کردید، مهم است که دستور العمل‌های خود را افزایش دهید. با تمرکز بر بهره‌وری، سلیقه و ارائه، آن‌ها را بارها و بارها تکرار کنید.

 

3.یافتن یک فضای کاری مناسب

بسیاری از کشورها قوانین و مقررات خود را برای جلوگیری از استخدام خدمه در خارج از آشپزخانه خانگی خود دارند. اگر این کار را انجام دهید، به احتمال زیاد نیاز به تغییرات زیادی در خانه خود و دریافت تاییدیه توسط مقامات حاکم محلی خواهید داشت. در عوض، بیشتر افراد خدمات پذیرایی با اجاره فضای آشپزخانه و یا پیدا کردن یک ساختمان برای ساختن خود شروع می‌کنند.

اگر شما فقط با کمترین حجم کار خود را شروع کرده یا کار می کنید،گزینه شما اجاره یک فضای آشپزخانه تجاری خواهد بود. این برای کسانی ایده‌آل است که یک یا دو روز در هفته یا فقط چند ساعت در یک زمان کار می‌کنند.

برای عملیات‌های حجم بالا و یا آن‌هایی که به دنبال کسب این کار تمام‌وقت هستند، به جایی احتیاج خواهید داشت که می‌توانید با تجهیزات ذخیره‌سازی و قابل تنظیم بیشتر دسترسی داشته باشید.

و اگر می‌خواهید برای مشتریان احتمالی امتحان کنید و یا کالاهای خود را به مردم بفروشید، شما باید فضا را با یک مغازه جداگانه در جایی اجاره کنید که در آن آشپزی یا پخت شما را انجام دهید.

سفارشی کردن آشپزخانه شما

برای افرادی که به دنبال اجاره یا خرید آشپزخانه خودشان هستند، شما این فرصت را خواهید داشت که فضای خود را سفارشی کنید و یک آشپزخانه بسازید که برای پخت شما مفید باشد. به جای اینکه آن را عمومی نگاه دارید، بر روی چه تجهیزاتی بیشتر برای تهیه آیتم‌های منوی خود مفید خواهد بود تمرکز کنید.

به عنوان مثال، اگر در حال تمرکز بر روی دسرها هستید، شما می‌خواهید آشپزخانه خود را با اجاق‌های اضافی مجهز کنید. و اگر تخصص شما غذای راحتی جنوبی است، باید فریزر بیشتری داشته باشید.

صرف‌نظر از این که چه نوع غذایی تهیه می‌کنید، آشپزخانه پذیرایی باید به خوبی مجهز به مناطق نگهداری گرم و سرد باشد. از آنجا که شما غذا را جلوتر از رویداد خود آماده می‌کنید، ضروری است که به سرعت غذاهای داغ را خنک کنید و یا آن‌ها را در دمای نگه داری ایمن نگه دارید. علاوه بر این، شما به تجهیزات کافی برای نگهداری غذای خود در دمای مناسب در طی حمل و نقل نیاز خواهید داشت.

 

4. ارزیابی مسائل مربوط به مسئولیت پذیری

قبل از اینکه اولین رویداد خود را برآورده کنید، باید برای مجوزهای مناسب درخواست دهید و اطمینان حاصل کنید که آشپزخانه و پرسنل شما به خوبی از اعمال و مقررات ایمنی غذا آگاه هستند. اگر خدمات را ارائه می‌کنید، باید با یک برنامه خدمت ایمن وارد شوید تا مطمئن شوید که کارکنان تان مسئولانه در حال خدمت هستند.

برای مشکلات احتمالی برنامه ریزی کنید

زمانی که در شرایط اضطراری غیر منتظره قرار می‌گیرد، برنامه‌ریزی کمی می‌تواند راه طولانی را طی کند. در مورد موانعی که ممکن است با کسب‌وکار غذایی خود روبرو شوید فکر کنید و با کارکنان کار کنید تا یک برنامه پاسخ ایجاد کنید.

مشکلات بالقوه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

آب و هوای آزاد در یک رویداد در فضای باز.

مهمانان بیشتری از آنچه انتظار داشتید تغذیه می‌کردند.

کمبود پرسنل

دسترسی به قدرت ندارد.

 

5.کارکنان خود را انتخاب کنید

پیدا کردن اعضای مناسب برای کمک به آماده‌سازی و ارائه خدمات می‌تواند یک کار چالش برانگیز باشد. زمانی که کارکنان را انتخاب می‌کنید و آن‌ها را به کسب‌وکار خود معرفی می‌کنید، حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

تصمیم بگیرید که آیا عملیات شما به اندازه کافی بزرگ است تا کارکنان اضافی را استخدام کنید.

با یک آژانس موقتی شروع کنید تا زمانی که بتوانید کسب‌وکار خود را رشد دهید.

ایجاد یک کد لباس و یا ارائه یونیفورم.

پیشنهاد آموزش کافی در خدمت به پروتکل‌ها و امنیت غذایی.

 

6.برنامه بازاریابی و تبلیغات را بسازید.

هنگامی که پایه ای برای کسب و کارتان گذاشته اید، وقت آن است که آن را تبلیغ کنید. با فهمیدن این که مخاطب هدف تان چه کسی است و از آنجا بروید، شروع کنید. این می‌تواند براساس نوع عملیات تدارکاتی که در حال اجرا برنامه‌ریزی می‌کنید مشخص شود. به عنوان مثال، اگر شما به گردهمایی‌های اجتماعی علاقمند هستید، می‌توانید منوی خود را به نمایش گذاشته و برنامه ریزان مراسم تماس را نمایش دهید.

استراتژی‌های بازاریابی دیگر عبارتند از:

یک لوگوی به یاد ماندنی بسازید که تم شما را تجسم کند.

اطلاعات منوی خود و یا اطلاعات قیمت‌گذاری را چاپ کنید تا بتوانید به مشتریان احتمالی کمک کنید.

ایجاد یک وب سایت و حساب‌های وب سایت‌های ارتباط جمعی برای ارتباط با مشتریان.

تشکیل روابط با هماهنگ‌کننده‌های رویداد شرکت و متصدیان محل.

تظاهرات را در نمایشگاه‌های محلی و یا رویداده‌ای خیریه امتحان کنید.

اگر به دنبال خلاقیت برای اداره کسب‌وکار خود هستید، بدون تعهد مالی به کار کردن یک رستوران، تهیه غذا می‌تواند یک گزینه فریبنده باشد. و با برنامه‌ریزی مناسب با استفاده از گام‌های بالا، کسب‌وکار شما شروع خوبی خواهد شد. مهم نیست که چه نوع تدارکاتی برای تهیه غذا تهیه می‌کنید، حتما منوی پخت وپز و مفهوم پویای مشتریان آینده که به آن تعلق خواهند یافت را ایجاد کنید.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال