086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

چگونه هزینه‌های کارگری در رستوران خود را کاهش دهیم

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

هزینه‌های کارگری هزینه اصلی در صنعت رستوران هستند و کاهش این هزینه‌ها می‌تواند یک عمل توازن ظریف باشد. از یک سو، به عنوان یک کسب‌وکار باید هزینه زیادی در رستوران خود خرج کنید و تا جایی که ممکن است هزینه کنید، اما از طرف دیگر، شما باید رستوران خود را به خوبی با کارمندان کارآمد و دارای صلاحیت زنده نگه دارید. پیدا کردن نقاطی که در آن شما می‌توانید هزینه‌های کارگری خود را کاهش دهید، می‌تواند مشکل باشد، اما با استخدام کارکنان مناسب، استفاده درست از آنها، و استفاده از فن‌آوری در رستوران شما می‌توانید تاثیر معنی‌داری بر روی قسمت های  دیگر رستوران خود داشته باشید.

 

چگونه هزینه‌های نیروهای کار در رستوران را محاسبه کنید

به عنوان یک صاحب رستوران، مهم است که سوابق دقیق هزینه‌های کارگری خود را محاسبه کنید. شما می‌توانید براساس اولویت تان هزینه کار خود را براساس سه ماه، ماهانه یا هفتگی تعیین کنید.

برای پیدا کردن هزینه‌های کارگری در رستوران شما برای یک ماه، اول باید یک چارت با تمام کارمندان خود، نرخ پرداختی آن‌ها و تعداد ساعاتی که در یک ماه کار می‌کنند، ایجاد کنید. سپس، به سادگی نرخ ساعتی خود را در ساعات کار برای یافتن هر یک از هزینه‌های نیروی کار یک کارمند، ضرب کنید. اگر کارگران حقوق‌بگیر داشته باشید، حقوق سالانه آن‌ها را بر ۱۲ سال تقسیم کنید تا هزینه کار آن‌ها را در ماه پیدا کنید. همه آن اعداد را با هم جمع کنید تا کل هزینه‌های کارگر را برای یک ماه پیدا کنید.

زمانی که هزینه‌های کار خود را می‌دانید، می‌توانید آن را با سود خود تقسیم کنید و کار خود را به عنوان درصد فروش پیدا کنید. به طور ایده‌آل این درصد باید زیر ۳۰ درصد باشد. اگر این اتفاق بیفتد لزوما به این معنی نیست که نیمی از کارکنان خود را اخراج کنید. با این حال، عوامل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند بر این درصد تاثیر بگذارند، مانند تجارت کند.

در حالی که ردیابی نیروی کار شما به عنوان درصدی در طول زمان مفید است، آن یک نمایش بدون خطا از بهره‌وری کارکنان نیست. برای گرفتن نتیجه ی بهتر از این که کارکنان تان چقدر کارآمد هستند، باید میزان گردش کار، میزان کارایی و استفاده از تکنولوژی را مد نظر قرار دهید.

 

چگونه انگیزه کارکنان خود را حفظ کنید

جابجایی کارمندان یک مساله مهم در صنعت غذا می باشد، تا حدی که به دلیل شرایط کاری ضعیف و یک سیستم مدیریت ناتوان براساس انجمن رستوران ملی، در سال ۲۰۱۶ نرخ گردش دست‌مزد کارکنان در رستوران‌ها بیش از ۷۰ درصد بود.

به عنوان یک صاحب رستوران، تمام گردش مالی کارمندان برای شما هزینه دارد، پس باید هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا کارمندان مناسب را استخدام کنید و سپس کار کنید تا آن‌ها را شاد و با انگیزه نگه دارید. در اینجا چند مورد وجود دارد که می‌تواند به افزایش انگیزه در رستوران شما کمک کند:

 

دست‌مزد کارکنان و مراقبت‌های بهداشتی

تعیین اینکه چه چیزی برای کارمندان خود پرداخت کنید دشوار است، و پاسخ شما بستگی به عوامل مختلفی دارد، مانند شرح شغل، سطح تجربه، موقعیت شما، و آنچه رقبای شما پرداخت می‌کنند. یکی از اولین گام‌هایی که می‌توانید بگذارید استفاده از حقوق متوسط و نرخ ساعتی در شهر، بخش یا منطقه شماست.

شما همچنین باید نیازهای بهداشتی رستوران  و کارکنان خود را در نظر بگیرید. قانون مراقبت مقرون‌به‌صرفه نیازمند این است که رستوران های با بیش از ۵۰ کارمند تمام‌وقت پوشش سلامت و یا جریمه مالیاتی را فراهم کنند. بسیاری از رستوران‌های کوچک تحت این شرایط لازم قرار نمی‌گیرند، اما ارائه خدمات درمانی می‌تواند مشوقی برای کارکنان تمام‌وقت باشد، چرا که مراقبت‌های بهداشتی قابل‌اعتماد می تواند صنعت غذا را دشوار کند.

 

انگیزه کارمند

افزایش دستمزدها و ارائه خدمات درمانی ممکن است برای هر رستورانی مناسب نباشد. ایجاد انگیزه‌ها و رقابت‌ها، گزینه مقرون‌به‌صرفه تری برای انگیزه بخشیدن به کارکنان خود است، زیرا شما به آن‌ها هدفی برای تلاش و رسیدن به آن‌ها پیشنهاد می‌کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید یک جایزه به پیشخدمت خود ارائه دهید که در طی یک ماه بیش‌ترین مقدار ویژه روزانه را به فروش می‌رساند وآنها را تشویق کنید تا مشتریان را ارتقا دهند. برای کارکنان ، پاداش برای ایجاد دستور العمل‌های جدید و یا ایده‌هایی که بهره‌وری آشپزخانه را بهبود می‌بخشد، می‌تواند انگیزه ایجاد کند.

 

چگونه به طور کامل از کارکنان خود استفاده کنید

صرفه جویی در هزینه های کار فقط در مورد بهبود حاشیه سود نیست بلکه در مورد استفاده بیشتر از کارکنان شما است. در اینجا چند چیز است که می توانید برای افزایش بهره وری در رستوران خود انجام دهید:

به طور کامل و منظم پرسنل خود را آموزش دهید:

زمانی که استخدام کارمندان جدید را شروع می‌کنید، آموزش شما باید جامع باشد، منوی خود را پوشش دهد، چیدمان رستوران، آنچه از آن‌ها انتظار می‌رود، و شیوه‌های ایمنی غذا. برای کمک به آموزش، شما هم می‌توانید کتابچه راهنمای کارمندان را تهیه کنید، بنابراین کارمندان شما زمانی که سوال یا نگرانی دارند، چیزی برای ارجاع دارند.

یک راه دیگر برای کاهش هزینه‌های نیروی کار، پرسنل خود را آموزش دهید و به آن‌ها اجازه دهید در صورت لزوم در قسمت های مختلف پر کار کنند. به عنوان مثال، پرسنل صبور خود را آموزش دهید تا وظایف میزبانی را انجام دهند تا زمانی که کارها شلوغ  می شوند می‌توانند آن را پوشش دهند. علاوه بر این، اگر یکی از کارکنان شما بیمار شود و بخواهد برای رفتن به خانه مرخصی بگیرد، نیازی نباشد که فرد دیگری را جای خود بگذارد.

علاوه بر ارائه آموزش‌های جامع، باید کارکنان خود را به کار ببندید و به طور منظم وظایف مهم خود را انجام دهید. حتی کارکنان قدیمی می‌توانند رویه‌های صحیح برخی کارها را فراموش کنند، بنابراین برگزاری دوره‌های آموزشی تضمین می‌کند که همه ی کارکنان، کار خود را درست انجام می‌دهند.

 

چگونگی استفاده از فناوری در رستوران شما

تکنولوژی به ابزاری اساسی در صنعت رستوران  تبدیل شده‌است و به طور فزاینده‌ای در فن‌آوری پیشرفت کرده‌است که می‌تواند به شما کمک کند هزینه‌های کار خود را کاهش دهید. برای مثال، بسیاری از رستوران‌های سریع غذا به جای استفاده از صندوقداران، از کامپیوترهای لمسی استفاده می کنند. علاوه بر این، برخی از رستوران‌های زنجیره‌ای در حال نصب تبلت  بر روی هر میز هستند که نیاز به سرورها را حذف می‌کند. برخی از کارآفرینان حتی در حال توسعه رستوران‌های کاملا خودکار هستند که در آن هر گام از فرآیند توسط کامپیوترها اداره می‌شود.

در حالی که این موارد ممکن است گزینه‌های قابل قبولی برای اغلب رستورانها نباشند، استفاده از تکنولوژی جدید مانند برنامه‌های تحویل غذا و تجهیزات آشپزخانه با تکنولوژی بالا می‌تواند هزینه‌های نیروی کار را در رستوران کاهش دهد.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال