086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

چگونه می توان هزینه های سربار در رستوران خود را کاهش داد

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

رستوران‌ها عملیات پرهزینه دارند و باعث بالا رفتن هزینه ها می شوند.هزینه های سربار به هزینه‌های جاری اشاره دارد که با اداره یک کسب‌وکار مانند اجاره، خدمات رفاهی، تبلیغات و حقوق همراه است. باید توجه داشته باشیم که این هزینه های سربار تنها شامل هزینه‌هایی می‌شود که مستقیما با تولید کالا مرتبط نیستند، بنابراین هزینه مواد اولیه و مواد خام به هزینه‌های سربار تبدیل نمی‌شود.

بسیاری از هزینه‌هایی که به هزینه‌های رستوران شما بستگی دارد،هزینه‌های ثابت هستند، اما اقداماتی وجود دارند که شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌های بالای سر انجام دهید. برداشتن گام‌هایی چون مذاکره با تامین کنندگان و مالکان یا خریدن وسایل جدیدتر و کارآمدتر می‌تواند تاثیر بزرگی بر روی خط پایین شما داشته باشد. با پی‌گیری و جستجوی فرصت‌های صرفه‌جویی در هزینه‌ها، تبلیغات، تجهیزات و قبض‌های مصرفی، شما می‌توانید هزینه‌های رستوران را کم کنید و سود خود را در رستوران خود افزایش دهید.

 

چگونه هزینه سربار را محاسبه کنیم

به طور معمول، هزینه های سربار به صورت ماهانه محاسبه می‌شود، اگرچه شما می‌توانید ،هزینه‌های سربار رستوران خود را هر روز، هفته یا سال محاسبه کنید. زمانی که هزینه‌های بالای سرتان را دارید، می‌توانید مقایسه‌ها را انجام داده و اقدام‌های لازم برای کاهش این تعداد و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را انجام دهید.

برای محاسبه مخارج خود در این ماه، ابتدا باید یک لیست جامع از هزینه‌ها را تهیه کنید. این فهرست باید به گروه‌هایی تقسیم شود که شامل چیزهایی مانند اجاره، مالیات، حقوق، تاسیسات، تجهیزات اداری، تعمیر و نگهداری و تبلیغات می‌شوند. سپس به سادگی تمام هزینه‌های خود را جمع کنید تا هزینه‌های سربار خود را برای ماه پیدا کنید.

هنگامی که شما برای محاسبه هر ماه فقط یک ماه فرصت دارید، می‌توانید از آن برای پیدا کردن سوددهی رستوران خود استفاده کنید. هزینه های سربار رستوران شما یک معیار مفید،به عنوان درصدی از فروش شما می باشد. اگر درصد زیر ۳۵ درصد باشد، نشانه این است که رستوران شما به طور موثر اداره می‌شود، اما اگر بالای ۳۵ درصد است، باید نگاهی به هزینه‌های خود داشته باشید و به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌ها باشید.

صرف‌نظر از سودآوری رستورانتان، پی‌گیری مرتب هزینه‌های سربار رستوران شما مهم است. هزینه‌های زیادی مثل اجاره و حقوق، ثابت هستند و در طول زمان نوسان نمی‌کنند، اما برخی هزینه‌ها مانند قبض‌های مصرفی، تعمیرات و تبلیغات می‌توانند به میزان زیادی در مدت‌زمان کوتاهی تغییر کنند. بنابراین شما باید هزینه‌های سربار خود را هر ماه دنبال کنید تا ببینید کسب‌وکار شما چگونه انجام می‌شود.

 

چگونه هزینه اجاره خود را کاهش دهید

اجاره یکی از بزرگ‌ترین هزینه‌های ماهانه رستوران‌ها است. کاهش دادن در هزینه‌های اجاره دشوار است، اما در اینجا چند چیز وجود دارد که شما می‌توانید انجام دهید:

 

مذاکره مجدد اجاره شما

ماهانه ، با مالک رستوران خود صحبت کنید تا درباره قراردادتان دوباره مذاکره کنید. کسب و کار شما در رستوران یک درآمد ثابت برای مالک آن رستوران است، بنابراین اگر شما برای مدتی طولانی با آن قرارداد ببندید، ممکن است در هزینه های شما برای اجاره رستوران بتواند با شما معامله کند.

 

 

تبلیغات بودجه کم و ایده‌های بازاریابی

فقط یک سرمایه گذاری کوچک در راه حل های تبلیغاتی و بازاریابی می تواند باعث افزایش قابل توجه در فروش رستوران شما شود. علاوه بر این، اگر شما واقعا به دنبال کاهش هزینه‌ها تا حد ممکن هستید، گزینه‌های رایگان بسیاری وجود دارد.

راه های مختلفی برای بازاریابی رستوران شما وجود دارد که می تواند به شما در افزایش آگاهی از برند در هنگام ارتباط با جامعه محلی کمک کند. رویدادهای میزبانی و ساعت خوش، یک گزینه عالی برای آوردن مشتریان است. علاوه بر این، اگر شما به طور مرتب میزبان رویدادها هستید، می‌توانید یک جمع منظم از مشتریان وفادار را جمع کنید و یک جریان ثابت درآمد ایجاد کنید.

 

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

وب سایت‌های ارتباط جمعی تنها برای بزرگسالان و نوجوانان با استفاده از حداقل یک وب سایت ارتباط جمعی در روز نیست، که آن را بهترین ابزار برای رسیدن به مشتریان بالقوه می‌سازد. با سایت‌هایی مانند فیس بوک، تویی‌تر و اینستاگرام می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌های غذای خوش‌مزه خود را ارسال کنید تا مردم را به رستوران خود جذب کنید. علاوه بر این، وب سایت‌های ارتباط جمعی به شما این امکان را می‌دهد که به مشتریان از آیتم‌های منوی جدید، پیشنهادهای ویژه روزانه، و رویداده‌ای آتی در رستوران خود اطلاع دهید.

علاوه بر این، عکسهای مجدد و بارگذاری مجدد به شما اجازه می دهد تا با مشتریان ارتباط برقرار کنید و از آنها قدردانی کنید. علاوه بر این، هنگامی که با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنید، به تمام پیروان و ارتباطات خود پی می برید، به طور بالقوه کسب و کار جدید را به ارمغان می آورید.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال