086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

نکاتی که قبل از خرید یک نرم افزار رستورانی باید بدانید

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

مانند هر کسب و کار دیگری صنعت رستوران داری هم دستخوش تغییرات شده است. نوآوری ها و ابزارهای جدید در حال تغییر راه رستوران ها هستند. هیچ کس نمی تواند تاثیر تکنولوژی را در فرآیند مدیریت رستوران کم اهمیت جلوه دهد. به عنوان مدیر یک رستوران شما باید بدانید از این ابزارها چگونه استفاده کنید. یکی از این ابزارها که برای رستوران ها شناخته شده است نرم افزار رستوران است.
این درست است که در حال حاضر در اکثر رستوران ها از نرم افزار رستورانی استفاده می شود ولی باید دید آیا این نرم افزارها منطبق با آخرین فناوری های روز دنیا هستند یا نه.
مدیران باید بدانند که  یک نرم افزار رستورانی چه عملکردی می تواند داشته باشد. در واقع ویژگی هایی که در یک نرم افزار رستوران گنجانده شده است می تواند تا حد زیادی به صورت سیستمی مدیریت رستوران را بر عهده بگیرد. عوامل زیادی وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری، در خرید در نظر گرفته شود.
در اینجا ما لیستی کامل از نیازهای شما را مطرح می کنیم که قبل از مکانیزه کردن یک رستوران باید بدانید:
 
فناوری مورد استفاده در طراحی نرم افزار
اولین و مهم ترین سوالی که باید بپرسید این است که نرم افزاری که خرید می کنید از چه تکنولوژی استفاده کرده است. زبان های برنامه نویسی در حال پیشرفت هستند؛ دلیل اهمیت این موضوع به این خاطر است که ارتقا یک نرم افزار رستورانی مستقیما به متدهایی بستگی دارد که نرم افزار با آن برنامه نویسی شده است.
 
دسترسی و امنیت صندوق
صندوق یک رستوران از حساسیت بالایی برخوردار است. بنابراین باید از امنیت صندوق رستوران اطمینان داشت. عملکرد کاربران باید قابل رصد باشد و تمام عملیات انجام شده از قبیل ثبت فاکتور، ویرایش یا حذف یک فاکتور با جزییات در سیستم ثبت شود تا از طریق مدیر رستوران قابل پیگیری باشد.
در سیستم فروش یک رستوران گاهی تصمیم بر این است که برای کاربران محدودیت هایی در نظر گرفته شود تا به تمام اطلاعات دسترسی نداشته باشند. تفاوتی که نرم افزارهای رستورانی مدرن دارند این است که مدیریت می تواند هر نوع دسترسی که تمایل داشت به صورت دلخواه تعریف نماید و مدلی بصورت پیش فرض وجود ندارد. دانستن این نکات می تواند این اطمینان را حاصل کند که شما بتوانید برای سیستم صندوق خود تصمیم گیری نمایید.
 
نرم افزار حسابداری رستوران
مورد دیگری که در درجه اهمیت قرار دارد این است که چه انتظاراتی از یک نرم افزار حسابداری رستورانی دارید؟
صدور یک فیش یا یک سند حسابداری به تنهایی می تواند کارگشا باشد؟ بدیهی است که کنترل گردش مالی یک رستوران به عوامل بیشتری مرتبط است. ثبت اسناد حسابداری، حقوق و دستمزد کارکنان، سال مالی و ... همه جز جدا نشدنی از نیازهای یک رستوران است.
 
امکانات نرم افزار تبلت
در رستوران هایی که ثبت سفارش از طریق تبلت انجام می شود باید به نکات مهمی توجه شود. معمولا برای رستوران هایی که از تبلت سفارش گیری استفاده می کنند سرعت در سرویس دهی اهمیت بالایی دارد. گاهی ممکن است شرایطی رخ دهد که به دلیل مشکلات یا نوسانات برقی ارتباط از حالت آنلاین خارج شود در این شرایط تکلیف چیست؟
در نرم افزارهای قدیمی مشکل به این شکل باقی می ماند و ثبت سفارش متوقف می شد ولی در نرم افزارهای جدید امکان ثبت سفارش به صورت آفلاین نیز در نظر گرفته شده تا این مشکل برطرف شود. همینطور تمام مراحل از ثبت سفارش، ارسال به آشپزخانه، تغییرات فاکتور و زمان رزرو هر میز می بایست قابل رصد باشد.
 
مدیریت از راه دور  
حضور فیزیکی در محل یک رستوران بصورت دایمی امری غیر ممکن است در صورتی که یک رستوران به یک نظارت همیشگی  نیاز دارد. برای این کار وجود یک اپلیکیشن مدیریت رستوران می تواند کارگشا باشد. میزان فروش روزانه، زمان بستن صندوق، فاکتورهای حذف شده یا ویرایش شده و .... از طریق اپلیکیشن قابل کنترل است و مدیریت از راه دور را امکان پذیر می نماید.
 
پشتیبانی و آموزش نرم افزار
یک نرم افزار رستورانی را در صورتی می توان کامل و جامع دانست که پشتیبانی پاسخگو داشته باشد. بدلیل موارد متعددی که در رستوران پیش می آید و عدم آشنایی کاربران با سیستم رستورانی و مالی همواره مشکلات اجتناب ناپذیرند بنابراین یک پشتیبانی پاسخگو می تواند به یک نرم افزار اعتبار ببخشد. توجه کنید گاهی انتخاب یک نرم افزار رستورانی می تواند عامل اصلی رشد رستوران شما باشد.
 
بهبود سرویس دهی به مشتری
وقتی شما از یک نرم افزار رستوران استفاده می کنید عملیات رستوران شما با سرعت انجام می شود  و مشتری یک تجربه ی جذاب خواهد داشت.  سهولت در سفارش، رزرو راحت میز، سرعت دریافت خدمات، نظم در نوبت دهی همه امکاناتی است که مشتری می تواند از آن بهره مند شود.
 
شناسایی رفتار مشتری
با استفاده از نرم افزار رستوران و بررسی رفتار مشتریان، می توان آن ها  را دسته بندی کرد و برای او برنامه ریزی نمود. مشتریان چقدر هزینه می کنند، چه کالایی را بیشتر می خرند، چه روزهایی بیشتر به رستوران مراجعه می کنند و ...  با این آشنایی می توانید کمپین های بازاریابی خود را طراحی کنید و برای مشتریان خود برنامه ریزی نمایید.
 
گزارشات مدیریتی
دریافت گزارشات و تحلیل آن ها، یکی از بخش های زمان گیر و پیچیده ای است که مدیر رستوران باید انجام دهد. مدیر نیاز دارد از عملکرد خود از طریق گزارشات مختلف اطلاع پیدا کند. چه چیزی در رستوران به فروش می رسد و چه چیزی تغییر می کند؟ این فاکتورها در هر رستورانی متفاوت است بنابراین گزارشات باید بصورت اختصاصی موجود باشد. در نرم افزارهای جدید قابلیتی به نام گزارش سازی وجود دارد که از طریق آن مدیریت می تواند بر اساس درخواست های خود هر نوع گزارشی را از سیستم با خروجی دلخواه استخراج نماید.
 
نتیجه گیری:
به طور کلی عوامل متعددی وجود دارد که در انتخاب باید مد نظر گرفته شود، بنابراین در زمان انتخاب باید ابتدا از نیازهای رستوران خود مطلع باشید و بر اساس آن تصمیم گیری نمایید. برای این کار از می توانید از مشاورین فعال در این حوزه کمک بگیرید.

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال