086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

روش های جالب جذب مشتری | قسمت اول

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

روش های جذب مشنری در رستوران ها

برای جذب مشتری در هر کسب و کاری راه هایی وجود دارد که برخی از آن ها علاوه بر ساده بودن بسیار جالب است. کسب و کار بدون مشتری معنایی ندارد. پس می توان جذب مشتری را مهم ترین هدف هر کسب و کاری دانست.

 

تجربه نشان می دهد علت شکست کسب و کارهای کوچک این نیست که مشتریان علاقه ای به صرف غذا در رستوران های کوچک یا تازه تاسیس ندارند بلکه به این دلیل است که مشتریان شناخت درستی از آنها ندارند.

برای کسب و کارهای کوچک مشکل ترین کار بازاریابی و تبلیغات است در این مقاله به روشهای ساده و ارزان و در عین حال جالب جهت فروش بیشتر می پردازیم: اگر شما هم با این چالش مواجه هستید یا دنبال راهکاری برای فروش بیشتر هستید این مقاله را از دست ندهید.

 

اولین سوالی که با آن مواجه می شویم این است:

 

راه درست تبلیغات چیست و چگونه می توان در رقابت پیروز بود؟

 

اولین مانع جدی برای تبلیغات هزینه است. بسیاری از روش های تبلیغاتی که برای مخاطب جذاب است مانند رادیو و تلویزیون یا مجلات بدلیل هزینه ی بالا نمی تواند گزینه ی مناسبی برای تمام کسب و کارها باشد.

 

همیشه رستوران های بزرگ که سرمایه های بزرگی دارند با حضور در رسانه و تصاحب بیلبوردهای خیابانی برنده می شوند ولی تکلیف کسب و کارهای دیگر چیست؟

 

تفاوت کارآفرینان با دیگر افراد جامعه در این است که آن ها از شیو های عمومی تبلیغات، که همه مردم میشناسند چشم پوشی می کنند و روش های جدید و در عین حال ارزان را جایگزین می نمایند.

 

تبلیغات کلامی:

 

شاید هنوز هم بتوان تبلیغات کلامی را در جذب مخاطب بسیار موفق دانست. بسیاری از مخاطبان به محصولاتی که در تلویزیونی یا ... می بینند نظر خوشی ندارند چون این تبلیغات با پرداخت هزینه انجام می شود و معیار کیفیت نیست ولی کافیست یکی از دوستان از کیفیت و طعم غذای یک رستوران تعریف کند؛ به سرعت آن را می پذیرند و بزودی در جمع مشتریان رستوران مذکور قرار می گیرند.

 

بنابراین مشتری راضی یکی از موثر ترین شیوه های تبلیغاتی برای یک رستوران است.

 

مشتریان راضی به سرعت به مشتریان وفادار  تبدیل می شوند و می توانند تعداد زیادی از افراد را به رستوران شما دعوت کنند.

 

در دنیا بسیاری از رستوران ها فقط با این شیوه تبلیغاتی فعالیت می کنند و جز موفق ترین ها هستند.

 

راه های ساده ای وجود دارد که به آن می پردازیم:

 

در بالا گفتیم یکی از راه های تبلیغاتی موثر داشتن یک مشتری راضی است؛ اولین قدم برای داشتن مشتری راضی ارایه خدماتی بی نقص است. از کیفیت مواد اولیه گرفته تا طعم غذا، نوع سرویس دهی و قیمت.

 

اگر برای مشتری ارزش قایل باشید می توانید خود را در تبلیغات برنده بدانید.

 

هدف مشتری از حضور در یک رستوران صرف غذاست پس اگر این غذا مطلوب باشد مشتری حس خوبی خواهد داشت.

 

بسیاری از رستوران ها کیفیت غذا و رضایت مشتری را رها کرده و با شیوه های پرهزینه به دنبال برند سازی هستند باید بگویم این تفکر محکوم به شکست است؛ به عنوان یک مدیر موفق بر روی کار خود تمرکز کنید، خواهید دید بزودی به یک برند بزرگ و بدون رقیب تبدیل خواهید شد.

 

پاداش برای مشتریان:

 

تشکر از مشتری همیشه جواب می دهد. مشتریان پولی را که به سختی فراهم کرده اند تقدیم شما می کنند بنابراین شایسته قدردانی هستند.

 

گاهی لازم است برای اینکه مشتریان برای شما تبلیغات کنند انگیزه های لازم را برای آن ها فراهم آورید .

 

این انگیزه ها می تواند طرح های تشویقی یا تخفیفات باشد. لازمه ی این کار داشتن اطلاعات لازم از مشتریان است که براحتی از طریق باشگاه مشتریان نرم افزار رستورانی شما قابل دسترسی است.

 

یک برنامه پاداشی در نظر بگیرد تا مشتری با هر بار خرید بتواند تخفیف بیشتری دریافت کند بعد از مدت کوتاهی از نتایج آن حیرت می کنید.

 

روش کار بسیار ساده است گزارشی از مشتریان خود را تهیه کنید؛ می توانید برای مشتریان سه سطح برنز، نقره و طلا در نظر بگیرید و مشتریان را دسته بندی کنید و تخفیفات را بر این اساس دسته بندی کنید بزودی تغییرات را در کسب و کار خود مشاهده می کنید.

 

کلمه ای جادویی  به اسم رایگان:

 

همه مردم کلمه رایگان را دست دارند.

 

این روش برای رستوران های تازه تاسیس کاربرد زیادی دارد. حتما با این تابلو مواجه شده اید پیتزا + نوشیدنی رایگان.

 

یا گاهی حتی رستوران بزرگ نمونه ای از غذاهای جدید خود را بصورت رایگان برای تست و نظرسنجی در اختیار مشتریان قرار می دهند.

 

افتتاح یک رستوران جدید می تواند با این شعار همراه باشد به مناسبت افتتاحیه تا یک هفته غذای رایگان ارایه می گردد.

 

بهتر است زمان بندی را مشخص کنید تا مشتریان بدانند این روند در یک بازه زمانی خاص انجام می شود و بعد از آن هزینه دریافت می گردد.

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال