086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

راهکارهای قیمت گذاری

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

در صنعت غذایی فرآیند قیمت گذاری متناسب با نوع خدمات ارایه شده به مشتری تعیین می گردد. هدف در هر فعالیتی کسب درآمد و سودآوری است. البته برای رسیدن به یک موقعیت مطلوب و برتری بر رقبا یک برنامه ریزی صحیح می تواند موثر باشد.
 
با توجه به ورود سرمایه های بزرگ در صنعت رستوران داری به نظر می رسد فعالیت در این حوزه به سادگی گذشته نخواهد بود.
 
برای اینکه کالای ارایه شده قیمتی متناسب با بازار داشته باشد باید برخی از موارد را باید بررسی کرد:
 
قیمت یک کالا در چه بازه ای از زمان تعیین شود؟
 
کاهش قیمت منجر به جذب مشتریان بیشتر و سوددهی می شود یا خیر؟
 
واکنش بازار نسبت به نحوه ی قیمت گذاری چیست؟
 
مهم ترین اصل در قیمت گذاری سیاست های یک بنگاه اقتصادی است؛ برخی اعتقاد دارند ارزش خدماتی که ارایه می دهند به مراتب بیشتر از سایر رقباست و بازار هدفی که برای خود ترسیم می کنند این ارزش را درک می کنند؛ بنابراین اعتقادی به رقابت در قیمت گذاری ندارند.
 
بسیاری از سازمان ها به جای کاهش قیمت، به صورت دوره ای تخفیف را جایگزین می کنند.
 
برای اینکه مشتریان شما ارزش خدمات شما را درک کنند در ابتدا خود سازمان باید درک درستی از فعالیت خود داشته باشد. اگر یک سازمان اطمینان دارد بهترین ها را ارایه می دهد و به نیازهای مشتریان خود پاسخ مناسبی می دهد نباید نگران از دست دادن مشتری باشد.
 
مشتریان ارزش خدمات خوب را درک خواهند کرد و بر اساس قیمت تصمیم گیری نخواهند کرد.
 
بهتر است بعد از قیمت گذاری از طریق نرم افزار رستورانی یک گزارش درست از بازخورد مشتریان خود دریافت کنید و بررسی کنید از زمان تعیین قیمت های جدید میزان فروش چه روندی را طی کرده است.
 
در روند قیمت گذاری کارکنان یک سازمان اگر آموزش های لازم را دریافت کنند می توانند نقش بسیار موثری برای ایجاد رضایت در مشتریان داشته باشند.
 
زمان ارایه سفارش مشتری یک اشاره کوتاه به کیفیت مواد استفاده شده می تواند بازتاب خوبی داشته باشد تا مشتری علاوه بر احساسی که خود موقع صرف غذا دریافت می کند به صورت شنیداری نیز متوجه این موضوع باشد.
 
گاهی کاهش قیمت منجر به سودآوری بیشتر می شود و گاهی نه؛ در برخی مواقع کاهش قیمت ممکن است این حس را القا کند که کیفیت محصولات متناسب نیست و نتیجه ی مطلوبی از این تصمیم حاصل نگردد.
 
گاهی برخی از بنگاه ها برای جذب مخاطب ابتدا خدمات خود را به قیمت پایین ارایه می دهند؛ این مدل قیمت گذاری تا زمان دستیابی به سهمی از بازار مناسب است و بعد از گذر از این دوره بصورت مرحله ای قیمت ها می تواند در جایگاه درست ارایه شود.
 
برخی از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که برای جذب مخاطبین ارایه چند محصول کنار هم نتیجه ای فوق العاده ای به همراه دارد در این مدل مشتری در صورتی که محصولات را تک تک سفارش دهد باید هزینه بیشتری پرداخت کند این پیشنهادات توسط کارکنان باید ارایه شود.
 
حتما شما هم با تخفیف بر اساس تعداد مواجه شده اید این یک روش وسوسه انگیز است چون مشتری در ازای خرید تعداد بیشتر تخفیف بیشتری دریافت خواهد کرد.
 
اینکه یک سازمان از چه نوع مدلی در قیمت گذاری استفاده می کند باید بر اساس افزایش سود بیشتر انجام شود؛ بنابراین یک راهکار کلی برای تمام بنگاه ها مناسب نیست.

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال