086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

چرا برخی از رستوران ها همیشه برنده اند؟

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

يکي از صنايع فعال در جهان صنعت رستوران داري است که در سالهاي اخير با رشد چشمگيري مواجه بوده است. آمار نشان مي دهد که رستوران هاي زنجيره اي مدام در حال گسترش هستند و سرمايه گذاري در اين حوزه مورد توجه سرمايه گذاران واقع شده است. افتتاح رستوران هاي کوچک محلي، يک تصميم هوشمندانه است؛ چون در حال حاضر رستوران فضايي براي صرف غذا و گفتگو پيرامون مسائل روزمره است. قيمت صرف غذا در يک رستوران محلي، به مراتب پايين تر از رستوران هاي بزرگ است.
 
بهترين ايده براي جذب مشتري در اين رستوران ها، ايجاد يک محيط صميمي و دوستانه است. نوع چيدمان و نحوه ي نورپردازي مي تواند به مشتريان احساس خوبي را القا نمايد. براي موفقيت، بايد بتوانيد در بازار رقابت، منحصر به فرد باشيد.
 
غذاي خوب!
 
قيمت مناسب نبايد باعث کاهش کيفيت شود. غذاي خوب مي تواند مشتريان زيادي را براي شما جذب کند. اگر آنها خدمات مناسب دريافت کنند به شما وفادار مي مانند. در حال حاضر، مساله اين است که چگونه کيفيت را بدون افزايش نرخ حفظ کنيم؟
 
ابتدا شما بايد امور مالي رستوران  را به درستي مديريت کنيد. با تامين کنندگان معتبر کار کنيد؛ کيفيت مواد اوليه را بررسي و در صورت نداشتن استانداردهاي لازم مرجوع کنيد. همچنين به جاي خريد انبوه، سبزيجات و ... را بصورت روزانه خريداري کنيد و با پخت و پز با اقلام تازه، تفاوت ايجاد کنيد. يک شعار رقابتي داشته باشيد؛ به طور مثال قيمت پايين و غذاي تازه...
 
نمايش غذا
 
اگر کالاي جديدي را به منوي خود اضافه مي کنيد با قرار دادن آن در ديد مشتري سعي کنيد نظرها را جلب کنيد.
 
به طور مثال يک بشقاب سالاد که ديزاين جذابي دارد مي تواند براي شروع مناسب باشد. اين روش به خصوص براي سالادها که سود مناسبي هم براي رستوران ها دارد مي تواند ايده ي مناسبي باشد.
 
تفاوت در طراحي
 
براي لحظاتي از ديد مشتري به ظرف غذا نگاه کنيد؛ يک بشقاب سفيد ساده که با قطره هاي سس گوجه فرنگي و چند برگ سبزي تزيين شده است چه جذابيتي مي تواند داشته باشد.
 
نگاهي به صنايع دستي ايراني بيندازيد و بشقاب هاي جذاب، با طرح ها و رنگ هاي زيبا را انتخاب کنيد. مي توانيد حتي مي توانيد از المان هاي سنتي و اصيل ايراني در طراحي و دکوراسيون استفاده کنيد. تا زماني که رستوران شما مکاني فوق العاده براي مشتري نباشد، نمي توانيد انتظار اتفاق خاصي را داشته باشيد. مي توانيد يک تم را انتخاب و براساس آن برنامه ريزي کنيد؛ به طور مثال  در حال حاضر استفاده از المان هايي که اشاره به پيشينه ي تاريخي دارد  مورد توجه طراحان است.
 
شايد گاهي لازم باشد مشتريان را به گذشته برگردانيد و خاطرات خوش و برنامه ها و موسيقي هاي دوران گذشته را براي آن ها تداعي کنيد.
 
محل رستوران
 
گاهي اشتباه در انتخاب محل رستوران مي تواند قابل جبران نباشد. افتتاح رستوران، در يک محل کم تردد ممکن است با هزينه ي پايين تري قابل انجام باشد ولي شما را در شرايطي قرار مي دهد که مجبوريد مدت ها منتظر مشتري بمانيد.
 
حتي اگر بهترين غذا را ارايه دهيد ممکن است مشتريان از وجود شما بي اطلاع باشند، اگر در يک مکان دور افتاده قرار داشته باشيد. قبل از راه اندازي محدوده را از لحاظ جمعيت شناسي بررسي کنيد. سن، جنسيت يا حتي موقعيت اجتماعي ساکنان يک محله مي تواند در سياست گذاري هاي شما نقش مهمي داشته باشد.
 
نقطه فروش
 
حقوق و دستمزد، خريد مواد اوليه، اجاره ملک و هزينه هاي جاري و ... هزينه هاي يک رستوران است که با يک نرم افزار رستوراني براحتي قابل محاسبه مي باشد. لازم است يک نقطه ي فروش تعيين نماييد به طور مثال در صورتي که روزانه مبلغ a تومان فروش داشته باشيد در شرايط سود قرار مي گيريد. اين محاسبات در قيمت گذاري کالاها نيز مي تواند موثر باشد.
 
تجربه جديد
 
يک منوي خلاق، نوع بسته بندي جديد، مي تواند تجربه اي جديد به مشتريان دهد. اين روزها مردم دوست دارند تجربه هاي جديد داشته باشند؛ تنوع غذايي در ايران بسيار گسترده است ولي چيزي که در اکثر رستوران ها وجود دارد يک منوي تکراري است. غذاهاي جديد و اصيل ايراني مي تواند به منوي شما روح تازه اي ببخشد و عامل تمايز شما باشد.
 
کار گروهي
 
هرگز در مورد انتخاب بهترين افراد براي رستوران خود، مصالحه نداشته باشيد، زيرا کارکنان مي توانند يک عامل براي موفقيت يا شکست رستوران باشند.
 
فناوري براي بهينه سازي
 
هنگامي که همه نکات ذکر شده در بالا به انجام رسيد، نياز داريد با استفاده از فناوري مناسب در رستوران يک برنامه مديريتي تنظيم کنيد. يک نرم افزار رستوران مي تواند شما را در دريافت گزارشات مديريتي و کنترل عملکرد کارکنان همراهي نمايد.
 
نتيجه گيري:
 
رستوران هاي زيادي در دنيا هستند که با قيمت مناسب يک تجربه ي غذايي خوب به مشتري مي دهند مي توانيد با بررسي هاي دقيق و خلاقيت شما هم در زمره ي رستوران هاي موفق قرار بگيريد.

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال