086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

مزایای سلامتی چای سبز

اخبار و رویداد های شیدپخت

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

کاشت چای قرن هاست که در کشورهند و چین شروع شده است. امروزه چای یکی از نوشیدنی های پر مصرف جهان است. صدها میلیون نفر مردم چای می نوشند ، و مطالعات نشان می دهد که به ویژه چای سبز مزایای سلامتی بسیاری دارد.
انواع چای
3 نوع چای اصلی وجود دارد: سبز ، سیاه و مشکی . چای سبز از برگهای غیرمرتبط تهیه می شود و طبق گزارش ها حاوی بالاترین غلظت آنتی اکسیدان های قدرتمند به نام پلی فنول است. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند ، این مواد به ترکیبات بدن آسیب می رسانند و سلول ها را تغییر می دهند ، به DNA آسیب می رسانند و حتی باعث مرگ سلول می شوند. آنتی اکسیدان ها ، مانند پلی فنول های موجود در چای سبز ، می توانند رادیکال های آزاد را خنثی کنند و ممکن است باعث جلوگیری یا آسیب برخی از آسیب های ایجاد شده ناشی از آنها شوند.
چه فایده ای برای سلامتی چای سبز دارد
در طب سنتی چینی و هندی ، پزشکان از چای سبز به عنوان یک محرک ، یک داروی ادرارآور (برای کمک به خلاص شدن بدن از مایعات اضافی) ، قابض (برای کنترل خونریزی و کمک به بهبود زخم ها) و برای بهبود سلامت قلب استفاده می کردند. از دیگر کاربردهای سنتی چای سبز می توان به درمان گاز معده ، تنظیم دمای بدن ، قند خون ، ترویج هضم و بهبود روندهای روانی اشاره کرد.
چای سبز به طور گسترده در افراد ، حیوانات و آزمایشهای آزمایشگاهی مورد مطالعه قرار گرفته است. نتایج حاصل از این مطالعات نشان می دهد که چای سبز ممکن است به درمان شرایط بهداشتی زیر کمک کند:
آترواسکلروز
کلسترول بالا
سرطان (مثانه ، پستان ، تخمدان ، کولورکتال ، مری ، ریه ، پانکراس ، پروستات ، پوست و معده)
بیماری التهابی روده (IBD)
دیابت
بیماری کبد
کاهش وزن
چای برای نوشیدن
همانطور که محققان در مورد خواص طبیعی چای سبز در حال بررسی هستند ، پاسخهای زیادی به این سوال وجود دارد. موارد زیر فقط چند نمونه از مطالعات اخیر مربوط به نوشیدن چای سبز است:
مجله "گیاهان برای سلامتی" با استناد به گزارشی ژاپنی مبنی بر اینکه مردانی که روزانه ده فنجان چای سبز می نوشند ، سه سال بیشتر از مردانی که روزانه کمتر از سه فنجان می نوشند ، بدون سرطان باقی می ماند (تقریباً 240 تا 320 میلی گرم پلی فنول در سه فنجان چای سبز وجود دارد). 
مطالعه ای که توسط دانشگاه Reserve Cleveland انجام شده است می توان نتیجه گرفت که نوشیدن چهار یا بیشتر فنجان چای سبز در روز می تواند به جلوگیری از آرتریت روماتوئید یا کاهش علائم در افرادی که از قبل به این بیماری مبتلا هستند کمک می کند.
دانشمندان ژاپنی در موسسه تحقیقات سرطان سیتاما کشف کردند که تعداد مکررعود  درسرطان پستان برای زنانی که سابقه نوشیدن روزانه پنج فنجان یا بیشتر چای سبز دارند کمتر است و این بیماری با سرعت کمتری گسترش می یابد.
 
دانشگاه کالیفرنیا با مطالعه در مورد خصوصیات پیشگیری از سرطان چای سبز نتیجه گرفت که احتمالاً با نوشیدن فقط دو فنجان در روز می توانید به سطح مطلوب پلی فنول ها برسید.
 
چگونه می توانید از این ادعاهای متناقض استفاده کنید؟ با توجه به همه شواهد ، مطمئناً می توان روزانه چهار تا پنج فنجان چای سبز را نوش جان كرد. اگر یک طرفدار واقعی چای هستید ، به هر حال ، بیشتر بنوشید. اما این که آیا مزایای سلامتی دیگری را به دست خواهید آورد یا خیر ، باید با تحقیقات بیشتر مشخص شود.
 
طرز تهیه یک لیوان چای سبز
درست کردن یک فنجان چای سبز فرایندی دشوار دارد. اگر به درستی از آنها استفاده نشود ، همان پلی فنول هایی که فواید سلامتی دارند ، می توانند طعم و عطر آن را خراب کند. بسیار مهم است که چای سبز را زیاد نپزید. اگرچه بهتر است دستورالعمل های سازنده را برای هر نوع چای سبز دنبال کنید ، در اینجا چند دستورالعمل کلی ذکر شده است:
در هر فنجان از یک کیسه چای یا 2 تا 4 گرم چای استفاده کنید.
یک کتری را با آب سرد پر کنید و به جوش بیاورید.
بعد از جدا کردن یا خاموش کردن کتری ، بگذارید تا 3 دقیقه آب بماند.
آب گرم شده را روی کیسه یا چای بریزید و بگذارید تا 3 دقیقه دم بکشد. در صورت استفاده از کیسه چای ، کیسه را جدا کنید.
بگذارید چای برای مدت سه دقیقه دیگر خنک شود.
 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال