086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

7 نکته در مورد نحوه تحول در مدیر رستوران با موفقیت

راهنمای راه اندازی و مدیریت رستوران و فست فود

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

  1. تبدیل شدن به یک رهبر، نه یک رئیس یا دوست

 

داشتن یک رئیس

 

برخی در مورد نقش مدیریت رستوران احساس نگرانی می کنند، به خصوص اگر احساس ناامنی در مورد رهبر تعیین شده ای دارند. آنها اغلب به دنبال انطباق کامل با کارکنان خود می گردند تا به آنها اطمینان بدهند "آنها رئیس هستند!" خیلی زود آنها یاد می گیرند که انطباق همان تعهد نیست و به احتمال زیاد با ناامیدی و شکست مواجه می شود.

 

در حالیکه رئیس تقریبا به طور کامل بر موقعیت خود از قدرت متکی است تا کارکنان خود را کنترل و کارها انجام شود. در حالیکه "رئیس" انگیزه را از بین می برد، نوآوری را خنثی می کند و حالت منفی را برای نفوذ به یک تیم ایجاد می کند.

 

کارکنان شما کمترین کار را انجام می دهند نه بیشتر، زیرا آنها مضطرب بودن "گفت" آنچه انجام می دهند. آنها احساس قدرت نمی کنند بنابراین هیچ رضایت شغلی وجود ندارد. بدون رضایت شغلی، کارکنان شما تعهد ندارند و سطح خدمات مشتریان شما کاهش خواهد یافت.

 

بودن یک دوست

 

اگر از درون شما ارتقا کنید، خطر دوست داشتن را برای کارکنانی که قبلا با آنها کار کرده اید بوجود می آید. در حالیکه دوست داشتن باعث افزایش پنهانی استثنا قائل شدن برای کسی می شود. تلاش برای دوست داشتن، هر گونه عینیتی را که در هنگام تصمیم گیری یا حل مسائل مورد نیاز است، بیرون می برد. کارکنان شما در هر نقطه ای از زمان اشتباه خواهند گرفت و تعجب خواهند کرد که کلاه را چی کسی پوشیده(رئیس یا دوست)؟. خطر این است که شما ممکن است خود را در موقعیتی قرار دهید که باید انتخاب کنید، یک رئیس یا یک دوست را از دست بدهید.

 

چالش برای انتقال شما به یک مدیر رستوران، این است که احساس قوی تعهد بین کارکنان خود را تقویت کنید. این به معنای ایجاد دوستی فردی نیست؛ این یعنی بوجود آمدن تیم است.

 

2. یک چشم انداز و ارزش مشترک ایجاد کنید

وقتی که جلوی جایگاه و پشت جایگاه ارتباط برقرار نمی شود، مشکلات زیادی بوجود می آیند. این یک فرهنگ ایجاد می کند از "این کار من نیست!" و کسانی که رنج می برند، مشتریان هستند.

 

نقش شما این است که همه را با هم متحد کنید و یک محیط تیمی ایجاد کنید. این بدان معنی است که یک چشم انداز مشترک برای رستوران و مجموعه ای از ارزش ها به اشتراک گذاشته شود.

 

تنها راه برای کار کردن درست این است که کارکنان خود را درگیر کنید. از آنها نظرشان را بپرسید، افکار و احساسات کارکنان را در مورد چگونگی اینکه از تماشای رستوران لذت می برند. با هم یک چشم انداز و ارزش های مشترک ایجاد کنیم.

 

برای ایجاد یک موفقیت یک چشم انداز فقط کافی نیست شما همچنین باید آن را چاپ کنید که در آن مردم هر روز آن را ببینید و باید در جلسات تیم خود تمرکز ذاشته باشند.

 

3. اطمینان حاصل کنید که سیستم ها و فرآیندهای شما موثر هستند

یک رستوران با عملکرد خوب تنها به عنوان سیستم و فرآیندهای شما مناسب است. به عنوان مثال مک دونالد را ببینید آنها سیستم ها و فرایندهای خود را کامل کرده اند تا زمانی که شما یک برگر و سرخ را سفارش دهید، آن همواره در هر زمان و هر کجا که در جهان می روید، سازگار است.

 

این نقش شما به عنوان یک مدیر رستوران برای اطمینان از کارکرد سیستم و فرایندهای شماست. از تیم خود بپرسید که کدام مانع وجود دارد، بگذارید آنها با ایده های بهبود روبرو شوند و برنامه ای برای اصلاح آنها بسازند.

 

اگر کارکنان خوب را برای اجرای سیستم های ضعیف و فرایندها قرار دهید، شما آنها را برای شکست دادن تنظیم میکنید. چرا؟ از آنجا که شما کارکنان خود را تنها به عنوان شکست می بینید، نه نقص در سیستم و پردازش خود. این می تواند برای تیم شما مضر باشد و در نهایت منجر به رفتن کارکنان خوب شما شود.

 

از سوی دیگر، صرف نظر از اینکه سیستمها و فرآیندهای شما چقدر خوب است، کارکنان هنوز نیاز به کار آنها دارند که شامل آموزش و پشتیبانی مناسب می باشد.

 

فروش، بازاریابی، خدمات غذایی، کنترل سهام، اداره، تولید مواد غذایی، و مالی باید همه سیستم های مدیریتی را برای کنترل آنها داشته باشند. این توابع نمی توانند در انزوا کار کنند. شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام تیم خود را به هم متصل کرده و در سراسر عملکردها کار می کند تا موثر باشد.

 

 

4. مردم خود را پاسخگو باشید

وقتی مسئولیت رستوران را می پذیرید، به برخی از انواع قدرت ها پاسخ خواهید داد. شما معمولا بر اساس مجموعه ای از شاخص های عملکرد کل اندازه گیری می شود و بر اساس این اقدامات مدیریت می شوید. ممکن است هزینه های غذا، کار، ثبت ایمنی غذا، تعداد دفعاتی که شما میزها را عوض می کنید یا سود خالص را به دست می آورید مجموعه ای از این شاخص ها باشد. صرف نظر از این اندازه گیری، شما پاسخ خواهید داد. این باید برای کارکنان شما یکسان باشد.

 

اول و مهمتر از همه، قبل از اینکه بتوانید تیم خود را رهبری کنید، باید استانداردهای مورد انتظار را معمولا به صورت شاخص های عملکرد کلیدی (KPIs) بیان کنید.

 

یکی از بزرگترین شکست های مدیران جدید، ناتوان ساختن، آموزش، مربیگری و حمایت از مردم خود در برابر استانداردهای به وضوح ارتباطی است. خطرناک است زیرا فرض بر این است که یکی از کارکنان جدید دارای تجربه مهمان نوازی می باشد و به طور خودکار می دانند چه کاری باید انجام دهند. حتی یک عضو کارمند با تجربه باید به درستی کار کند تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای مورد نیاز رستوران شما مطابقت دارد، نه کسی دیگر.

 

شما نمیتوانید کارکنان را به طور موثر مدیریت کنید اگر آنها نمیدانند چه انتظاری از آنها دارید. شما همچنین نمی توانید مدیریت کنید چیزی را که نمی توانید اندازه گیری کنید.

 

اگر یک عضو از هیئت مدیره کم کار باشد و نمی داند چه کاری باید انجام دهد، چه زمانی باید انجام شود و چگونه باید انجام داد، این نقص محسوب نمی شود. این تقصیر شماست زیرا شما موفق به برقراری استانداردهای مورد نیاز نیستید و یا نتوانستید آموزش مناسب را ارائه دهید.

 

 

5. توانمند ساختن مردم خود و به رسمیت شناختن

وقتی احساس می کنید که آنها تغییر می کنند، چیزی شبیه کارکنان الهام گرفته و انگیزه ای وجود ندارند. آنها باید بدون اینکه همیشه به شما مراجعه می کنند، احساس کنند که قادر به تصمیم گیری هستند.

 

واقعیت این است که هیچ کس به اندازه کافی در دسترس نیست. این سریع ترین راه برای تبدیل کارکنان علیه شماست.

 

وقتی کارکنان شما درست کار می کنند - بگذارید آنها بدانند. هیچ وقت ناراحتی ایجاد نکنید، زیرا شما اعتبار خوبی برای کار خوب خود می کنید. اگر یکی از اعضای هیئت مدیره هم اشتباه بی گناه را انجام دهد، همان است. شما باید بلند شوید و بخشی از سرزنش را بپذیرید برای جهت دادن کافی نیست، دادن مشاوره اشتباه یا عدم تایید با آنها را قبول کنید.

 

برای ساخت یک تیم، تمرکز بر آنچه که کارکنان شما درست انجام می دهند و آنچه اشتباه انجام می دهند نیست. آنها به طور منظم برای همکاری به عنوان یک تیم تشویق می کنند و روی نقاط مثبت تمرکز می کنند.

 

6. اگر شما اشتباه کردید آن را بپذیرید

فقط به این دلیل که شما مدیر رستوران جدید هستید، این بدان معنا نیست که شما باید همه چیز را درباره غذا و اداره یک رستوران بدانید. کارکنان شما این کار را بسیار سریع انجام می دهند. برای کسب اعتماد و احترام، اگر چیزی را نمیدانید، آن را بپذیرید. بعضی از توصیه ها را بپذیرید و مایل باشید که گوش دهید و یاد بگیرید.

 

اگر اشتباه کردید به خودتان تبریک بگویید که شما انسان هستید. آن را بپذیرید و عذرخواهی کنید و این کار را به سرعت انجام دهید.

 

7. استخدام در نگرش

ماهیت مهمان نوازی این است که شما به دلایل مختلف، گردش مالی بیشتری خواهید داشت. هنگامی که افراد جدید را استخدام می کنید، نگرانی کمتری در مورد تجربه آنها دارید و بیشتر در مورد نگرش آنها نگران هستید. شما می توانید مهارت هایی را که نمی توانید اموزش دهید را یاد بگیرید. استخدام کسانی که ارزش های مشترکی را به اشتراک می گذارند و کسانی که در چشم انداز خود مثبت هستند. آنها همیشه اعضای تیم خوب را تشکیل می دهند و هنگامی که شما شروع به درخشیدن می کنید شما را به یک مدیر رستوران قوی تبدیل می کند.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید آنلاین کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال