086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

افزودن رستوران به کسب ‌وکار فعلی تان

راهنمای راه اندازی و مدیریت رستوران و فست فود

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

باز کردن یک رستوران در کسب‌وکار فعلی شما این فرصت را برای شما ایجاد می‌کند که نه تنها بازار خود را گسترش دهید بلکه مشتریان فعلی خود را بیشتر وارد کنید. در زیر، ما توضیح می‌دهیم که چگونه یک نوع رستوران  را انتخاب کنیم، چطور می‌توانید با یک حق امتیاز شریک شوید، و چه نوع مجوزهای لازم برای افزودن یک رستوران به کسب‌وکار خود دارید.

 

انتخاب نوع مناسب غذا برای کسب ‌وکار شما

قبل از این که با باز کردن یک رستوران به جلو حرکت کنید، مهم است که بدانید چه نوع تاسیس بهترین کار شما را تکمیل خواهد کرد . در زیر چند عامل کلیدی وجود دارد که شما باید قبل از انتخاب اینکه چطور می‌خواهید این کار جدید را دنبال کنید ، فکر کنید.

 

یک رستوران را باز کنید که به بازار کسب ‌وکار شما تعلق دارد.

با انجام تحقیقات بازار و در نظر گرفتن علایق، نیازها و ترجیحات پایه مشتری شروع کنید. چه نوع غذا و نوشیدنی ممکن است در رستوران دوست داشته باشند ? اگر یک فروشگاه خواربار فروشی با کیفیت بالا را راه‌اندازی کنید، احتمالا مشتریان شما به یک امتیاز فست فود هم علاقه‌مند نیستند. مهمان ها در سالن‌های سینما ممکن است علاقه زیادی به شیرینی‌ها داشته باشند.

به آمار جمعیتی مشتریان خود فکر کنید. آیا اکثر مشتریان شما در یک بازه سنی خاص هستند ? آیا آن‌ها یک سبک زندگی مشترک دارند ? آیا اکثر مشتریان شهر شما محلی هستند ? به عنوان مثال، هتل‌ها دارای یک بازار متنوع برای درخواست استیناف هستند. یک رستوران هتل می‌تواند مهمان هایی را جذب کند که در حال گذراندن تعطیلات یا مسافرت در کسب‌وکار هستند، و رستوران هتل شما حتی می‌تواند مشتریانی را جذب کند که در شهر زندگی می‌کنند. با توجه به این موضوع، می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام یک از مشتریان فعلی شما و عابران محلی به چه نوع رستورانی علاقه‌مند خواهند شد.

 

ایجاد یک رستوران که تکمیل کننده باشد و از کسب و کار شما پشتیبانی می کند

در حالی که مهم است اطمینان حاصل کنید که دو نوع کسب‌وکار شما در بازار با هم همپوشانی دارند، باید مطمئن باشید که رستوران جدید شما کسب‌وکار فعلی شما را به خطر نخواهد انداخت. برای مثال، ممکن است برای صاحب یک هتل بوتیک مقرون‌به‌صرفه نباشد. در حالی که ممکن است بازارهای هتل با هم همپوشانی داشته باشند ، یک نوار بلند می‌تواند از چیزی که برخی مشتریان را به هتل شما جلب می‌کند، دور شود.

در اینجا چند نمونه دیگر از مکمل مکمل و ترکیب کسب و کار وجود دارد:

 

صبحانه و ناهار خوری در یک فروشگاه مواد غذایی

یک کافی شاپ با صندلی راحت در یک کتابفروشی

گشت و گذار گاه به گاه در یک فیلم سینمایی

 

افتتاح یک رستوران در داخل کسب و کار شما

 

 

اگر می‌خواهید یک رستوران را به کسب‌وکار خود اضافه کنید، انتخاب یک امتیاز می‌تواند به مشتریان سریع‌تر از یک رستوران مستقل کمک کند. از طرف دیگر، دعوت یک برند به کسب‌وکار شما می‌تواند درک مشتری از برند شما را تغییر دهد. در زیر ما برخی از مزایا و معایب اضافه کردن یک امتیاز رستوران به کسب‌وکار خود را توضیح داده‌ایم.

 

مزایا انتخاب یک فرانشیز

در اینجا برخی از فواید کار کردن با یک حق رای وجود دارد:

زنجیره‌های رستوران اغلب دستورالعمل‌های زیادی دارند و ویژگی‌هایی برای کمک به امتیازات در اولین بار آزاد دارند.

چیزهایی مثل تجهیزات، دکوراسیون و منوی غذا از قبل تعیین شده‌اند، بنابراین بسیاری از حدس ها و گمان ها حذف می‌شوند.

فرانشیز ممکن است به کار با کسب و کارهای موجود عادت کند تا روابط انسجام و تنظیماتی را که در فضای شما متناسب است ایجاد کند.

یک برند قابل‌تشخیص می‌تواند ریسک کمتری داشته باشد چون بسیاری از مشتریان شما ممکن است از راحتی یک موسسه آشنا خوششان بیاید.

 

معایب انتخاب یک فرانشیز

 

در اینجا برخی مضرات کار کردن با یک امتیاز وجود دارد:

یک برند معروف می‌تواند کسب‌وکار شما را تحت الشعاع قرار داده و رشد مستقل آن را مهار کند.

ممکن است مشتریان نسبت به کسب‌وکار شما احساس وفاداری بیشتری بکنند.

اگر می‌خواهید هر تغییری در رابطه با دکوراسیون، خدمات منو، سبک خدمات، و بیشتر ایجاد کنید ، یک امتیاز ممکن است غیرقابل‌انعطاف باشد.

چون مجبور خواهید بود حق امتیاز را به حق امتیاز پرداخت کنید، در برخی از سود خود را از دست خواهید داد.

 

گرفتن مجوز رستوران مناسب

باز کردن یک رستوران نیازمند انواع مجوزهای و مجوزهای بسیاری است. علاوه بر مجوزهای تجاری که شما برای رستوران جدید نیاز دارید، اگر در یک آشپزخانه جدید قرار می‌گیرید و یا یک فضای موجود را بازسازی می‌کنید، احتمالا به ایجاد مجوز نیاز خواهید داشت. بعضی از مناطق حتی دارای مقررات تبلیغاتی هستند که می توانند توانایی شما برای باز شدن بخش دوم کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار دهند. به علاوه، اگر فضای شما اجاره شود، لازم است مطمئن شوید که اضافه کردن یک رستوران موافقت نامه اجاره نامه شما را نقض نمی کند.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید آنلاین کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال