086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

در حال آماده‌سازی رستوران برای بازرسی بهداشت

راهنمای راه اندازی و مدیریت رستوران و فست فود

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

بازرسی های بهداشتی می تواند یک تجربه ناامید کننده و استرس زا باشد، اما مهم است که به یاد داشته باشید که بازرسان بهداشتی نمی خواهند ضربه ای به تعطیل کردن رستوران شما برسد. بازرسی های بهداشتی برگزار می شود تا اطمینان حاصل شود که محصولات غذایی تحت نظارت های دولتی و محلی برای حفاظت از سلامت مردم مورد استفاده قرار می گیرند و آماده می شوند. زمانی که کدهای مواد غذایی را درک می‌کنید و برنامه‌ای برای تمیز کردن رستوران خود دارید، بازرسی‌های سلامتی به یک تجربه روتین تبدیل می‌شوند.

 

چیزی که باید قبل از بازرسی بهداشت بدانیم

بازرسی‌های بهداشتی معمولا بین ۱ تا ۴ بار در سال صورت می‌گیرند، بنابراین مهم است که رستوران شما همیشه آماده باشد. قبل از بازرسی های سلامت ، مهم است که در مورد نهادهای نظارتی مختلف که استانداردهای ایمنی غذایی را ایجاد و اجرا می‌کنند، آگاه باشید. هنگامی که مقررات را می فهمید، برخی از مراحل را می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که استقرار شما برای بازرسی شما به تنهایی است.

 

سازمان غذا و دارو کدههای غذا را تنظیم می‌کند.

FDA برای شرکت‌های داخلی و شرکت‌هایی که تولید، بسته بندی، حمل و نقل و رسیدگی به غذا را در آمریکا تولید می‌کنند، دخالت مستقیم با رستوران‌ها، یا فروشگاه‌های خواربار دارد، و به جای آن کدها و مقرراتی است که توسط ادارات دولتی و بهداشت محلی اجرا می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مدارک ایجاد شده توسط FDA، قانون غذایی آن‌ها است. قانون غذا، مقرراتی را تنظیم می‌کند که بخش‌های بهداشت محلی از آن به عنوان مرجع استفاده می‌کنند، یا در بسیاری از موارد، به عنوان الزامات قانونی استفاده می‌شوند.

 

چه کسی رستوران‌ها و کدهای غذایی را به نمایش می‌گذارد؟

رستوران‌ها نیز بسته به مکان، توسط دپارتمان‌های بهداشت محلی یا ایالتی مورد بازرسی قرار می‌گیرند. هر محله ای دارای دپارتمان سلامتی مختص خود است که بر رستوران‌ها و سایر ساختمان‌های تجاری نظارت دارد.

بسته به وضعیت، می‌تواند از ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰۰ رستوران باشد. در نتیجه، بسیاری از کشورها بخش‌های بهداشت محلی را برای تنظیم مناطق پرجمعیت ایجاد می‌کنند. این بخش‌های بهداشت محلی مسئول ایجاد و اجرای کدهای مواد غذایی خود و نیز مقررات وزارت بهداشت محلی هستند.

 

ارائه آموزش برای ایمنی مواد غذایی

ServSafe یک برنامه آموزشی است که توسط انجمن رستوران ملی اداره می‌شود که گواهی‌نامه‌های مدیریت ایمنی غذایی، اداره غذا را ارائه می‌دهد. گواهی‌نامه مدیریت ایمنی غذایی در ۳۰ ایالت مورد نیاز است. علاوه بر این، در ۹ ایالت، کارمندان باید بتوانند دانش ایمنی مواد غذایی را نشان دهند، و الزامات بین بخش‌ها در ۱۱ ایالت باقیمانده متفاوت است. وب سایت ServSafe را بررسی کنید تا نمرات تست ServSafe را بیابید، نیازمندی‌های منطقه خود را چک کنید، یا برای کلاس ثبت‌نام کنید.

 

چگونه خود را برای بازرسی اداره بهداشت آماده کنیم

یک ابزار آماده‌سازی برای بازرسی سلامت،برنامه HACCP (تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی)است. سیستم HACCP نقاطی که در فرآیند پخت‌وپز،بزرگترین خطر آلودگی را دارد مشخص می‌کند.هنگامی که این خطرات شناسایی شدند، می‌توانید برای جلوگیری از آلودگی احتمالی اقدام کنید.

علاوه بر برنامه‌های HACCP، در اینجا چند گامی وجود دارد که می‌توانید برای انجام بازرسی‌ها استفاده کنید:

-همیشه مراقب مسائل ایمنی کلیدی از جمله آلودگی متقابل، بهداشت شخصی، و الزامات دمای داخلی باشید.

-با بخش بهداشت محلی خود مشورت کنید تا بفهمید چه مقررات و اشکالاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند به طوری که شما دقیقا بدانید آن‌ها به دنبال چه چیزی خواهند بود.

-انجام بازرسی‌ها در زمان‌های تصادفی، بدون اطلاع قبلی. بازرسی‌های بهداشتی می‌تواند در هر زمانی رخ دهد، بنابراین همه کارمندان شما باید به همان اندازه آماده باشند.

-پس از بازرسی خود، نتایج را با کارکنان خود مرور کنید و در مورد اقدامات اصلاحی برای هرگونه نقض احتمالی بحث کنید.

-از کارکنان ایمنی در مورد وظایفی که انجام می‌دهند سوال کنید و اطمینان حاصل کنید که آن‌ها برای هر گونه تحقیقاتی که ممکن است از بازرس بهداشت گرفته شود، آماده می‌شوند. به عنوان مثال، از آن‌ها بخواهید که ظروف دارای مواد غذایی را انبار کنند زیرا آن‌ها باید برای جلوگیری از آلودگی متقابل، مرغ، غذای دریایی و سبزیجات ذخیره کنند.

-به نظارت بر آماده‌سازی غذا و ذخیره‌سازی، حتی پس از بازرسی خود ادامه دهید. مدیران خود را براساس آخرین پیشرفت های مربوط به ایمنی مواد غذایی به روز نگه دارید تا آن‌ها بتوانند در زمانی که شما در اطرافشان نیستید، اطمینان داشته باشند.

در طول بازرسی سلامت چه باید کرد؟

اعتبارنامه بازرس را تأیید کنید. بازرس باید این را به صورت داوطلبانه ارائه دهد، اما اگر این کار را نکنند، بپرسید. اگر هنوز مطمئن نیستید، برای تأیید جهت اطمینان از تماس با بخش بهداشت محلی خود، از شخصی که به دنبال اطلاعات کسب و کار رایگان است، مورد تایید قرار دهید.

از بازرس پی‌گیری کنید تا بتوانید تخلفات رستورانی را در ابتدا بدانید. مهم است که توجه داشته باشید تا شاید بتوانید برخی تخلفات را در محل تصحیح کنید. این تخلفات به صورت ثابت در محل ثبت خواهد شد.

گزارش بازرسی را امضا کنید. این نشان نمی‌دهد که شما با یافته‌های خود موافق هستید، اما به جای آن شواهدی وجود دارد که شما یک کپی دریافت کرده‌اید.

اگر یک تخلف را درک نمی‌کنید، از آن‌ها توضیح بخواهید. اگر نمی‌دانید آن چیست، نمی‌توانید مشکل را حل کنید.

 

بعد از بازرسی اداره بهداشت چه کار باید انجام داد؟

بعد از تکمیل بازبینی سلامتی رستوران، عملکرد شما امتیاز داده خواهد شد. اگر در طول بازرسی خود بازرس هستید، امتیاز شما نباید برایتان تعجب آور باشد. به منظور درک امتیاز و تاثیر آن بر کسب‌وکار خود، باید در مورد سیستم‌های امتیازدهی رستوران یاد بگیرید. هنگامی که نمره خود را می فهمید، می توانید هر گونه نقض احتمالی را رفع کنید.

 

کنترل‌های مربوط به بازرسی خدمات بهداشتی چیست؟

دو سیستم رتبه‌بندی رستوران اصلی وجود دارد: سیستم‌های مبتنی بر نقطه و سیستم‌های درجه نامه. کدام سیستم برای اداره بهداشت محلی یا ایالتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بازرسان آن را انجام می‌دهند. تخلفات بهداشتی در رستوران‌ها به صورت بحرانی و غیر بحرانی یا به عنوان ریسک بالا و کم‌خطر و بسته به دپارتمان طبقه‌بندی می‌شوند.

سیستم‌های مبتنی بر امتیاز

سیستم‌های مبتنی برا امتیاز معمولا در یک مقیاس ۱۰۰ نمره‌ای ثبت می‌شوند. بازرسان بهداشت این امتیاز را با تعداد و شدت این تخلفات مشخص می‌کنند.

سیستم های درجه نامه

سیستم های درجه نامه معمولا به عنوان A، B، یا C به عنوان نمایندگی مجازات مقررات مواد غذایی رستوران مطابقت می کنند. در بیشتر موارد، بازرسان با توجه به تعداد و شدت نقض قوانین بهداشتی در رستوران ها، امتیازات را به ترتیب در نظر می گیرند و سپس تعداد را به درجه نامه تبدیل می کنند. سیستم درجه نامه به منظور ساده سازی نمرات طراحی شده است، بنابراین آنها به راحتی توسط مصرف کنندگان قابل درک هستند.

 

رفع نقض های بهداشتی شما

نتایج ضعیف بازرسی بهداشت می‌تواند به کسب‌وکار شما آسیب برساند، به خصوص به این دلیل که برای مشتریان آسان‌تر است که تخلفات بازبینی سلامتی را پیدا و درک کنند. اگر رستوران شما دارای چندین خطر کم یا هر گونه نقض ریسک بالا باشد، در اینجا چند گامی وجود دارد که می‌توانید تخلفات خود را اصلاح کنید:

-اگر رستوران شما امتیاز بازرسی ضعیفی را دریافت کند، شما می‌توانید یک بازبینی مجدد را در عرض ۵ تا ۴۵ روز برنامه‌ریزی کنید. این به شما زمان می‌دهد تا تخلفات را تصحیح کنید.

-نحوه نقض هرگونه رخداد و نحوه جلوگیری از وقوع دوباره آن را بیاموزید.

-درست مثل بازرسی خودتان، هر گونه نقض و اقدام اصلاحی مناسب خود را با کارکنان خود بررسی کنید.

-اگر دلیلی برای مخالفت با آن دارید، ممکن است تجدید نظر کنید. با بخش بهداشت محلی تماس بگیرید، بنابراین می توانید با سرپرست بازرس تماس بگیرید.

 

برخی از اپراتورها با اضطراب و ناامیدی نزدیک می‌شوند، اما بازرسی‌های بهداشتی فرصت‌های یادگیری بالقوه هستند که هدف از آن‌ها کاهش شیوع بیماری‌های ناشی از غذا و تضمین ایمنی مشتریان است. مراحل زیادی وجود دارند که شما می‌توانید برای نظارت بر سلامتی رستوران خود تهیه کنید، از جمله شناختن کده‌ای محلی مواد غذایی، تبدیل شدن به گواهی صلاحیت دار و انجام بازرسی‌ها. علاوه بر این، مهم است که از سیستم‌های درجه‌بندی رستوران و چگونگی محاسبه نقاط مطلع باشیم. اما کار شما بعد از اینکه بازرس از در خارج می‌شود تمام نمیشود. چندین مرحله وجود دارد که می‌توانید هر گونه نقض احتمالی را اصلاح کنید و نمره بازرسی سلامت خود را بهبود بخشید.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید آنلاین کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال