086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

نحوه پختن ماهی: بهترین روش‌های پخت‌وپز برای هر نوع

اخبار و رویداد های شیدپخت

ماهی یک پروتیین بسیار عالی برای خدمت است زیرا روش‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید آن را بپزید اما تمام روش‌های پخت‌وپز برای هر نوع ماهی کار نمی‌کنند. به عنوان مثال، برخی از انواع ماهی‌ها آنقدر ضخیم هستند که در زیر یک ماده ماهی آشپزی می‌کنند و برخی از انواع ماهی‌ها آنقدر حساس هستند که بتوانند سرخ شوند. در اینجا ما تصمیمات مختلفی برای تصمیم گیری در مورد چگونگی طبخ غذا در نظر میگیریم و ما برای انواع روش های پخت و پز از انواع ایده آل ماهی استفاده خواهیم کرد.

 

هنگام انتخاب روش پخت و پز چه باید بکنید

عوامل متعددی وجود دارند که بر نحوه پخت‌وپز انواع مختلف ماهی تاثیر می‌گذارند. در اینجا برخی نکات وجود دارند که هنگام تصمیم‌گیری درباره اینکه چگونه ماهی خود را آماده کنید، باید در نظر بگیرید:

ضخامت ماهی. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در نظر بگیرید، اندازه بریدن ماهی است.

طعم طبیعی ماهی. برخی از انواع غذاهای دریایی طعم روشنی دارند و برخی دیگر طعم ماهی قوی دارند. مطمئن شوید که ماهی خود را طوری بپزید که طعم آن را از بین نبرید.

اگر شما یک ماهی کامل، فیله یا استیک دارید. اندازه و بریدن ماهی شما می تواند روش های پخت و پز شما را تحت تاثیر قرار دهد.

 

توصیه‌های عمومی برای آشپزی ماهی

هنگامی که ماهی را می خورید، چند نکته و روند کلی وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید. این باعث می شود که تصمیم بگیرید که کدام روش پخت و پز بهتر می باشد، بنابراین شما بهترین محصول را به مشتریان خود می دهید.  به عنوان مثال، روش‌های آشپزی خشک مثل سرخ کردن، کباب کردن برای  ماهی های با تیکه های ضخیم و همچنین ماهی های چرب مفید است. این به این دلیل است که احتمال کمی وجود دارد که ماهی در طی پخت‌وپز خشک شود.

از سوی دیگر، روشهای پخت و پز مرطوب مانند پخت و پز کردن ، گزینه ایده آل برای فیله های نازک و غذاهای دریایی ظریف است.در این روش کمتر احتمال دارد ماهی خشک شود.

 

بهترین روش‌های پخت‌وپز برای ماهی

ماهی قزل آلای شمالی، سوفل ماهی، لواط ، صدف

پخت یکی از امن ترین راه ها برای طبخ ماهی است،  ماهی های ضخیم تر و خشک تر ایده آل هستند زیرا در طی پخت و پز کمتر احتمال دارد خشک شوند.

 

ماهی های ظریف مانند کلم، طلایپیا، کندو و کدو

کیک پختن به پختن ماهی در کاغذ پوستی اشاره می‌کند. این یک آب‌بندی را ایجاد می‌کند که از خشک شدن ماهی‌ها جلوگیری می‌کند، به همین دلیل این یک گزینه عالی برای انواع غذاهای دریایی است.

 

ماهی قزل‌آلا و سالمون

این روش پخت برای ماهی قوی مناسب است که می‌تواند بدون آتش گرفتن گرما را تحمل کند. سرخ کردن همچنین یک روش پخت ایده‌آل است که لعاب به ماهی شما اضافه می‌کند.

 

سالمون، ماهی قزل آلای شمالی، ماهی قزل‌آلا، صدف اسکالوپ، شاه ماهی، میگو

سرخ کردن یک انتخاب خوب برای ماهی ترد است. این روش پخت، پوسته ترد را ایجاد می‌کند که کنتراست خوبی با مرکز ترد ماهی ایجاد می‌کند.

 

تیلاپیا، کاد،ماهی پهن، گربه ماهی، میگو، صدف

بهترین نوع ماهی ها برای سرخ کردن با طعم و عطر بی نظیر است. معمولا هر نوع ماهی با گوشت سفید پوست خوبی دارد. انواع دیگر نیز به خاطر روغنکاری سرخ نمی‌شوند.

 

ماهی قزل آلا، ماهی تن، ماهی دزد دریایی، ماهی پهن، صدف

اگر یک ماهیچه یا گوشت ماهی را می خواهید کباب می‌کنید،  یک ماهی را انتخاب کنید که به راحتی خشک نشود. علاوه بر این نوع از ماهی، شما می‌توانید بعضی از ماهی را با یک فویل آلومینیوم بپوشانید تا از شکستن یا خشک شدن آن‌ها جلوگیری کنید.

 

راه‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید ماهی را آماده کنید اما روش‌های خاص آشپزی می‌تواند طعم کامل ماهی را به همراه داشته باشد. علاوه بر تطبیق بهترین سبک آشپزی با ماهی مناسب، دانستن ویژگی‌های ماهی و اینکه چگونه آن می‌تواند به شما کمک کند به بهترین غذای ممکن برای مشتریان خود خدمت کنید.

 

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال