086-34130725 :: 09120940729
شیدپخت (خلاق دما گستر اراک) مخترع اصلی کباب پز تابشی و عرضه کننده تجهیزات رستوران، آشپزخانه، فست فود و هتل
شرکت خلاق دما گستر اراک - شیدپخت

طرز تهیه جوجه کباب در خانه (نکات و ترفندها)

اخبار و رویداد های شیدپخت

طرز تهیه جوجه کباب در خانه (نکات و ترفندها)

جوجه کباب یکی از غذاهای لذیذ و میهمان پسند نزد ما ایرانیان است و درست کردن جوجه هم خیلی سخت نیست و شاید هر کس می توان با کمی دقت و صبر و حوصله یک غذای لذیذ تهیه نماید. پختن جوجه کباب نکات بسیار ظریف و مهمی دارد که در این مقاله خدمت شما ارائه می گردد.

 

مرحله اول آماده سازی جوجه ها

آماده نمودن تکه های مرغ

برای تهیه جوجه کباب، می توان هم از سینه مرغ و هم از ران مرغ استفاده کرد. اندازه مناسب برای جوجه کباب، تقریبا به 4 تا 5 سانیمتر تقسیم است. قطعه های بزرگ به سختی مغز پخت می شوند بنا براین توصیه نمی شود. تکه های مناسب هم طعم مواد را بهتر جذب می کنند و هم کاملا پخته و به اصطلاح مغز پخت می گردند. سعی کنید تمام قطعات هم اندازه باشند.

 

طعم دار کردن جوجه ها (مرینیتور)

معمولا برای طعم دار کردن جوجه از آبلیمو و نمک، پیاز، فلفل دلمه ای، زعفران، ماست و سس مایونز استفاده می شود.

  1. اما باید توجه داشت که آبلیمو و نمک باعث سفت شدن گوشت می گردد. پس دور تا دور جوجه ها را با روغن مایع آغشته کنید و سپس تکه های مرغ را در آبلیمو و نمک بخوابانید. این کار علاوه بر مزه دار کردن جوجه های از سفت شدن آن نیز جلوگیری می کند. در این مرحله از کره استفاده نکنید زیرا کره بر اثر سرما سفت شده و مانع مزه دار شدن گوشت می شود.
  2. پیاز را نباید رنده کرد زیرا به تکه های گوشت می چسبد و هنگام کباب کردن زود می سوزد. بنابراین در حالی که هنوز گوشت خام است و نپخته، شما فکر می کنید که باید جوجه ها را از روی آتش بردارید. بنابراین پیاز را خرد کرده و یا از آب پیاز استفاده کنید.
  3. زمان لازم برای طعم دار شدن گوشت مرغ 4 تا 5 ساعت است. کمتر از این زمان جوجه ها طعم واقعی و مطلوب را بخود نمی گیرند. پس درست برنامه ریزی نمایید.

سیخ کردن جوجه ها

برای سیخ کردن از سیخ با پهنای 1 تا 2 سانتیمتر استفاده کنید. سیخ های نازک باعث می شود برخی قطعات مرغ هنگام پخت در سیخ بچرخند. و دو طرف آن کاملا و یکنواخت نپزد. توصیه می شود تکه های جوجه را بهم نچسبانید تا قسمت های داخلی هم حرارت ببینند و زود تر پخته شوند.

کباب پز خونگی شیدپخت

پخت کباب در خانه دارای مشکلات و دردسر های خاص خود است. یکی از این مشکلات دود کردن کباب است که می تواند مزاحمت برای همسایگان بویژه در آپارتمان نماید. به همین خاطر شیدپخت اقدام به طراحی و ساخت کباب پز خانگی بدون دود نموده است.

در این کباب پز تابشی خانگی حرارت از بالا به پایین تابیده می شود و وجود سینی آب در کف دستگاه موجب شده این کباب پز صد در صد بدون دود کار کند. برای آشنایی با این کباب پز به صفحه کباب پز خانگی مراجعه کنید.

درباره شیدپخت بیشتر بدانیم

شرکت خلاق دما گستر اراک (شیدپخت) مخترع اصلی کباب پز تابشی در ایران می باشد. این شرکت تولید کننده 20 مدل کباب پز در انواع ریلی اتوماتیک ، دستی سالاماندر ، دستی کشویی و کباب پز خانگی است.

شرکت شیدپخت تولید کننده و ارائه کننده صفر تا صد تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و فست فود است. مشاوره، طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی مطابق با خواست و نیاز مشتری، یکی از خدمات شیدپخت است.

فروشگاه آنلاین شیدپخت خدمت دیگری است از شیدپخت که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت تجهیزات و صدور پیش فاکتور آنلاین و خرید کباب پز تابشی و دیگر تجهیزات از آن استفاده کنند.


کباب پز تابشی
خرید کباب پز تابشی
کباب پز تابشی کریستال